Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Link downs counter / reset counters

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: Link downs counter / reset counters

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Když už Sergejovi reset pádů nefunguje/funguje/někoho nezajímá, tak jsem si nastavil sloupeček informace o času posledního pádu. Čas v RB je nastaven a běží OK.
Last link down time.jpg
Last link down time.jpg (68.84 KiB) Zobrazeno 1840 x

Co by prosím měl tento údaj ukazovat? Děkuji, mpcz, 24/12/2018
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Kdy naposled daný interface změnil stav z "Up" na "Down".
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Takže Sergej už má tu křišťálovou kouli, co se tady o ní hodně lidí zmiňuje? mpcz, 24/12/2018
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Máš tam prostě blbě datum, nebo jsi měl při odpojení interface. Tohle funguje úplně v pohodě a bezproblémů.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Já myslím, že neměl. Ani nevím, jak bych toho dosáhl. Možná něco jiného, ale čas by měl být nastaven 0K. mpcz, 24/12/2018
time_log.jpg
time_log.jpg (102.36 KiB) Zobrazeno 1800 x

interface_print.jpg
interface_print.jpg (83.03 KiB) Zobrazeno 1800 x
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Teď jsem si všiml, že pokud dám v 750-ce "Loop protect" na "OFF" z původního "default", (což je dle ROS "OFF") na všech adaptérech, začne odpovídat údaj o posledním rozpojení linku skutečnosti a ne o cca týden dopředu (=spadl v budoucnu). Současně se shodí link na 1 sec. a log to zaloguje. Je tedy jasné, že tam alespoň v tomto má Sergej něco, co stojí za pozornost. mpcz, 26/12/2018
0 x