Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

PtP SXT 5HPnD omezení provozu?

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
takyn
Příspěvky: 3
Registrován: 5 years ago

PtP SXT 5HPnD omezení provozu?

Příspěvekod takyn » 5 years ago

Dobrý den,

mám k dispozici dva MikroTiky SXT 5HPnD. Jsem soukromá osoba a rád bych propojil dva domy PtP cca 700m, přímá viditelnost, jen drobná zástavba. Je potřeba nějaká registrace na ČTU nebo můžu provozovat volně? Případně jsou nějaká omezení? Počítám s regulací výkonu.

Díky.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Vyhnout se hlavně meteo radaru případně zapnout DFS. Frekvenci radarů pohledej na netu nebo zde na foru...
0 x

takyn
Příspěvky: 3
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod takyn » 5 years ago

Díky. Frekvence radarů mám. Ještě se dočítám o indoor/outdoor frekvencích atp. Nedaří se mi najít nějaký seznam frekvencí, na kterých můžu volně fungovat venku. Je něco takového?
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 5 years ago

Outdoor frekvence jsou 5500-5700MHz. Ve wireless klikneš na advanced a dáš regulatory domain czech republic a scan list 5500-5700.
Pokud se zareguluje výkon a máš ty SXT aspoň 50km od radaru a nemíříš na něj, tak nebude problém.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

nepiš tam scan list, je to blbost, vyber tam default. Teď jsem na to sám naletěl protože je to schopný se scanlistem 5500-5700 vybrat kanál třeba 5505 což je špatně. Jakmile vybereš czech-republic a regulatory domain a outdoor instalation tak se automaticky zvolí venkovní pásmo, správná regulace výkonu a správný kanálování po 20MHz a ne po 5MHz.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

takyn
Příspěvky: 3
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod takyn » 5 years ago

Díky.
0 x