Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

zkušenosti s lazením LHG 60

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
darkous
Příspěvky: 2
Registrován: 6 years ago

Re: zkušenosti s lazením LHG 60

Příspěvekod darkous » 5 years ago

Zdravím ve spolek a mám na přítomné odborníky dotaz.. mám spoj s LHG 60 a před pár dny se začalo rozpadat spojení, začly vypadávat packety(cca každý druhý), vzádálenost mezi jednotlivými body je cca 450m, RSSI: -49dB, Signal 80, MCS 8(na obou stranách)... propustnost je šílená, téměř nepoužitelné..
FW ta mám 6.44.2. První příznaky začly tuším středa/čtvrtek.. když jsem to konzultoval se známým, tak mi řekl že se mu to v ten samý termín začlo chovat obdobně a musel je demontovat.. Nelítá tu zase nějaký vir, nebo nemáte někdo radu co s tím?

Díky LD
0 x

thanui.linux
Příspěvky: 278
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod thanui.linux » 5 years ago

A scan okolí jsi provedl? Nám tu přibývají 60GHz od jedné "hvězdné" sítě takovým tempem, jako by to bylo povolené.
0 x
-----------------------------------------------------------
RBcka i UBNT mají své přednosti - využívám obojí

darkous
Příspěvky: 2
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod darkous » 5 years ago

cisto, nikde ani nic v dosahu..
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

darkous píše:cisto, nikde ani nic v dosahu..

Skus prehodit iny kanal. Na takuto vzdialenost je aj jedno, ze aky...ale v minulosti ked som mal problem so stabilitou mcs tak zmena kanalu z 58 na 62GHz pomohla a mam to tak doteraz.
0 x

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 5 years ago

Dnes jsem dělali spoj na 1.450m s radomy od Jirouse a hodnoty jsou viz níže.

Až mě to překvapilo, že to mělo takové dobré hodnoty, a to dneska celý den pršelo a ne málo.

connected: yes
frequency: 64800
remote-address: B8:xx:xx:xx:xx:x
tx-mode: dmg
tx-mcs: 8
tx-phy-rate: 2.3Gbps
signal: 95
rssi: -57
tx-sector: 46
tx-sector-info: right 1 degrees, up 0.6 degrees
distance: 1453.32m
tx-packet-error-rate: 0%
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

sacnok píše:Dnes jsem dělali spoj na 1.450m s radomy od Jirouse a hodnoty jsou viz níže.

Až mě to překvapilo, že to mělo takové dobré hodnoty, a to dneska celý den pršelo a ne málo.

Treba si pozriet v tom okamihu aspon meteoradar kolko mm/h to bol dazd....prirovnavanie slovami atd nema zmysel, kazdy ma ine predstavy o sile dazda.
0 x

MichalCZE
Příspěvky: 34
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod MichalCZE » 4 years ago

Ahoj, jedu na FW 6.44 ale update mi nabízí 6.45.3. S GEMBem jsme u starší verze FW vyladili pevné nastavení TX a RX sectorů... a všechno jede už necelý rok a paráda na 1,2km.
Tak má smysl dělal upgrade FW?
0 x
Nejsem ISP jen HOME user a děkuji všem předem za pomoc :-)

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

MichalCZE píše:Ahoj, jedu na FW 6.44 ale update mi nabízí 6.45.3. S GEMBem jsme u starší verze FW vyladili pevné nastavení TX a RX sectorů... a všechno jede už necelý rok a paráda na 1,2km.
Tak má smysl dělal upgrade FW?

Neriešil by som ten update, keď to ide nechytat sa toho. Ja mam všade 6.43.7 a tiež neriešim.
1 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 4 years ago

Neriešil by som ten update, keď to ide nechytat sa toho. Ja mam všade 6.43.7 a tiež neriešim.


Je tedy lepší downgrade na 6.43.7 kvůli tx-power? Akorat tuším, že budu mit problém, protože factory-firmware je 6.43.10.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Laibir píše:
Neriešil by som ten update, keď to ide nechytat sa toho. Ja mam všade 6.43.7 a tiež neriešim.


Je tedy lepší downgrade na 6.43.7 kvůli tx-power? Akorat tuším, že budu mit problém, protože factory-firmware je 6.43.10.

S tx to nema nic spolocne, tx sa neda nastavovat uz dlho. Proste nevidim zmysel v tom upgradovat s toho ROS na vyssie kedze ziadne zmeny uz MK nerobi na 60Ghz....
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

ale robí. Už jenom důvody oprav zabezpečení atd.. Prostě to upgradni
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sacnok » 4 years ago

Ahoj, nemáte někdo skript, který by hlídal na vysílací straně, že je UP W60G Station a případě, že seW60G Station odpojí, tak to pošle mail?

Hlídat ping na IP adresu protější strany nemá smysl, máme tam zálohu a v případě, že spoj lehne, tak se to překlopí na zálohu a protější strana je stále dostupná. Zálohu řešíme na switchi přes RSTP.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Cau, jak resite, aby si beam. nasel ty nejlepsi paprsky?

Mame spoj, ktery je opticky doladen, fungoval predtim normalne 2,3G signal 100 vsechno OK...
Pak dojde k rebootu nebo zmene kanalu a spoj uz si automaticky nedoladi hodnoty jako predtim.

Zkousim uz 3 rebooty a porad jsou to daleko horsi cisla nez predtim. Jednou to skonci na MCS 1, podruhé to je MCS 5 atd...

Je tam nejaky figl?

Díky
0 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 4 years ago

Zatizit btestem mezi sebou a nechat ho chvíli jet
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

diky zkusim.

protoze ono kdyz uz se to jakoze poladi, tak uz to s tim nehne...
0 x