Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

1 TCP spojení Mikrotik - VELMI POMALÉ

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Re: 1 TCP spojení Mikrotik - VELMI POMALÉ

Příspěvekod cmgn » 6 years ago

hapi píše:
cmgn píše:Chlapi, tak UDP projde relativně OK. To, že to předtím nepropustila AHx4 dělal zřejmě NAT. Nevím a nenapadá mě teda proč, ale budiž... Když jsem to hodil na veřejné adresy, jede to.
Graf UDP při receive a rychlosti 250 Mbps je relativně klidný. Je ale fakt, že sem tam se to o cca 10 Mbps hýbne. Nicméně, dělá mi to jak na lince CETIN tak na lince CDT, která končí ale úplně v jiném DC, ale taky na AHx4...... A že by obě linky byly nakonfigurovány špatně?


co je na tom relativně ok? vidim tam 900 lossů!!! pokud ti tam nic jinýho neteče tak tam má bejt 0

No, to je taky fakt. Pokud neucpu linku celou, měla by tam být 0 že? Nicméně, dělá mi to i pouze mezi dvěma 3011 přes UBNT EdgeSwitch 12 Fiber. Tam ale taky teče další provoz navíc, nicméně, linka mezi tím je samozřejmě gigabit.

Každopádně, tahle chyba se projevuje i pouze mezi 2 tiky na tom L2 okruhu a dělá to jak na ČDT okruhu, tak na CETINu. Plus ty dropy skáčou. Chvíli 0, chvilku 200, pak 0 pak 400, pak zas dlouho nula atd...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

tak sniž rychlost testu na 50Mbit aby si vyloučil bursty normál provozem.

Mimochodem tohle je jedna z věcí proč nekupujem okruh a na konci konekt protože když tohle nastane tak si tě pak dotčený subjekty přehazujou jak horkej brambor. Taky jsme to řešili a zved sem telefon, dial poslal technika s nějakym měřákem a zjistilo se že to může pojítko. Vyřešeno.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 6 years ago

Pokud jsi malý isp ano, ale pokud zálohuješ jiným okruhem k jinému poskytovateli, nemáš jinou šanci. U nás nikdy s žádným okruhem co se týče propustnosti, ztrátovosti nebyl. Buď to jede, nebo nejede :)
Další věc je pak když si pronajmeš okruh k nějakému ne uplně velkému ispíkovi, tam se taky může projevit šetření. Tam potom chápu, že dokazovat chybovost jednomu nebo druhému subjektu může být problém.
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 6 years ago

u okruhu CETINu jsem řešil úplně stejný problém. Nakonec to bylo nastavením MTU, protože okruh byl konfigurovanej jako QinQ (zjistili jsme samozřejmě až později při troubleshootingu) a tomu jsme museli přizpůsobit MTU.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 6 years ago

sub_zero píše:u okruhu CETINu jsem řešil úplně stejný problém. Nakonec to bylo nastavením MTU, protože okruh byl konfigurovanej jako QinQ (zjistili jsme samozřejmě až později při troubleshootingu) a tomu jsme museli přizpůsobit MTU.


Jaké MTU jste použili? Já mám default 1500
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

no hej :) ale od teba ku miestu kde meras je dalsich XY zariadeni :(
0 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 6 years ago

midnight_man píše:no hej :) ale od teba ku miestu kde meras je dalsich XY zariadeni :(


No proto mě zajímá, co jaká hodnota by tam tak mohla sedět :) Je fakt, že při zvýšení na 1600 se to už docela dost zlepšilo :-)
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 6 years ago

sub_zero píše:u okruhu CETINu jsem řešil úplně stejný problém. Nakonec to bylo nastavením MTU, protože okruh byl konfigurovanej jako QinQ (zjistili jsme samozřejmě až později při troubleshootingu) a tomu jsme museli přizpůsobit MTU.


to je snad problem dodavatele okruhu - aby si zvetsil MTU tak, aby se mu tam cely normalni eth frame vesel i s dalsima VLAN hlavickama. Prece nebudu kvuli okruhu od 3ti strany zmensovat MTU a pridelavat si tezko resitelne problemy...
0 x

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 6 years ago

MTU se zdá být asi OK. MTU 9000 to protlačí. Na stole funguje vše dobře, ale asi opravdu zlobí ten okruh. Za ním to dělá problémy.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

mtu si měl zmenšit a ne zvětšit.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

radik
Příspěvky: 228
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod radik » 6 years ago

sub_zero píše:u okruhu CETINu jsem řešil úplně stejný problém. Nakonec to bylo nastavením MTU, protože okruh byl konfigurovanej jako QinQ (zjistili jsme samozřejmě až později při troubleshootingu) a tomu jsme museli přizpůsobit MTU.


Pokud je konfiguracne QinQ, tak u poskytovatel se zvetsi MTU v podstate + se neresi tag vlany. Velikost MTU je jen jak maximalne velky se prenese ramec, takze nepredpokladam, ze by problem mohl byt v tomto.
0 x