Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Disc Lite 5 - vadná série?

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Re: Disc Lite 5 - vadná série?

Příspěvekod honzam » 6 years ago

3com píše:V poslední zásilce byl jeden divný Disc... Místo eth. konektoru tam je nějaký chladič :-D Možná otočená deska... No rozdělávat to nebudu hned reklamace zpět.

Ten chladič má v sobě každý disc - http://www.cdr.pl/galerie/m/mikrotik-rb ... _11146.jpg
Vypadá to že u tvého kusu z nějakého důvodu upadnul ethernet :) buď přeprava nebo špatné pájení
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

Taky tipuji ze je deska otocena, chladic vypada ze je blizko a v otvoru napravo chybi zemnici faston
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

Pintero píše:Taky tipuji ze je deska otocena, chladic vypada ze je blizko a v otvoru napravo chybi zemnici faston

Jo vypadá to tak :) Není ten kus už poškrábaný nebo viditelně používaný? Napadá mě jestli se v tom někdo na reklamačním už nehrabal
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 6 years ago

Vůbec žádný škrábanec je to 100% nový kus a ten chladič je úplně zaroveň tak jak by byl ethernet takže by ho tam zapomněli dát to taky ne... Když se dívám na fotku plošňáku tak ten chladič je přesně naproti ethernetu takže na 100% bude otočená deska... Výstupní kontrola očividně nulová...
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Tak je to fakt v řiti... jeden z prvních Disců které jsme nasadili a je popraskaný :-(

https://photos.app.goo.gl/WoNBmulerpVRfigD3
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 6 years ago

Kdepak jste je kupovali ?
0 x

Uživatelský avatar
frito
Příspěvky: 338
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 6 years ago

hocimin1 píše:Kdepak jste je kupovali ?


Discomp
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Discomp. Venku je myslím 10 měsíců. Kdy popraskal ale netuším, teprve dneska jsme k němu lezli jen tak na kontrolu jestli je OK.
0 x

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 6 years ago

Petr Bačina píše:Discomp. Venku je myslím 10 měsíců. Kdy popraskal ale netuším, teprve dneska jsme k němu lezli jen tak na kontrolu jestli je OK.

Discomp už to má nahlášený, posílal jsem jim fotky ať pořešej s Litvou jak budeme dál postupovat. Tak se jim taky ozvěte, prej to zatim nikdo neřešil. Ano neřešil protože o tom nikdo neví, nikdo z nás nejezdí ke klientovi, kterému vše funguje, aby se podíval na anténu :) takže určitě je tu víc poskytovatelů co to mají popraskané, jen o tom ještě neví.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 6 years ago

Taky vim o jednom ktery je takdle prasklý...videl jsem jej kdyz sem delal net sousedum..
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 6 years ago

Nasazuju u novych lidi Disc ac a setkal jsem se s divnym stavem a nevim, zda je to chyba u me a nebo tim, ze zatim neni doladeny routeros pro tyto jednotky. Po pripojeni klienta je signal v obou rovinach priblizne kolem -55dBm, ale po dobu minuty dve (od startu jednotky) ma jednotka strasne nizke (jakoby sekle) ccq na strasne nizke hodnote (jednotky procent) a neda se na jednotku dostat a ani pingnout. Po chvili (minute?) se vse z niceho nic zbrcha, ccq 100/100, odezva 1-2 ms s paketem 1500. Verze na jednotce 6.42.2. Na strane ap je RB912UAG a verze 6.42.1 - protokol nstreme. Ma nekdo podobnou zkusenost? Na ap je povesen jeste jeden jednopolar. klient (brzy nebude).
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 6 years ago

Dalsi "divny" stav. Klient pripojeny, signal ok, uptime nekolik dnu, ale neprochazi data. Staci jednotku vypnout a zapnout a vse ok. Je pravda, ze tam mam puvodni 100M POE (cerna kostka), pres ktere bylo napajeno SXT a nepouzil jsem MK gigove k tomu dodavane. Vadi to necemu, nevite? Diky.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

pepulis píše:Dalsi "divny" stav. Klient pripojeny, signal ok, uptime nekolik dnu, ale neprochazi data. Staci jednotku vypnout a zapnout a vse ok. Je pravda, ze tam mam puvodni 100M POE (cerna kostka), pres ktere bylo napajeno SXT a nepouzil jsem MK gigove k tomu dodavane. Vadi to necemu, nevite? Diky.

To by problém být neměl. Spíš firmware, máš tam 6.42.3? Pokud ne, upgraduj
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 6 years ago

honzam píše:
pepulis píše:Dalsi "divny" stav. Klient pripojeny, signal ok, uptime nekolik dnu, ale neprochazi data. Staci jednotku vypnout a zapnout a vse ok. Je pravda, ze tam mam puvodni 100M POE (cerna kostka), pres ktere bylo napajeno SXT a nepouzil jsem MK gigove k tomu dodavane. Vadi to necemu, nevite? Diky.

To by problém být neměl. Spíš firmware, máš tam 6.42.3? Pokud ne, upgraduj


Vsude 6.42.2, protoze v dobe nasazeni jeste 6.42.3 jeste nebyla. Updatuju a uvidim.
0 x

Magic
Příspěvky: 66
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Magic » 5 years ago

george.tu píše:
Petr Bačina píše:Discomp. Venku je myslím 10 měsíců. Kdy popraskal ale netuším, teprve dneska jsme k němu lezli jen tak na kontrolu jestli je OK.

Discomp už to má nahlášený, posílal jsem jim fotky ať pořešej s Litvou jak budeme dál postupovat. Tak se jim taky ozvěte, prej to zatim nikdo neřešil. Ano neřešil protože o tom nikdo neví, nikdo z nás nejezdí ke klientovi, kterému vše funguje, aby se podíval na anténu :) takže určitě je tu víc poskytovatelů co to mají popraskané, jen o tom ještě neví.


Tak už jsme narazily na první kusy i my.
https://drive.google.com/open?id=1f0qt0 ... VGJ8oWhJlD
Ten disc co je víc poškozený byl u zákazníka necelých 5 měsíců a kdyby nám to klient nenahlásil, tak o tom ani nevíme. Signál i jednotka bez potíží funguje. V první moment jsem si myslel jestli to nezpůsobily kroupy a slabý plast. Vyměnili jsme za nový bez známek praskliny. Po 5 dnech poslal zákaník fotku, že je v zárodku stejný problém.
Podotýkám, že v té době žádný silnější déšť (žádné kroupy) - slunce?
V obou případech se jedná o obyčejný DISC (only N).
Jestli takhle dopadly všechny discy co jsme nasadili, tak mě trefí. Reklamace jasná, ale ty výjezdy techniků nám asi nikdo nezaplatí. Jak to řešíte vy?
0 x