Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RB760iGS (hEX S) kompatibilita SFP

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Re: RB760iGS (hEX S) kompatibilita SFP

Příspěvekod arrabbella » 5 years ago

Resi se tento problem nekde na mikrotik foru? Nenasel jsem to tam...
0 x

aahz
Příspěvky: 16
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod aahz » 5 years ago

Založil jsem až teď, chystal jsem se na to, ale zapomněl jsem...
https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=3&t=138857
0 x

arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod arrabbella » 5 years ago

Na ofic.foru nekteri tvrdi, ze nove kusy jsou ok. Je pravda, ze my mame jen ty stare (kdyz jsme zjistili, ze to zlobi, prestali jsme je kupovat). Zkusim si jeden novy objednat a vyzkouset. Dam vedet.

Na druhou stranu kdyby udelali nejakou novou / opravenou revizi, tak by na tom Mikrotik foru v te diskuzi snad priznali chybu a dali k tomu info, ne?
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

No to určitě. Protože pokud je chyba v HW, nikdo to už neopraví. V tu ránu, jak to přiznají, hned jim to lidi začnou reklamovat. Takto to oddálí do nekonečna (nebo alespoň do doby po záruce).
Jinak, komunikoval jsem se Sergejem ohledně kompatibility CCR1009 combo a SFP+ na adaptér 100Mbit fiber s doporučeným kompatibilním a dostupným typem a zkušenost mám úplně stejnou jako mí předřečníci. Dozvěděl jsem se pouze odkazy. Skoro mi to přišlo jako komunikace s automatem. mpcz, 11.sep.2018
0 x

jcb
Příspěvky: 53
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jcb » 5 years ago

arrabbella píše:Na ofic.foru nekteri tvrdi, ze nove kusy jsou ok. Je pravda, ze my mame jen ty stare (kdyz jsme zjistili, ze to zlobi, prestali jsme je kupovat). Zkusim si jeden novy objednat a vyzkouset. Dam vedet.

Na druhou stranu kdyby udelali nejakou novou / opravenou revizi, tak by na tom Mikrotik foru v te diskuzi snad priznali chybu a dali k tomu info, ne?


Jde o to co to je nove kusy, my mame dodane v srpnu druhou varku 5 ks a delaji to take jako ty z cervence. Pak jim vyhorel sklad a od te doby zadne nemame i kdyz jsou objednane. A pochybuju ze se neco s novou dodavkou zmeni :(
0 x

arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod arrabbella » 5 years ago

jcb píše:
arrabbella píše:Na ofic.foru nekteri tvrdi, ze nove kusy jsou ok. Je pravda, ze my mame jen ty stare (kdyz jsme zjistili, ze to zlobi, prestali jsme je kupovat). Zkusim si jeden novy objednat a vyzkouset. Dam vedet.

Na druhou stranu kdyby udelali nejakou novou / opravenou revizi, tak by na tom Mikrotik foru v te diskuzi snad priznali chybu a dali k tomu info, ne?


Jde o to co to je nove kusy, my mame dodane v srpnu druhou varku 5 ks a delaji to take jako ty z cervence. Pak jim vyhorel sklad a od te doby zadne nemame i kdyz jsou objednane. A pochybuju ze se neco s novou dodavkou zmeni :(


Mně by měl jeden dorazit tento týden. Pokud bude taky vadný, tak mám 10 kusů k prodeji (kdo o ne ma zajem? :-) ) a holt bude nutné připlácet dvě stovky za RB960PGS :-(
0 x

aahz
Příspěvky: 16
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod aahz » 5 years ago

tak můžu potvrdit, že chyba je i při použití SFP od Mikrotiku (S-3553LC20D)
0 x

arrabbella
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod arrabbella » 5 years ago

Tak mi dnes dorazila nová čerstvá RB760. Nahrál jsem tam poslední RoS (6.44beta9). Už jsem to vypnul / zapnul asi 20x a zatím vždy ok. Už na to moc nemám náladu, pak zkusím ještě downgrade. Bohužel už u sebe nemám žádný ten starší (zaručeně chybující) kus.
Zkouším s DAC kabelem Maxlink a WDM SFP Maxlink (s oběma nám to při minulých testech zlobilo).
0 x

aahz
Příspěvky: 16
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod aahz » 5 years ago

arrabbella píše:Tak mi dnes dorazila nová čerstvá RB760. Nahrál jsem tam poslední RoS (6.44beta9). Už jsem to vypnul / zapnul asi 20x a zatím vždy ok.

můžeš pls poslat SN toho nového kusu?
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 5 years ago

Ahoj. Drží teda už ty 760 normálně?
0 x

aahz
Příspěvky: 16
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod aahz » 5 years ago

ef píše:Ahoj. Drží teda už ty 760 normálně?

ano, nové kusy nám už šlapou korektně
0 x

JirkaK
Příspěvky: 90
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod JirkaK » 5 years ago

Je nejaka moznost ty "nefunkcni" a nove "funkcni" rozeznat bez nutnosti dlouze zkouset jeslti se chyba po restartech projevi?
Napr. dle SN, nebo dle revize na PCB nebo podle jineho osazeni soucastek na PCB.
JK


aahz píše:
ef píše:Ahoj. Drží teda už ty 760 normálně?

ano, nové kusy nám už šlapou korektně
0 x

aahz
Příspěvky: 16
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod aahz » 5 years ago

JirkaK píše:Je nejaka moznost ty "nefunkcni" a nove "funkcni" rozeznat bez nutnosti dlouze zkouset jeslti se chyba po restartech projevi?
Napr. dle SN, nebo dle revize na PCB nebo podle jineho osazeni soucastek na PCB.

nefunkční kusy měly SN začínající na 87F2
funkční kusy mají SN začínající na A815
ale jestli je na to spoleh....
0 x

KociCrack
Příspěvky: 31
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod KociCrack » 5 years ago

Dobrý den, mám RB 760 jako domácí router. cca měsíc možná dva. Za tu dobu 2x vypadl proud ( z důvodu chyby u Čezu) a po nahození elektřiny (Čezem) router naběhl s poloviční konfigurací jako například chyběly porty v bridge, nebyl udělaný nat apod. ale nebyl to uplně factory restart např. ip addresses zůstal. Setkali jste se s tím někdy? jak jste to řešili? přímo na reklamaci? FW jsme zkoušel nejnovější ale i starší.

Děkuji
0 x

pata
Příspěvky: 112
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod pata » 5 years ago

aahz píše:
JirkaK píše:Je nejaka moznost ty "nefunkcni" a nove "funkcni" rozeznat bez nutnosti dlouze zkouset jeslti se chyba po restartech projevi?
Napr. dle SN, nebo dle revize na PCB nebo podle jineho osazeni soucastek na PCB.

nefunkční kusy měly SN začínající na 87F2
funkční kusy mají SN začínající na A815
ale jestli je na to spoleh....


Up :) trochu toto tema ozivuji...

jak pokracujete s timto tematem:
HW rada s s.No zacinajici na: A815...... = je zda se OK

pripadne jine:
HW rada s s.No zacinajici na:
87F2...
A519...
= zrejme OK nejsou
0 x