Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ako rozchodit 3Com ISA karty na Mikrotiku?

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
matos
Příspěvky: 90
Registrován: 17 years ago

ako rozchodit 3Com ISA karty na Mikrotiku?

Příspěvekod matos » 17 years ago

ako rozchodit 3Com ISA karty na Mikrotiku?
ked pridam driver na 3Com tak mi to vypise nejaku chybu, kde môze byt problem?
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 17 years ago

Taky sem to řešil. Musel jsem v mikrotiku nastavit správné IRQ a IO adresu tak, aby souhlasila s nastavením síovky.
0 x

Uživatelský avatar
Jan Holub
Příspěvky: 210
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Jan Holub » 17 years ago

Mně pomohlo k těm ISA dát jednu PCI. Pak se chytly všechny.
0 x

matos
Příspěvky: 90
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod matos » 17 years ago

no ked vyberiem driver ku sietovkam tak tam nemozem nic nastavovat ako IRQ a IO :(
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 16 years ago

Me stacilo jen zapnout ovladac ISA 3com a jelo to lec pri 10mbit 1 smerem mela p2 celer 400 load 60% a realtec 10/100 jen asi 15 :) tudiz ISA fuj v nouzi to pouzit jde
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 16 years ago

Mě 3Com ISA fungují perfektně, bez problémů. Pouze u klonů síovek standartu NE2000 jsem měl problém. I když jsem je najumperoval natvrdo na IRQ a adresu, tak to mikrotik nechtěl vzít. Musel jsem v BIOSu desky přesměrovat dané IRQ z PnP/PCI na ISA/EISA. Pak to vše šlapalo bez problémů.

Je taky možný, že ta 3Com ISA z prvního příspěvku je nastavená na jiný IRQ a adresu a pak si s tím MK neporadí. Mám pocit, že k těm ISA síovkám byla utilita, kterou se nastavily její parametry a uložily se do její NVRAM.
0 x