Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

CRS328-24P-4S+RM 1G->100M problém

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Re: CRS328-24P-4S+RM 1G->100M problém

Příspěvekod soooc » 5 years ago

Skoro to vypadá, že to souvisí s bugem padání linky na 3011. Na 3011 ten flow control určitě svou funkci moc neplnil :-D
1 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Jo, musím potvrdit že tahle RC verze mi fungování RB3011 značně vylepšila.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

cerf
Příspěvky: 11
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod cerf » 5 years ago

Zdravim,

jsou zde starsi posty, tak jsem se chtel zeptat, zda je jiz u aktualni verze problem vyreseny.
Chtel bych nasadit najeky ks do site. Hlavne kvuli PoE 24V a 802.at/af PoE na jednom HW.

Diky
0 x

Orel005
Příspěvky: 690
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Orel005 » 5 years ago

cerf píše:Zdravim,

jsou zde starsi posty, tak jsem se chtel zeptat, zda je jiz u aktualni verze problem vyreseny.
Chtel bych nasadit najeky ks do site. Hlavne kvuli PoE 24V a 802.at/af PoE na jednom HW.

Diky


Není
0 x
https://www.ORELSOFT.cz - ISP CZ / https://www.ORELSOFT.pl - ISP PL / https://www.levneVPS.cz - Hosting / https://www.GAMEHOSTING.cz - Herni hosting

Proc se schovavat v anonymite ? Kdyz neco delas, delej to na 100%, nebo se na to vyser.

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

Takze ani posledny ros 6.43.8 nic neriesi ?
0 x

lucas_evo
Příspěvky: 20
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod lucas_evo » 5 years ago

mam na stole crs328, protoze jsem resil packet loss na crs317 a svete div se, to same

nechapu
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

popiš situaci.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

lucas_evo
Příspěvky: 20
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod lucas_evo » 5 years ago

1. u CRS317-1G-16S+RM jsem resil, ze na jedinem ethernetu, co je na tomto rb, je packetloss pokut tento port linkuje na 100mbitu. pokud port linkoval na 10mbitu nebo na gigu tak na tomto portu packetloss nebyl
po reklamaci CRS317-1G-16S+RM bylo vse stejne a proto sem teda zkusil vymenit CRS317-1G-16S+RM za CRS328-24P-4S+RM
aa ejhle zase nove vlastnosti
1. pokud jsem CRS328-24P-4S+RM zapojil jednim ethernetem (treba jako privodni WAN port) a dalsim ethernetem jsem se zapojil do ntb (treba jako LAN port) tak pokud oba porty linkuji na gigu tak je vse v poradku.
a) pokud jsem wan port shodil na 100mbit nastavenim na rb a ntb byl pripojeny na gigu tak na ntb byl download spatny a upload byl cca v poradku
b) pokud jsem wan port nechal na rb nastaveny na autonegation a na switchy kam byl zapojeny nastavil natvrdo 100mbit full duplex a ntb byl pripojeny gigem do rb, tak se mi dokonce zacal tvorit packetloss uz mezi ntb a rb

aaa jenom tak kolem a kolem pokud zapojim wan port treba pres 100mbitovy port rb2011 a ntb mam porad zapojeny do crs328 pres gigo tak je vse v poradku, ale jakmile treba vypnu autonegaci na crs328, ale nastavim port na 100mbit tak je zde packetloss taky

delam neco spatne?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Neděláš, prostě je to šrot...
1 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

Mají plno chyb a jsou to všechny co mají 98DX... chipy. Všechny se chovají stejně. Jakmile chce někdo 10Gbit to 1Gbit případně 1Gbit to 100Mbit tak je problém. Bohužel u nás se mi to nepodařilo nasimulovat a stávalo se zase že CRS317 a CRS326 propojený spolu oba na ráz padnuly. CRS317 jsme kopnuly do zadku a daly EdgeSwitch 16 XG kterej aktuálně běží bez problému a věřím že dlouho bude. Problém je čím nahradit CRS326 protože tam už potřebuju routing. Ono to nakonec dopadne tak že místo něj půjdou dvě super stable RB2011 a bude vyřešeno.

Údajně poslední verze SwOS pro CRSka hodně vylepšuje dropy ale stejně to je dost průser.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

lucas_evo
Příspěvky: 20
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod lucas_evo » 5 years ago

no proste nechapu jak to nekdo muze prodavat
fakt mikrotik je na tohle expert, zacit prodavat neco co eeste tak nejak nefunguje
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Mysleli si, že ty chipsety budou umět řídit a neumí... To samé ARM a další.
0 x

methernet
Příspěvky: 52
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod methernet » 5 years ago

My používáme CRS326-24G-2S+ SwOS v2.7 jako "media convertor" z 10Gbit páteře na 3x1Gbit bonding a kupodivu už rok bez problémů. Ale to je spíš vyjímka, jinde na síti děs běs...
0 x

johnson
Příspěvky: 34
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod johnson » 4 years ago

Máme v lokalitě UBNT EdgeSwitch se 12ti SFP porty. Bohužel je pasivní a přehřívá se. Odpojovaly se SFP moduly, a nenačítá správně DDM info. Provizorně jsme vyřešili sundáním krytu a položením ventilátoru na switch. Přestává ale stačit také počet SFP šachet. Jlikož máme vše čistě na 1Gb, zvolili jsme náhradu jako CRS328-4C-20S. Aby vše bylo bezproblémové, přepnuli jsme jej na SwOS 2.9 a nastavili VLANy (to je jediné, co po switchi potřebujeme).
Switch se zapojí, vše funguje normálně, ale po cca 2min se začne na některých portech objevovat packetloss cca 50%, mezi dvěmi eth porty v trunku cca 30%, atd. Musel jít na své místo zpátky UBNT switch.
Počítal jsem s tím, že když switch poběží na všech portech na 1Gb a bude tam jen SwOS, mělo by se to chovat stabilně.
Setkal se někdo s takovým, až tak moc nepoužitelným, chováním?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

co tam bylo za ubnt? nemá díry na větráky?
jinak CRS328-4C-20S je prostě moc nová, bude mít problémy i když by mít neměla. Bohužel.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků