Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

zkušenosti s lazením LHG 60

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

zkušenosti s lazením LHG 60

Příspěvekod okoun » 5 years ago

zakládám toto vlákno abych oddělil od toho velkého plevelu s pindama o 60GHz...
prosím o zkušenosti při lazení LHG 60 i WAP

na co ladíte ptp spoje? rssi? signal? sector info?
mám teď zajímavou zkušenost s lazením zkušebího psoje na 830 kde jsou dvě LHG, pokud naladím tak že píše sector center tak mám signál okolo -65, šipky neblikají, pokud s tím pohnu o kousek jinak ukáže se signál i -55 ale secotr je o 1-2 stupně vedle, nerozumím tomu tedy jak to vyladit co nejlépe, případně není to problém HW? cesta je samozřejmě bez překážek...

předem díky za reakce a další zkušnosti, verzi mám 6.42.5 nikterak ale nemám důvod s ní hýbat jelikož mi nědělala problémy....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Jap
Příspěvky: 186
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Jap » 5 years ago

okoun píše:zakládám toto vlákno abych oddělil od toho velkého plevelu s pindama o 60GHz...
prosím o zkušenosti při lazení LHG 60 i WAP

na co ladíte ptp spoje? rssi? signal? sector info?
mám teď zajímavou zkušenost s lazením zkušebího psoje na 830 kde jsou dvě LHG, pokud naladím tak že píše sector center tak mám signál okolo -65, šipky neblikají, pokud s tím pohnu o kousek jinak ukáže se signál i -55 ale secotr je o 1-2 stupně vedle, nerozumím tomu tedy jak to vyladit co nejlépe, případně není to problém HW? cesta je samozřejmě bez překážek...

předem díky za reakce a další zkušnosti, verzi mám 6.42.5 nikterak ale nemám důvod s ní hýbat jelikož mi nědělala problémy....


dalekohledem presne opticky, na signal uz neladim..
0 x

komenski
Příspěvky: 139
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod komenski » 5 years ago

okoun píše:zakládám toto vlákno abych oddělil od toho velkého plevelu s pindama o 60GHz...
prosím o zkušenosti při lazení LHG 60 i WAP

na co ladíte ptp spoje? rssi? signal? sector info?
mám teď zajímavou zkušenost s lazením zkušebího psoje na 830 kde jsou dvě LHG, pokud naladím tak že píše sector center tak mám signál okolo -65, šipky neblikají, pokud s tím pohnu o kousek jinak ukáže se signál i -55 ale secotr je o 1-2 stupně vedle, nerozumím tomu tedy jak to vyladit co nejlépe, případně není to problém HW? cesta je samozřejmě bez překážek...

předem díky za reakce a další zkušnosti, verzi mám 6.42.5 nikterak ale nemám důvod s ní hýbat jelikož mi nědělala problémy....


Přečti si mé poslední příspěvky ve vlákně AP60ghz: ...Použití arraye jako ozařovače parabol je diskutabilní zejména v případě, kdy array zastiňující osu vyzařování paraboly vlastně likviduje svou velikostí i hlavní lalok. Pak ale elektronika beamformingu má tendenci "ušilhnout" a využít více nezastíněnou část paraboly, což se děje právě u LHG (nebo u WAPky ve středové parabole).... LHG prostě šilhají, ale nesmí se to říkat a to je taky důvod, proč uTik zatím nezveřejnil skutečný vyzařovák paraboly LHG
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Aktualne urcite odporucam verziu 6.43. Refresh signalu je ovela rychlejsi nez v starych verziach. So smerovanim je to diskutabilne. Smerujeme na RSSi, sektor sa snazim center ale nie vzdy. V niektorych pripadoch bol signal na center vyrazne horsi a nebolo mozne naladit lepsi. Po zapnuti tx-sector na auto bol signal lepsi. Casto sa nam stalo, ze jedna strana mala -50 a druha -65 a nie a nie lepsie doladit.
1 x

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 5 years ago

Jap píše:dalekohledem presne opticky, na signal uz neladim..


