Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Napajeni

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
whatever
Příspěvky: 59
Registrován: 12 years ago

Napajeni

Příspěvekod whatever » 5 years ago

Zdravim, mozna to tu nekde bylo, ale nic podobneho jsem vyhledavanim nenasel. Mam mensi problem obsahujici 2 zasuvky a potrebuji napajet TPLink switch a dale privodni antenu SXT + 2x cAP AC, zasuvky mohu mit jen 2 kvuli mistu.
Lze pouzit toto https://www.alza.cz/poe-pan8-d254234.htm ?
Pripadne neco mensiho existuje, stacilo by na 4 misto 8?
V podstate pripojit 24V adapter, kolik A by bylo potreba? Asi staci neco kolem 1A na SXT + 2 cAP AC? A LAN ethernety do switche a mam tim vse vyresene? :)

Dekuji
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 5 years ago

Několikrát tu byly zmiňovány tyto napaječe: https://www.vseprowifi.cz/zdroje-poe-na ... e6mdufk0a7

Sám jsem je nikdy nepoužil, takže si budeš muset dohledat co tu o nich píšou.

Co se týče zdroje, tak záleží na kvalitě - takový ty potvory, co se dodávaj spolu s anténama bych se bál provozovat na plný výkon, takže bych spíš volil 2A+. Ale kvalitnější zdroj (meanwell, BKE, ...) by měl stačit i 1A - pokud ten tplink nebude moc žrát.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

pokud máš prachy tak jdi do hex poe případně levnější hex lite poe od mikrotiku. Je u toho i adekvátní zdroj.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

whatever
Příspěvky: 59
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod whatever » 5 years ago

Prachy by klidne byly, ale misto neni, takze hex je mimo. Adapter nejakej adekvatni mit budu, mam toho spousty z mkrotiku :) Takze fakt staci jen hloupej poe panel
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

máš místo na 4x poe + switch a nemáš místo na jeden poe switch?

a rozhodně bych pro cAP AC dal něco silnějšího. Oni si v provozu řeknou o pěknou porci takže rozhodně ne tohle všechno na 1A zdroj. Osobně bych se lehce bál na jeden zdroj pověsit jenom ty dva cap ac. Uvědom si že tam jsou dvě wifi a ne zrovna málo výkonný.
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

whatever
Příspěvky: 59
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod whatever » 5 years ago

Tak jestli tenkej a malej poe a nebo switch hEx je sakra rozdil na misto ;) Tak tam dam 2A, je mi to celkem jedno :-)
0 x

Uživatelský avatar
mac0112
Příspěvky: 355
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Klecany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mac0112 » 5 years ago

0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Trochu z jineho soudku.

Existuje hotove reseni na UTP kabel, kde koupim 2 kusy krabicek. Z jedne strany pustim 24V, krabicka spoji 2 a 2 pary, udela tak plus a minus s vetsim prurezem a na druhe strane zase vyjde treba svorkovnice, nebo jack...?

Nepotrebuji tim tlacit data.

Diky
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

O hotovém řešení nevím, svého času jsem to pořešil obyčejnou svorkovnící, spojil jsem 2 + 2 páry FTP, zdrojem okolo 60V a na druhé straně měničem z 60V na 24V. To je extrémní řešení, kde se napájel bod na kopci na vzdálenost několika set metrů. Funguje to dodnes a kupodivu ani časté a silné lokální bouřky to neshodily, přestože je to po sloupech vzduchem na hřeben. Samozřejmě platí, že když menší metry, stačí menší napětí. mpcz, 28/12/2018
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

jjn, taky vim jak bych si to ubastlil, ale neni cas a ani vule se s tim drbat.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Vůle by být měla, když je to potřeba a čas bych odhadl na cca 10 min navíc oproti šup šup instalaci s hotovými krabičkami. Víc ne. mpcz, 28/12/2018
0 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 5 years ago

Jakejkoliv poe switch at 750, 960, 260 nebo ubunta 24v vsechno bude lepsi jak celej tplink jednak dohled a druhak moznost vypnuti zarizeni na dalku. A nemusis tam cpat panel koukal jsem ted na ubuntovou 24 je velka jak celej tplink 1g. Takze nevymejslej usetris zasuvku pac ti bude stacit jeden 2,5A zdroj 24v pacitaje 15w na mikrotiky a 8w na swistaka. Takze jeste rezerva.
1 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 5 years ago

To fakt neznáš?
https://www.discomp.cz/maxlink-pasivni- ... 11916.html
basty píše:Existuje hotove reseni na UTP kabel, kde koupim 2 kusy krabicek. Z jedne strany pustim 24V, krabicka spoji 2 a 2 pary, udela tak plus a minus s vetsim prurezem a na druhe strane zase vyjde treba svorkovnice, nebo jack...?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Chci pouzit vsechny pary a neptrebuji data. Poecko fakt znam a to pouziva jen 2 pary k napajeni. V poho beru odpoved ze se to proste nevyrabi.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

basty píše:Chci pouzit vsechny pary a neptrebuji data. Poecko fakt znam a to pouziva jen 2 pary k napajeni. V poho beru odpoved ze se to proste nevyrabi.

https://www.discomp.cz/redukce-jack-svo ... 55950.html
https://www.discomp.cz/redukce-jack-svo ... 55949.html
Rychlejsi, nez udelat konektor a funguje to.
0 x