Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Co na PTP do 250M vzdálenosti

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
skripek
Příspěvky: 32
Registrován: 10 years ago

Co na PTP do 250M vzdálenosti

Příspěvekod skripek » 6 years ago

Ahoj potřebuju dočasně pořešit spoj než bude optika, chtěl bych to postavit na mikrotiku a rozhoduju se mezi LHG AC a DISC AC, je to uprostřed města, AP bude na příhradě na stožáru, klient na balkoně(záda budou kryté). Chtěl jsem tam dát WAP 60G ale nejsem si jistý jestli by to jelo na tu vzdálenost.
Díky Honza
0 x

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 6 years ago

Aká rýchlosť?
0 x

skripek
Příspěvky: 32
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod skripek » 6 years ago

Max do 20M více nepotřebuju pro práci.Ale samozřejmě čím lépe to pojede tím lépe pro mě :-D
0 x

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 6 years ago

tak záleží kolik chceš do toho dát. Ale na PtP na takovou vzalenost, vytáhneš 20Mbps lehce patkou.

Na 200m stačí asi i 60 GHz, která ještě nemá moc vyřešenou legislativu.

-Klidně bych použil Disc líte 2x. Má to super zisk a vyzařovací uhel 12°. Za ty prachy dobry.
-Taky jde LHG, ale to je ještě silnější, má to 7° vyzařovák, ale je to taková plastová potvora, na takovou vzdálenost bych to nedal.

Pak jsou dražší a lepší varianty.

Hlavně pokud použiješ 5 GHz, tak sniž úplně výkon.
0 x

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 6 years ago

Ještě bych rád dodal, že obě zařízení LHG i DISC, mají uplně strašný uchycení. Zvlašť DISC. Montuju na to radši držák od SXT, protože jinak to nic moc nedrží.

Na LHG je držák takovej a to už se směruje lépe. https://www.i4wifi.cz/Polohovatelny-drz ... hparam=LHG
0 x

skripek
Příspěvky: 32
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod skripek » 6 years ago

Má to být právě jen dočasné a jak bude dotažená optika tak jen jako záloha, disc má blbé uchycení to vím, ale zase by měl být lepší co se týče rušení. Takže uvažuju, že půjde na stožár a lhg na balkon, tam mi to vadit nebude, výkon bych samozřejmě ubral na 0 protože nemá cenu svítit na takovou vzdálenost plným výkonem a taky jen 20mhz kanál
0 x

skripek
Příspěvky: 32
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod skripek » 6 years ago

Tak nakonec jsem nasadil litebeam ac, na vysilaci vykon 0 na klientovi jsem dal aitpmatickou regulaci vykonu, signal -46, spojeno na 141M/141M, propustnost kolem 100M, timto se vlakno muze uzavrit
0 x