Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

zkušenosti s lazením LHG 60

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Re: zkušenosti s lazením LHG 60

Příspěvekod pgb » 5 years ago

Oki, nevím kde je problém. Ze serveru je co za zařízení? Ta utilita mi totiž nikdy nedávala dobré výsledky (je asi 10 let stará, nevím proč mi nefungovala). Pokud můžeš, rozepiš se trochu více. Z jakého zařízení pouštíš test, na jakého klienta. Co je mezitím za technologii, jaké verze .......
0 x

MichalCZE
Příspěvky: 34
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod MichalCZE » 5 years ago

pgb píše:Oki, nevím kde je problém. Ze serveru je co za zařízení? Ta utilita mi totiž nikdy nedávala dobré výsledky (je asi 10 let stará, nevím proč mi nefungovala). Pokud můžeš, rozepiš se trochu více. Z jakého zařízení pouštíš test, na jakého klienta. Co je mezitím za technologii, jaké verze .......


Odesílací zařízení je server se staženým BTEST s LAN na gigabitu klasicky a btest pouštím na stranu klienta (zařízení SLAVE) zatím jsem reálně nezkoušel test na síťový disk nebo podobně. Tam kde je klient, tak je novostavba a celé nastavování jsem dělal pomocí tabletu a smartphonu. Jakmile se tam dostanu, tak píchnu kabel do notebooku a pustím test proti serveru a nebo zkusím jak rychle pojede kopírování ze serverového disku.

Na otestování reálné rychlosti je nejlepší teda https://iperf.fr/ ano?
0 x
Nejsem ISP jen HOME user a děkuji všem předem za pomoc :-)

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 5 years ago

Petr-dx píše:Zdravím, aby jsme co nejjemněji naladili antény použili jsme držák od Jirouse. Ale jak již už tu někdo psal připadá nám, že antény šilhají.





No to je dobrej kočkopes :-D Jak tohle někdo může vymyslet a udělat . . .
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

2 MichalCZE: udělej test skrz, ve tvém popisu je příliš málo odpovědí. Tolik času nemám. Vyzkoušej kopírování dat a určitě to zvládneš.
0 x

Petr-dx
Příspěvky: 12
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Petr-dx » 5 years ago

kure05 píše:
Petr-dx píše:Zdravím, aby jsme co nejjemněji naladili antény použili jsme držák od Jirouse. Ale jak již už tu někdo psal připadá nám, že antény šilhají.





No to je dobrej kočkopes :-D Jak tohle někdo může vymyslet a udělat . . .


...ten kdo zkouší a testuje;-) Lepší než sedět jen kritizovat a být nejchytřejší...
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 5 years ago

No jasně :laughing: Aspoň se u toho snažím přemejšlet ;-)
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

MichalCZE píše:
pgb píše:
MichalCZE píše:Ano testoval jsem to jak vidíš, tedy přímo z jednotek.
Teď jsem udělal test z jednotek a rychlost o ničem ! To jsem mohl rovnou nahodit levnější antény v 5Ghz teda!



1. jsem to z toho opravdu nepoznal (ty obrázky mužou být z runých zařízení)
2. normálně mi LHG60 dělá na 900m gigabit na 1vlákně TCP, měřeno iperfem
3. neměř to přímo z jednotek a už vbec ne duplexní test (koukni se přitom na CPU, btest je jednovláknová aplikace)
4. třeba CCR1009 dokáže saturovat asi 950Mbps na jednom TCP vláknu, ale duplex už ne
5. mk sám ríká, že jednotky jsou rády že zpracovávají vlastní data pro vysílání a testy máš dělat z jinách stroju
6. třeba hex poe zvládá vygenerovat v 1 vláknu asi 350Mbps TCP
7. pokud toužíš měřit duplex, dej si za LHG nějaké další zařízení, na něm udělej dstnat s fasttrack a pošli si zkrz to iperem z nějakého silného stroje gigabit tam a zpátky (voala, máš gigabit)


Právě dělám test ze serveru na klienta:
TCP_směr_klient_btest.png
A rychlost jen stabilně 72mbit :-(

A neni ti divny, ze pri 78Mbit mas pres 12kpps? :D
0 x

Petr-dx
Příspěvky: 12
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod Petr-dx » 5 years ago

kure05 píše:No jasně :laughing: Aspoň se u toho snažím přemejšlet ;-)


Až budeš přemýšlet budu ti fandit😉
0 x


sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 5 years ago

Gemb píše:Nic zvlastne nastavene nemam. Freq podla vzdialenosti davam. Na 1.6km sa to na 58GHz nechce ani spojit. Najlepsia freq je 64,8GHz a je vhodnejsia na dlhsie spoje. tx-sector=27 na oboch stranach a tx power=15 na jednej strane, ssid a heslo nema vplyv na nic.
master.pngmaster.png


V jaké verzi FW nastavuješ ten tx power=15?

Mám 6.43.3 a tam si myslí, že se to nastavit nedá.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

sacnok píše:
Gemb píše:Nic zvlastne nastavene nemam. Freq podla vzdialenosti davam. Na 1.6km sa to na 58GHz nechce ani spojit. Najlepsia freq je 64,8GHz a je vhodnejsia na dlhsie spoje. tx-sector=27 na oboch stranach a tx power=15 na jednej strane, ssid a heslo nema vplyv na nic.
master.pngmaster.png


V jaké verzi FW nastavuješ ten tx power=15?

Mám 6.43.3 a tam si myslí, že se to nastavit nedá.


Ano v novsich to uz nejde. Myslim, ze to vyhodili vo verzii 6.43.
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 5 years ago

Gemb píše:
sacnok píše:
Gemb píše:Nic zvlastne nastavene nemam. Freq podla vzdialenosti davam. Na 1.6km sa to na 58GHz nechce ani spojit. Najlepsia freq je 64,8GHz a je vhodnejsia na dlhsie spoje. tx-sector=27 na oboch stranach a tx power=15 na jednej strane, ssid a heslo nema vplyv na nic.
master.pngmaster.png


V jaké verzi FW nastavuješ ten tx power=15?

Mám 6.43.3 a tam si myslí, že se to nastavit nedá.


Ano v novsich to uz nejde. Myslim, ze to vyhodili vo verzii 6.43.


Ten tx power=15 pak necháváš na pořád, nebo po naladění vracíš na auto, to samé tx-sector, necháváš na 27, nebo na auto
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Ked sa dal nastavovat tx power tak som ho nechal tak len pri stelovani a po dostelovani som dal na auto. Sektory nechavam na fix.
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 5 years ago

Máte někdo vyzkoušené SXTsq-60 L3 (bridge) proti LHG-60 L3 (station-bridge) na 182 m? Je lepší tam dát místo SXTsq wAP?

Díky
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Tohle me taky zajima. Resim propojku mezi domy 100m.
LHG nelze kvuli velikosti apod.
Takze jde v potaz wap nebo sxt.
sxt nema gigovy porty, takze spis spatne.

Lze tedy spojit 2x L3 wapky? Nebo je potreba mit wap AP?

Pripadne staci jenom jestli se to chova jako wifina z pohledu licenci/modu apod.
0 x