Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

zkušenosti s lazením LHG 60

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: zkušenosti s lazením LHG 60

Příspěvekod basty » 4 years ago

cmgn píše:Zatizit btestem mezi sebou a nechat ho chvíli jet


nepomaha... porad to skonci na spatnych cislech nez kdyz se to vyladilo jindy...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

terminal, funkce align. Dosměruju do rozsahu 1°, žádný sraní s lazením do centru. Hotovo.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

kdo z vás testoval "wAP 60Gx3 AP" proti "dish"? Na jakou vzdálenost jste se dostali?
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

myslíš při jakém počasí, když je krásně? tak 500m mám, když je déšt tak down, tedy nepoužitelné...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

okoun píše:myslíš při jakém počasí, když je krásně? tak 500m mám, když je déšt tak down, tedy nepoužitelné...

A proti klasické WAPce to taky na 500m za deště nejede?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Tak jsem to jeste zkusil s tim btestem UDP both mezi LHG a podarilo se to naladit takto:

nicméně jak je vidno v tom btestu, tak download na jednotku vpravo (slave) jede jenom cca 400M. Upload od slave k master, jede plne 1000Mbps...

pritom cisla jsou maxialní... 2,3Gbps

Nevite proc?

Diky
Přílohy
btest60G.PNG
btest60G.PNG (72.99 KiB) Zobrazeno 3943 x
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

To si testoval medzi antenami a priamo na nich btest? Ak hej tak proste to nema najskorej tolko pary aby to vygenerovalo trafik.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

vykonu to ma dost... na jinem spoji to jede 1,5Gbps mezi sebou na UDP...
viz fotka... btest mezi 2 LHG


edit: jeste je zvlastni: tx-packet-error-rate: líta na tom spoji 20-30%. Na ostatních co jedou naplno, tak je 0 - 3%.

Jake mate hodnoty vy?
Přílohy
btest60G2.PNG
btest60G2.PNG (16.08 KiB) Zobrazeno 3876 x
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

honzam píše:
okoun píše:myslíš při jakém počasí, když je krásně? tak 500m mám, když je déšt tak down, tedy nepoužitelné...

A proti klasické WAPce to taky na 500m za deště nejede?


ne nejede. jde to starašně rychle dolu....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 4 years ago

basty píše:Tak jsem to jeste zkusil s tim btestem UDP both mezi LHG a podarilo se to naladit takto:

nicméně jak je vidno v tom btestu, tak download na jednotku vpravo (slave) jede jenom cca 400M. Upload od slave k master, jede plne 1000Mbps...

pritom cisla jsou maxialní... 2,3Gbps

Nevite proc?

Diky


Zkus fixnout tx sektor na 28, mě to na jednom spoji pomohlo. Dělal psí kusy taky. Občas tomu spadl signál, po změně kanálu na jiný a zpět to bylo zase někdy ok a po fixnutí na střed o něm nevím.
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 4 years ago

Ahoj,
mám tady asi začátečnický dotaz, ale po zakoupení spoje LHG jsem si všiml, že jednotky jsou už předem rozdělené na slave a master. Říkám si OK. Je to jako Bridge a station bridge, takže u master bude v záložce W60G hlavní nastavení a dám ji blíž k internetu a slave bude podřízená s nastavením v záložce W60G station a dám ji na stranu blíže klientům.
A vono ho*no a je to přesně naopak? Pak jsem si řekl, že někdo třeba přehodil štítek, ale to by neseděly MAC. Tak jsem to neřešil a počkám na další spoj, ale tam je to stejný. Nebo to celé chápu špatně?

Díky za osvětlení
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

záložka station je seznam klientů, to je na master jednotce. První chyba je nechávat tam default konfig :-D
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

Co LHG 60 v režimu PtMP? Zkoušel někdo?
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

záložka station je seznam klientů, to je na master jednotce. První chyba je nechávat tam default konfig


Má ten seznam klientů nějaký smysl v bridge módu? Mám dva SXT sq60 s L3 proti sobě jako přípoj HD kamery a linkuje se to hned bez doplnění seznamu.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

TomBi
Příspěvky: 16
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod TomBi » 4 years ago

Mám u dvou spojů LHG-LHG problém že dochází k pádům bezdrátového linku. Bělhem hodiny naskáče na čítači třeba 12lindownů. Je to převážně v první hodině po zapnutí zařízení.
Jedná se o kratsí spoje (okolo 120m). MCS8, Signal 80-85, RSSI -56dB.V okolí není žádné rušení. Nasměrováno "opticky" pomocí plastového zaměřovátka.
Netušíte kde je problém. Jakou z novějších verzí ROSu máte vyzkoušenu?

Jak preferujete směrovat?
Pouze opticky a zbytek nechat na beamforming?
Nebo vypínáte beamforming na jedné nebo obou stranách?
Ladíte podle hodnot RSSI?
Ladíte na CENTER?


Tom
0 x