Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Disc Lite 5 - vadná série?

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Re: Disc Lite 5 - vadná série?

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Nic zlom, pametam si ako sa tu ludia smiali na lowcoste litebeam ac :) Okrem retardovaneho uchytu sa to ale nerozpadava :D Tie disc od MK musia mat snad zle namiesany plast rovnako ako kedysi vonkajsi ubnt kabel.
0 x

tulo
Příspěvky: 109
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod tulo » 6 years ago

ten kabel ma stal nieco medzi 3-5tisic eur na skodach co mi vytopil veci.
a jedine ci som vytlkol z ubnt bolo 10 krabic noveho kabla. aj to sa najprv nikto v skladoch kde som ho kupil nechcel bavit. tak som napisal mojou anglictinou rovno do ubnt. ze aky faking shit predavaju.

6 tyzdnov ticho a zrazu ups vyklada 10 krabic kabla. som ho od zlosti vtedy predal za polovicu.
1 x

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 6 years ago

Nevie niekto ako je na tom nová séria ? dnes otvorených 10 krabic zo skladu a vsetky KO :(
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Nemate nejake jednotky montovane aj niekde pod strechou, kde na to neprazi priamo slnko?
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 6 years ago

Největší problém s lisováním plastů je proces chládnutí a smršťování rozměrů dílů. Takže se klidně může stát, že díl popraská vlastním pnutím a nemusíme ho ani vystavovat škodlivým vlivům - UV záření, šokové změny teploty atd. mpcz, 8.jun.2018
0 x

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 6 years ago

Ja mam popraskané tie ktoré boli zabalené nikdy nepoužité
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Tak jsem si myslel, že jsem měl štěstí... dva kousky Disc lite5 namontované tak, že ani na jeden nemohlo nikdy zasvítit ani zapršet ani nic jiného, říkal jsem si, že nepopraská... No, málem se mi dneska oba dva rozpadly v ruce. Takže už jsou v krabici na odeslání na reklamaci a místo nich tam svítí LHG... Nebude nějaká opravená revize?
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 6 years ago

Končím s DISC radšej prihodím pár eur za kvalitnejšie lhg. Nevie niekto o koľko je DISC lepšie odruseny od zadu?
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

Mikrotik sám na foru psal že se omlouvá že to je způsobené růzdílným pnutím plastů. Asi se ten bílý smrštuje v závislosti na teplotě rychleji než ten šedý.
Doporučují všechny kusy reklamovat. Osobně jsme reklamovali zatím jen pár kusů protože nezjistim u desítek/stovek klientů jestli jim to prasklo nebo ne....
Nové kusy vypadají že jsou už OK
0 x

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 6 years ago

Osobne mam overené že stačí na novom DISC zatlačiť za prostriedok a praskne okolo hneď išiel na reklamáciu
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Můžete ověřit SN u prasklých kusů disků? Zatím jsem tak nějak "vypozoroval" že nám popraskaly disky se sériovým číslem začínající na 6E. Pak tady mám řadu 6F a ta zatím nepraskla.
Na 6E stačilo zatlačit hned po vybalení a prasknul. 6F jsem nechal venku, zkouším mačkat a zatím žádná prasklina.
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 5 years ago

Discomp páteční novinka na webu:
15.6.2018
Vadná série Disc Lite 5 / Disc Lite 5ac
První várky Disc Lite dodané MikroTikem bohužel trpí výrobní vadou - praskání plastového krytu. Dochází k tomu kvůli rozdílné tepelné roztažnosti použitých plastů. Nyní prodávané kusy už mají problém vyřešený. Zkontrolujte prosím svá zařízení a v případě, že jsou postižena uvedenou závadou, zašlete je co nejdříve k reklamaci, budou vyměněna.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Nj současně prodávané... ale od kdy? Zkoušel jste někdo kontrolovat stav podle SN jak jsem psal o příspěvek dřív?
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Tak nic, i SN začínající na 6F praská.
0 x

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 5 years ago

Včera som posielal jeden nový kus na reklamáciu a bolo mi povedané ze bude to vybavene dobropisom keďže aj nová séria praská :(
0 x