Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

SXT lite5

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

SXT lite5

Příspěvekod 3com » 6 years ago

Začínají se nám hromadit vadné jednotky SXT lite5. Chová se to tak, že bezdrátově jednotka šlape jak má a dá se na ni v pořádku dostat, ale na ethernetu to piše slinkováno jenom na 10Mbit a ani winbox jednotku po lanu nevidí... Řešil to někdy někdo jestli je to záležitost jenom vyměnění nějakého levného chipu/součástky... Nebo to neřešit a hodit do koše?
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 6 years ago

Zatím nic takového nepozoruji, uvidím u nových čínckých verzí. Jinak všechno několik let OK, bez problémů, zatím nespolehlivější RB, ale nechci to zakřiknout. Jaký tam máš kabely ?
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

10Mbit ethernety = problem s kablom, original poe alebo SXT po burke. Okrem toho je to lite za par korun co od toho cakate ?
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 6 years ago

Řeším často - nereklamuju, vyhazujeme. Dle mě problém s portem.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 6 years ago

To ti dela jen u klienta/POPu, ci i doma? Me vetsinou stacilo predelat konektory pripadne vymenit PoE a vse ok dal ...
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 6 years ago

Hlavně u klientů. Na sajtu mi to udělalo jen jednou. Všude používáme stíněný venkovní Solarixy a SXT je ještě přes tu 4ku očko uzemněný ke stožáru.
A dělalo to i v zimě když bouřky nebyly. Teď jsem se koukal do evidence a za poslední rok 6 jednotek. Staří od půl roku do 3.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 6 years ago

90% po bouřce, vždy venkovní FTP kabel Solarix, stíněné konektory, uzemněné poe ubnt.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Tak to je aj tvoja odpoved. FTP + UBNT poe je sice super ale neznamena to, ze ti nic nemoze odist. Urcite vsak takych pripadov mas menej ako keby si pouzival original poe a UTP kabel. V roku 2014 sme po silnych letnych burkach vymenili 40-50 zariadeni ktore mali zly ethernet - bud ziadny link alebo 10Mbit. Vsetko SXT alebo RB711/411. Je to vela ci malo na vtedy 3 tisicovu siet ?
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

Mě SXT odchází právě nejvíc tam, kde jsem měl UBNT PoE, nebo černou PoE kostičku s LEDkou. Odejde port v mikrotiku a většinou WAN port ve wifi routeru. Myslím si že příjde silný a rychlý impulz po elektrický síti a přes tyhle PoE ty porty odejdou.
Tam kde mám origo sračko zdroje a PoE od MK, většinou odejde jen zdroj a po výměně trafa vše jede....
0 x

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 6 years ago

Pripájam sa. Mam zopár sxt ktoré majú bud poškodený kryt alebo už praská. Zopár vadnych sxt by som za pár drobných aj kúpil
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 4 years ago

Je to sice staré téma, ale pro můj dotaz asi nejvhodnější název.
Na síti jsem objevil několik kusů SXT, které mají maximální rate 130/130 a netuším co dělám jinak v nastavení oproti těm, co se slinkují na 144M. Je to HW odlišnost? A jak poznám, které to jsou (serie nebo jiná rev.) Typuji, že už to tady někdo řešil, ale je to jak hledat jehlu v kupce sena.

Díky
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 4 years ago

Je to chipsetem.
5FBE9E51-296A-4352-8316-1C189AE53021.png
5FBE9E51-296A-4352-8316-1C189AE53021.png (58.75 KiB) Zobrazeno 2413 x

Musí umět krátký ochranný interval viz tabulka.
0 x