Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP rb922uags‑5hpacd - doporučení RB klienti atd.

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

AP rb922uags‑5hpacd - doporučení RB klienti atd.

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Zdravím, mám nachystaný upgrade AP na RB922uags‑5hpacd a 19 dB sektor. Protože je lokalita dost vzdálená, budu rád praktickým zkušenostem v tom směru, jaké klienty nasadit za ty staré Groove s parabolou, popř. pokud se to nestihne vyměnit vše v jednom dni (12 ks a to se asi nestihne), jestli ty staré Groovy nebudou kritickou chybou na novém AP. Vzdálenosti jsou od cca 50m do 1,2 km ve středně zarušeném prostředí v poměrně (nyní) úzkém koridoru okolo 20 st.
Také se zde hodně diskutuje o NV2, má nějaký smysl při současném stavu vývoje Sergejova SW laborovat s NV2? Jedna dobře míněná a pravdivá věta může na místě ušetřit dlouhé hodiny laborování.
Ještě jedna věc - ve winboxu nevidím aktuální vysílané výkony na bezdrátu. Je to OK? Děkuji, mpcz, 13feb2019
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 5 years ago

Ano výkony nejsou vidět to je OK. Řešilo se hodněkrát, není to v tuto chvíli podporováno :) jako spousta jiných věcí.
A sektor tam budeš mít Horn nebo něco jiného? Groovy samozřejmě pojedou pokud AP nastavíš jako N, ale budou to brzdit
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Děkuji, byl by prosím nějaký odkaz na to řešení výkonů? V několika datalistech jsem viděl u tohoto typu různé výkony, navíc mě vadí to sčítání výkonu obou kanálů a když se chci podívat do správy, tak vidím pendrek. Ani nějakou berličkou to nejde vypsat? Zběžně jsem hledal, ale nic nenašel. Ten zdejší vyhledávač by měl při hledání v první řadě ve stringu (přesněji v obou) odstranit diakritiku, jinak všechno musí člověk hledat dvakrát.
V první fázi tam bude pouze prohoz desky (z časových důvodů) v Jirous BOX dvoupolarizační, něco mám vyhléhnuté, ještě počkám na zkušenosti.
Jako klienty co kdo prosím doporučí po zkušenostech z provozu? Má velký praktický smysl všechny klienty přehodit na dražší AC? Ty Groovy to budou brzdit jak? I v klidu nebo jen za vetšího provozu? mpcz, 13feb2019
0 x

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 5 years ago

mpcz píše:Děkuji, byl by prosím nějaký odkaz na to řešení výkonů? V několika datalistech jsem viděl u tohoto typu různé výkony, navíc mě vadí to sčítání výkonu obou kanálů a když se chci podívat do správy, tak vidím pendrek. Ani nějakou berličkou to nejde vypsat? Zběžně jsem hledal, ale nic nenašel. Ten zdejší vyhledávač by měl při hledání v první řadě ve stringu (přesněji v obou) odstranit diakritiku, jinak všechno musí člověk hledat dvakrát.
V první fázi tam bude pouze prohoz desky (z časových důvodů) v Jirous BOX dvoupolarizační, něco mám vyhléhnuté, ještě počkám na zkušenosti.
Jako klienty co kdo prosím doporučí po zkušenostech z provozu? Má velký praktický smysl všechny klienty přehodit na dražší AC? Ty Groovy to budou brzdit jak? I v klidu nebo jen za vetšího provozu? mpcz, 13feb2019


Když máš apčko na ac tak klient který má pouze n tak rozhodně brzdí, to máš to samé jako kdyby si měl apečko na Nku a měl tam Ačko - ten klient co má Ačko komunikuje pomalu a apčko musí mu dát více času a ostatním ten čas zmenšit co to pro macha znamená, vyhodit grove s optimax 25dBi (nebo kolik to má dBi) parabolu do šrotu a když lpíš na mikrotiku tak házet plné paraboly pokud to peníze dovolí - jirouse , LHG a blíže třeba disc nebo sxt ac, nebo spočítej klienty, zhodnoť ten garážový bastl a navrhni cenu největšímu isp v kraji jistě to koupí.
1 x