Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RBM11 vs RB922 vs RBM33

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
netfree
Příspěvky: 2
Registrován: 6 years ago

RBM11 vs RB922 vs RBM33

Příspěvekod netfree » 6 years ago

Ahoj,

má někdo zkušenost co je rychlejší jestli RBM33 nebo RB922? Popřípadě jak se chová jako AP RBM11 ?? Jde mi o spoj / AP.

Díky
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Mezi RBM11G a RBM33G je stejný rozdíl jako mezi RB411/RB433 nebo RB411AH/RB433AH. Jsou to výkonově identické boardy, liší se jen počtem osazených rozhraní. Oba jsou postavené na stejném čipsetu. RB922 s nimi mnoho společného nemá, má úplně jiný čipset, polovinu RAM (128 MB oproti 256 MB u RBM11G/RBM33G) a tak podobně. V závislosti na aplikaci může být RBM11G/RBM33G reálně o max. čtvrtinu až třetinu výkonnější, ale při použití jako PtP spoj to nejspíše moc nepoznáš.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 6 years ago

Chceš do toho dávat dvě wifi karty? My jsme řešili jak RB922, tak RB912, že při osazení kartou R11 má nevyhovující přes s kartou na routerboardu. Prakticky to znamená, že pokud jsou přijímané signály lepší jak -55dBm, tak to jede v pohodě. Pokud jsou horší, tak padá propustnost.
Teď mám objednané RBM33G a budeme měření opakovat. Mě to zajímalo z důvodu použití dualu nebo malého AP, kde v hliníkovém boxu za anténou RB912 a na R11 je všesměr. Dosavadní výsledky jsou rozpačité, právě kvůli tomu přeslechu.
Druhá věc je odladěnost SW - na ARMech byly ještě nedávno velké problémy se stabilitou a propustností.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

My si právě pořizujeme RBM33G a R11e jako náhradu za dosavadní RB433AH+R52n-M. Ačkoliv jsou u RBM33G karty vedle sebe a nikoliv nad sebou, rušení zde stále je. My ale toto kombo používáme ve dvou pásmech, tedy jedna karta 2,4 GHz a druhá 5 GHz, tam problém není, rovněž při použití RB912 nebo RB922 s R11e. První výsledky armu byly mizerné, ale alespoň u nás už vše šlape, takže začínáme s přechodem z RB922 na RBM33G.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

netfree
Příspěvky: 2
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod netfree » 6 years ago

já si na SXTsq5 a na neodladěný FW nemůžu stěžovat. Docela to běhá na vzdálenosti do 300m od AP. Ale právě další AP bych rád upgaracoval a rozhoduju se mezi RB922 (standardně) a pak nově RBM11 a RBM33 s dvěma kartama.

912ky tu nějaké mám klidně se jich zbavím někde již je použito s R11kou ale ty přeslechy tam jsou resp pokud je rozdíl na frekvencích více než 200Mhz tak je to ještě v pohode.
0 x

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 6 years ago

Nemá náhodou M11G a m33g len 16mb úložisko?
0 x

ikk
Příspěvky: 179
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ikk » 6 years ago

Jen pro upřesnění, RBM11 a RBM33 nejsou ARM ale MediaTek MT7621 (je osazen v RB750Gr3) a ten je už v celku dobře odladěný. Pokud se to použije na PTP spoj tak ten rozdíl ve výkonu člověk nepozná. A k přeslechům u RBM33 taky dochází stejně jako u RB433, takže používám stále 1x anténa = 1x rádio. Pokud potřebuji mít na jednom místě více věcí, řeším to PowerBoxem, ano je to dražší varianta.
1 x
Síť není jen internet ...