Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

LHG 5 ac?

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Tauer
Příspěvky: 3
Registrován: 6 years ago

LHG 5 ac?

Příspěvekod Tauer » 6 years ago

Mám několik dotazů k LHG 5 ac
https://mikrotik.com/product/lhg_5_ac#fndtn-specifications

1. Bude to chodit jako klient vůči mikrotiku v modu AP bridge?
2. Pokud ano jak odhadujete rychlost vůči miniPCI CM9 respektive R52n a jaký protokol doporučujete nastvit vůči R52n (vzdálenost cca 900m)?
3. Pokud bych to použil jako PtP dvě LHG 5 ac vůči sobě, jaký použít protokol a mod?

Děkuji
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 6 years ago

Jejda jejda: https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:TOC
Chtelo by to zmacknout tlacitko hledat !

Idealne bridge na obou stranach a protokol za mne 802.11 nebo nstreme (ale to musis vyzkouset)
- mode bridge
- protocol 802.11
0 x

Tauer
Příspěvky: 3
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Tauer » 6 years ago

Popravdě to chci udělat stejně,ale říkal jsem si zda za tu dobu co jsem se mikrotikem a věcma okolo nazabíval nedošlo k nějakému posunu někam.
Apropo jak je to u LGH 5 s polarizací , jak poznam polarizaci?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

Co chceš poznat na duální polarizaci?
0 x

Tauer
Příspěvky: 3
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Tauer » 6 years ago

Mate pravdu vlastně nic, repektive jsem to napsla blbě, jde mi o to zda lze antenu, tedy spiš celý LHG 5 použít v jednokanalovem modu, tj. treba jen ve vertikalni polarizaci.
0 x

Prednosta
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Prednosta » 6 years ago

Tak tohle by mě také zajímalo, mohu LHG 5 s dual polarization antenou použít jako klienta (client bridge) vůči třeba mikrotiku s single polarization antenou (AP Bridge)?
jasně pojede to jen jednokanálově, ale to by nevadilo jde o to zda je to možné na LHG5 nastavit , potřebuji to jako dočasné řešení.

Ještě mám dotaz k POE, které je s tímto radiem dodáváno. Podle obrázku to vypadá, LAN1000 je na straně RJ-45 zásuvky a POE na straně RJ45 konektoru.
pokud tomu tak je tak mi to přijde jako hodně stupidní řešení, které pro napojení na svod od radia vyžaduje spojku což je a) vložený odpor b) vložený problém, to by nešlo přiložit bud POE s dvěma zasuvkami nebo ideálně zdroj přímo s POE výstupem a LAN vstupem ala Ubuntu?
https://img.routerboard.com/mimg/part111391160732m.jpg
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 6 years ago

To POE je na vystupu RJ45 - samice, takze je to naprosto OK.
A podivej se poradne na tu fotku co jsi postl, tam je to jasne vyrazene.

Nic proti dotazujicim, ale zda se mi to nebo to tady uz navstevuji pouze zakaznici? :-(
0 x

Prednosta
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Prednosta » 6 years ago

Sakra on je směr popsan na boku, toho jsme is nevšiml, já viděl jen popis z vrchu a tam je GIGA a POE tak, že mě to zmátlo a připadlo jako nevhodné řešení, omlopuvám se. I když i tak by dvě samice byly , podle mého, lepší volbou .

Zákazníci a pacienti jsme pry všichni , možná mám stupidní dotazy, holt Mirotik mě neživí , jen spravuji malopu stít u nás v arelu firmy, a mikrotiky s integrovnou antenou prostě neznám. LHG 5 mě zaujal cenou a ziskem anteny tak si ho koupim na hrani,ale nevím zda musím koupit dva nebo mi pro zakladní seznameni stačí jeden a mohu ho připojit k klasicke jedno polarizační anteně s běžným mikrotikem. Na stránkách vyrobce jsme o tom mikde nanašel ani slovo , tak jsme si dovoli se zeptat. Připadalo by mi nelogické aby to nešlo,ale dnes jedne nikdy nevi
0 x

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 6 years ago

doporucuji si prvne domluvit s tim na ci sit se pripojujes... obcas mam s ac produkty problemy pokud maji fungovat proti n vysilaci (jsou spojene, ale neprojde ani ping) nedokazal jsem zatim prijit proc tomu tak je.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

Prednosta píše:Na stránkách vyrobce jsme o tom mikde nanašel ani slovo , tak jsme si dovoli se zeptat. Připadalo by mi nelogické aby to nešlo,ale dnes jedne nikdy nevi

Ano jde to :) neboj se toho
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 5 years ago

Všiml si někdo toho rozdílu jemnosti síta mezi klasickým LHG a LHG AC ve stejném rozměru (tom základním)? RBLHG-5nD vs. RBLHGG-5acD ... AC má o hodně jemnější síto, vzhledově tak jak LHG 60GHz. Nenapadá mě důvod proč.. Vše by mělo být totožné, frekvence je totožná tak i síto a jeho odrazová plocha by měla být stejná. Jediný rozdíl v jednotce, AC má oproti klasické QAM 256 a umožňuje ty trapasárny typu 80MHz šířka pásma a má lepší CPU.
LHGvsLHG_AC.JPG
LHG_AC-vs.-LHG
LHGvsLHG_AC.JPG (226.63 KiB) Zobrazeno 4898 x
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 5 years ago

3com píše:Všiml si někdo toho rozdílu jemnosti síta mezi klasickým LHG a LHG AC ve stejném rozměru (tom základním)? RBLHG-5nD vs. RBLHGG-5acD ... AC má o hodně jemnější síto, vzhledově tak jak LHG 60GHz. Nenapadá mě důvod proč.. Vše by mělo být totožné, frekvence je totožná tak i síto a jeho odrazová plocha by měla být stejná. Jediný rozdíl v jednotce, AC má oproti klasické QAM 256 a umožňuje ty trapasárny typu 80MHz šířka pásma a má lepší CPU.
LHGvsLHG_AC.JPG


Tak ac je vyšší modulace, takže snaha o vyšší kvalitu pasivního prvku?
1 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 5 years ago

Hlavně tohle jemné už dávno dávají na lhg xl. Na 60tce snad bude ještě jemnější ne?
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Tauer píše:Mate pravdu vlastně nic, repektive jsem to napsla blbě, jde mi o to zda lze antenu, tedy spiš celý LHG 5 použít v jednokanalovem modu, tj. treba jen ve vertikalni polarizaci.

A aby to bylo úplně komplet, funguje správně LHG5 v méně časté situaci, např. jako jednokanálový klient oproti třeba AP v only horizontální polarizací? Děkuji, mpcz, 27may2019
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

ano
0 x