Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

LHG 60 Wire Dish nastavení

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
SpeedyGT
Příspěvky: 123
Registrován: 9 years ago

Re: LHG 60 Wire Dish nastavení

Příspěvekod SpeedyGT » 5 years ago

Kdoví jak ty sektory fungují. Včera kolega nasazoval LHG a přesně jak řikate - dosměroval na center, ale signál cca o 5dBm horší než co se mu povedlo pokud ladil podle Winboxu a RSSI.

Jinak tu je graf jednoho spoje kde jsou tyčítány TX a RX sektory, lítá to jak blázen. Vygrafované RSSI je v rámci cca +/- 3dBm.
Přílohy
lhg-sektory.jpg
lhg-sektory.jpg (59.63 KiB) Zobrazeno 4545 x
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

nemáš tam rssi ale tx sector a to neni rssi. U nás jsme to taky ladili na největší rssi.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

SpeedyGT
Příspěvky: 123
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod SpeedyGT » 5 years ago

Já vím že to není RSSI, psal sem že tam se to mění max o 3dBm, ale spíš že ty sektory takhle lítaj?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

mě taky lítaji. Otázka je jestli oprávněně protože jednou to ukazuje číslo v jednom z rohů (63) a za chvíli číslo za středem na cestě k druhému rohu atd.. Otázka je jak moc se anténa ve skutečnosti klepe protože ne že by se klepal stožár ale stačí trochu drbnout do ozařovače a vesele se to na pár sekund rozkmitá a minimálně 2° to budou což je prakticky skoro přes celej rozsah beamformingu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

hmm, tak jsem si něco o odzkoušel a tx-power vůbec nefunguje. Pod hodnotu 2 se to nespojí na nad 2 se výkon nemění. (6.42.6 i 6.43rc51)

Taky sem si všimnul že za 6 dní to má 1200 odpojení. (6.42.6)

k významný stabilitě a snížení chybovosti došlo když jsem nastavil výstupní frontu na wifi části z sfq na bfifo s bufferem 1500kB.
Naposledy upravil(a) hapi dne 06 Aug 2018 12:12, celkem upraveno 1 x.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

mirek.k
Příspěvky: 796
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod mirek.k » 5 years ago

hapi píše:hmm, tak jsem si něco o odzkoušel a tx-power vůbec nefunguje. Pod hodnotu 2 se to nespojí na nad 2 se výkon nemění. (6.42.6 i 6.43rc51)

Taky sem si všimnul že za 6 dní to má 1200 odpojení. (6.42.6)

Ano, s 6.42.6 potvrzuji desítky odpojení cca 3 sec.
Ale už Current verze je pro mne dost odvážná, o RC vůbec neuvažuju.
Mirek
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

rcček se nebojim, stačí si přečíst changelog co se změnilo a taky pomáhá fakt že w60g je prostě nový tak je třeba pro stabilitu ject v rcčkách který většinu problému řeší.

Teď jsem to přeladil na nejvyšší kanál (64800), signál sletěl skoro o 10dB ale stabilita je super. 600Mbit FDX UDP s 0% PL + nějaký ten trafik.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

korcaka
Příspěvky: 37
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod korcaka » 5 years ago

60g.jpg
60g.jpg (253.4 KiB) Zobrazeno 4117 x
ja jsem si taky jedno koupil a jsem z toho nejaky spatny

ladime to tu druhy den na cca 200m
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

hapi píše:rcček se nebojim, stačí si přečíst changelog co se změnilo a taky pomáhá fakt že w60g je prostě nový tak je třeba pro stabilitu ject v rcčkách který většinu problému řeší.

Teď jsem to přeladil na nejvyšší kanál (64800), signál sletěl skoro o 10dB ale stabilita je super. 600Mbit FDX UDP s 0% PL + nějaký ten trafik.


Jop na 64,8GHz to chodi najlepsie a ma to najlepsi signal. Uspokojivo to chodi aj na 62GHz. Najhorsie su tie prve dve freq. U mna zatial bezproblemov stabilne na 6.43rc51. rc40 mala sem tam rozpojovanie na wlan a ine nez RC verzie som radsej ani neskusal. Ten tx power co som skusal tak od 10-15 neni ziadna zmena a drobne zmeny su len niekedy medzi 5-10.
Inac co sa tyka toho ladenie osobne sme najrychlejsie a najlepsie nasmerovali najdlhsi spoj co mame 1470m. V priebehu 15min obe strany. Na 920m link sme smerovali tak 1,5hod a stejne to neni dobre :D
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

Gemb píše:
hapi píše:rcček se nebojim, stačí si přečíst changelog co se změnilo a taky pomáhá fakt že w60g je prostě nový tak je třeba pro stabilitu ject v rcčkách který většinu problému řeší.

Teď jsem to přeladil na nejvyšší kanál (64800), signál sletěl skoro o 10dB ale stabilita je super. 600Mbit FDX UDP s 0% PL + nějaký ten trafik.


Jop na 64,8GHz to chodi najlepsie a ma to najlepsi signal. Uspokojivo to chodi aj na 62GHz. Najhorsie su tie prve dve freq. U mna zatial bezproblemov stabilne na 6.43rc51. rc40 mala sem tam rozpojovanie na wlan a ine nez RC verzie som radsej ani neskusal. Ten tx power co som skusal tak od 10-15 neni ziadna zmena a drobne zmeny su len niekedy medzi 5-10.
Inac co sa tyka toho ladenie osobne sme najrychlejsie a najlepsie nasmerovali najdlhsi spoj co mame 1470m. V priebehu 15min obe strany. Na 920m link sme smerovali tak 1,5hod a stejne to neni dobre :D


tu frekvenciu si skusal na vacsiu vzdialenost ja som to len tak teraz nahodne na jednom 80m wap spoji poprepinal a najlepsie rssi to malo pri 58... cim daval vyssie tym signal bol horsi....

zeby to na viac ako 1 km malo inu tendenciu?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Mozno bude vacsi problem to, ze wAPka sa s tym chova inak nez LHG ale neviem, wAP nikde nemame. 64,8GHz sa inak chova vo vzduchu nez 58 ci 60GHz. RSSi na 1,5km sa zmenilo cca 10dB tak ako pisal hapi. Na kratsich spojoch co mame (920m ci 950m) bol tiez rozdiel ale menej nez 10dB.
0 x

psichac
Příspěvky: 66
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod psichac » 5 years ago

korcaka píše:60g.jpgja jsem si taky jedno koupil a jsem z toho nejaky spatny

ladime to tu druhy den na cca 200m

Myslis rychlost ? Treba ten BTest robit niecim "za" antenou, nie priamo nou. Ma sice 4 jadra ale vyuzije sa len jedno,aj pokial je direction both. Uplne staci notebook a napr RB1100.
0 x

korcaka
Příspěvky: 37
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod korcaka » 5 years ago

Ok to vyzkousime

za me je super ze konecne podporuje PoE 802.3at vsude kde mame POPy jsou Cisco PoE

kazdopadne Mikrotiky nikde nepouzivame na radia....

ten BTest vyzkousim :-)
0 x

korcaka
Příspěvky: 37
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod korcaka » 5 years ago

Jinak po upgradu na posledni RC zadne odpojeni stabilita vypada OK
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 5 years ago

korcaka píše:Jinak po upgradu na posledni RC zadne odpojeni stabilita vypada OK

jj posledne RC ide zatial tiez ok bez problemov...
0 x