Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

slaby signal pls poradte

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 17 years ago

slaby signal pls poradte

Příspěvekod asdewq » 17 years ago

prehladaval som net snad uz niekolko dni ale doteraz som z toho trochu mimo... prosimvas viete mi niekto poradit co s tym?
mam spoj na 4528m na 5g s parabolami d-com 27db k tomu cca 1m pigtaily a na tom su cm9 s rb532. s k tomu signal -78 na oboch stranach :( na jednej strane je antena na kraji strechy, budova je vysoka cca 30-35m, na druhom konci je antena na komine domu vysokeho cca 12-13m, ku kraju strechy je to cca 2m antena je relativne blizko strechy, no skusal som ju aj vziat do ruky vyssie a vysledok lepsi nebol. viditelnost je antena antena ok, no tipujem ze idem tak min 2-3m ponad stromy (taky lesik) na zaciatku som tam mal anteny 24db, pigtaily na rsma a na konci boli cpx-y signal bol tiez biedny... teraz som to vymenil za tie 27cky + MK a vysledok opat bieda no je pouzite komplet ine zariadenie takze antenami ani pigtailami ani nicim inym z tohoto by to byt nemalo... cim je podla vas ten slaby signal? tymi stromami? porusenie fresnelky sposoby tak velky utlm na trase? alebo co mam blbo? za kazdu radu dik.
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 17 years ago

Ahoj na 27Db paraboly a 1m svod by ten signal mohl byt lepsi myslim, a mas takove hodnoty stejne na obou stranach? Muzes zkusit:vymenit CM9,zmenit kanal,lepe to zamerit,promerit odpor kabelu + anteny nejlepe 500V megmet - pokud neni nekonecno nebo aspon 50Mohm mas nekde vodu v konektoru.Pokud to na sebe vidi melo by to byt ok. maly lesik zasahujici do laloku sice vadi ale neni to tak hrozne. Taky CM9 ma 2 konektory zkus si to prepnout na 2 antenu, pokud to mas na te nespravne fungovat to bude ale signal bude mnohem slabsi, podle me bys moh dosahovat -50 Db. Dej vedet cao
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 17 years ago

asdewq píše:mam spoj na 4528m na 5g s parabolami d-com 27db k tomu cca 1m pigtaily a na tom su cm9 s rb532. s k tomu signal -78 na oboch stranach :(

Je to tim lesem, jsem na tom podobne, vzdalenost 5 km, anteny 24db, 2x CPX, signal mizerny. Nicmene spoj je Rock Stable uz pres rok bez nutnosti restartu a jde pres nej 5/1 Mbps (ping do 3 ms).
0 x

asdewq
Příspěvky: 539
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod asdewq » 17 years ago

signal je zrkadlovy obe srany su v 1db, anteny som natacal hoodne dlho :) .. tym to nebude... kanaly som skusal, je to nova montaz teda konektory nove na 100% neposkodene (s tymi MK) predtym som tam mal cpx s 24 db antenami a tiez to nebola ziadna slava co sa signalu tykalo... spoj je ako ap-klient, bol som vybehnuty na mieste klienta s dalsim mk (iny rb, ina cm9, ine kable, ina antena) a vysledok bol +/- rovnaky... v hw to nebude... slo mi len o to ci sa s tym mam zmierit koli stromom alebo ma zmysel hladat chybu este kdesi inde.... :(
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 17 years ago

asdewq píše:signal je zrkadlovy obe srany su v 1db, anteny som natacal hoodne dlho :) .. tym to nebude... kanaly som skusal, je to nova montaz teda konektory nove na 100% neposkodene (s tymi MK) predtym som tam mal cpx s 24 db antenami a tiez to nebola ziadna slava co sa signalu tykalo... spoj je ako ap-klient, bol som vybehnuty na mieste klienta s dalsim mk (iny rb, ina cm9, ine kable, ina antena) a vysledok bol +/- rovnaky... v hw to nebude... slo mi len o to ci sa s tym mam zmierit koli stromom alebo ma zmysel hladat chybu este kdesi inde.... :(



c o poradit...... zkus na obou stranach dat ty anteny co mozna nejvyse (na baraku, na kominu to bude asi problem, ale na te rovne strese bys to mohl dat klidne o 5m vyse nejakym prihradovym stozarkem......) podle me je tohle jedinne resini a funkcni reseni...
0 x