Jo jo, se šilhajícím LHGčkem, a namontovaným univerzálním dalekohledem na jakoukoli parabolu na světě. Všichni víme, že máš naprosto jednoduché konstrukční řešení, ale na dotaz jaké, striktně mlčíš. Pokud se nechceš podělit, není fakt potřeba to sem psát.
0 x

ArkaNoid
Příspěvky: 49
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod ArkaNoid » 5 years ago

Zdravim

Neviete nahodu, ci sa ku tym LHG 60G robia aj nejake ine uchyty s elevaciu, ako tie co su tam. Lebo to co je tam - original stredovek. Jen by mě zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu? Lebo ladit je to fakt na < - >. pohnes 1 mm a RRSI 0 10db horsi. Naladis - ides dotiahnut - zase zle. Nieco sa robi na ignitenet 60G. Co mame Ignitent60 - tak tieto konzoly sa javia velmi dobre..
Spoj od MKT 60G sa javy vcelku dobre, ale to ladenie je fakt .......
Přílohy
Precision_Bracket.jpg
Precision_Bracket.jpg (194.36 KiB) Zobrazeno 7619 x
1 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

ArkaNoid píše:Zdravim

Neviete nahodu, ci sa ku tym LHG 60G robia aj nejake ine uchyty s elevaciu, ako tie co su tam. Lebo to co je tam - original stredovek. Jen by mě zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu? Lebo ladit je to fakt na < - >. pohnes 1 mm a RRSI 0 10db horsi. Naladis - ides dotiahnut - zase zle. Nieco sa robi na ignitenet 60G. Co mame Ignitent60 - tak tieto konzoly sa javia velmi dobre..
Spoj od MKT 60G sa javy vcelku dobre, ale to ladenie je fakt .......


soudruzi neurobili nikde chybu, je to proste low end konstrukciou. Pocitaju s nasadenim cca 1km takze, na to ten drziak staci. Zvysok poriesi beamforming. Neni to proste profi radio s profi drzakom, kde by si steloval po milimetroch...
0 x

ArkaNoid
Příspěvky: 49
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod ArkaNoid » 5 years ago

Chapem = lov cost = - ale aj lov cost sa musi dat ladit v podstate normalne. Dneska som pozeral ze sito so priamo namontovat na ten drziak. len treba dlhsie srubky a vyvrtat dve diery. Co by slo.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Když už se s něčím dělat, tak ne s ignite držákem, to je taky dobrej odpad. Ladění jde, ale fakt není user friendly, nebo jsem nepochopil konstruktéra. Když už něco módit, tak jak psal kure05 Jirous držák něco 900.
0 x

hapi3
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod hapi3 » 5 years ago

je to fuk, nalaďte si 80GHz, tam profi bejvá vše a stejně se na to vykysne několik hodin, default LHGG držák je proti tomu brnkačka pokud neni člověk totální trolt a neutahuje pořád jednu stranu třmenu. Takže jestli si někdo myslí že s lepšim držákem to půjde líp tak je na omylu.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

tak ono to je fuk protože ten signál lítá i když se nic neutahuje a člověk je od toho 2 metry :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

hapi3
Příspěvky: 76
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod hapi3 » 5 years ago

tak to teda nelítá. Lítaji úhly, ne signál. To máš něco hoodně blbě.
0 x

komenski
Příspěvky: 139
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod komenski » 5 years ago

hapi3 píše:tak to teda nelítá. Lítaji úhly, ne signál. To máš něco hoodně blbě.

Restartuj LHG a hned ti to začne lítat zas,chytráku
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Nastavte si na fix a potom daco rieste. Vtedy to nelieta.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

hapi3 píše:tak to teda nelítá. Lítaji úhly, ne signál. To máš něco hoodně blbě.


jistě na 3 testovacích spojích mám něco hodně blbě :) víš ono už je jen problém to že si tam lítá rate jak chce a tím pádem tedy lítá ten signál....
je to prostě hračka na pár metrů a do 80GHz to má hodně dalekou cestu....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...