Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Disc Lite 5 - vadná série?

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
medvedkov
Příspěvky: 38
Registrován: 17 years ago
Bydliště: mpb
Kontaktovat uživatele:

Disc Lite 5 - vadná série?

Příspěvekod medvedkov » 6 years ago

Zdravím,
nedávno jsem zjistil dost nepříjemnou věc, u předního krytu antény jsem náhodou objevil po 14-ti denní instalaci prasklý plast na hraně antény tak jsem si řekl že dostala asi ránu či co tak šlo místo toho SXT. Po problémech s novými SXT sq 5 jsem sáhnul po dalších kouskách do skládku a nestačil jsem se divit - další 2 ks mají prasklý plast. Tyto kusy mají evidentně nějaký problém když přejdou mrazem..asi se přední plast na anténě smrskne a pak rohy popraskají. Setkal se s tím už někdo? Máte ozkoušené že Disc vydrží větší mrazy bez úhony?

https://www.imgup.cz/image/Lx2J
https://www.imgup.cz/image/Lx2P
0 x
zadnej

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

Takže tvůj technik nainstaloval prasklou jednotku? :-)

Ty mas ve skladu mráz?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

jopo
Příspěvky: 280
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jopo » 6 years ago

nj, taketo reakcie su najlepsie, niekto sa nieco opyta, a dostane sa mu vysmechu...
0 x

mulderSk
Příspěvky: 34
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod mulderSk » 6 years ago

Aha takze tu je asi problem tiez som myslel ze spadol asi zamrznuty snech na Disc ked je prasknuty kryt presne po okraji. Oblepil som to stahovacou paskou zatial :-)
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

Lepit to nejde nedrží to u sebe. Nemín invazivní je to objet bílou lepící paskou několikrát kolem dokola. Zatím jsem to měli jednou před půl rokem u jednoho kusu z výroby. Ten plast je hodně křehkej. Na házení do přepravky to není.
0 x

medvedkov
Příspěvky: 38
Registrován: 17 years ago
Bydliště: mpb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod medvedkov » 6 years ago

hapi píše:Takže tvůj technik nainstaloval prasklou jednotku? :-)

Ty mas ve skladu mráz?


Tu jednotku jsem instaloval já a prasklá nebyla. Mohla mít v tu dobu malou prasklinku a mohl jsem jí přehlídnout.
Skládek mám v garáži bez topení, když jsem jednotky kupoval byla zima takže mrazem asi přešli minimalně v kufru.
Kdyby to byl kus neřeknu ...ale už 3ks v čoudu. Hodim to na reklamaci a uvidim, jen mě zajímalo jestli se s tím také někdo setkal.
0 x
zadnej

medvedkov
Příspěvky: 38
Registrován: 17 years ago
Bydliště: mpb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod medvedkov » 6 years ago

mulderSk píše:Aha takze tu je asi problem tiez som myslel ze spadol asi zamrznuty snech na Disc ked je prasknuty kryt presne po okraji. Oblepil som to stahovacou paskou zatial :-)


no jo jenže mě se to stalo i na 2ks nově vybalených kusech z krabice
0 x
zadnej

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 6 years ago

Já dostal Disc s naprasklým bílým plastem v "zobáčku" u odtoku. Asi jim to občas nesedne při sestavování a o ten zobáček to napraskne.
0 x

medvedkov
Příspěvky: 38
Registrován: 17 years ago
Bydliště: mpb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod medvedkov » 6 years ago

Tak potvrzeno - vyrobni vada a zaruka na vsech reklamovanych kusech uznana. Tetka me ceka vymenit dalsi 3ks u zakazniku - jsou taky praskle
0 x
zadnej

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 6 years ago

tak pochybění techniků vyloučeno, jedná se o výrobní vadu, už někdo řešil co s tím? fakt to je snad na všech jednotkách, tady máte foto jednotky disc lite 5 koupenou 10.7.2017
samozřejmě reklamace by asi dopadla, ale dle evidence jich máme nasazeno 205 ks a to je fakt dost kilometrů a hodin techniků který to budou jezdit měnit :-/
Přílohy
20180510_082944.jpg
20180510_082944.jpg (89.29 KiB) Zobrazeno 4282 x
20180510_082940.jpg
20180510_082940.jpg (81.22 KiB) Zobrazeno 4282 x
20180510_082919.jpg
20180510_082919.jpg (79.9 KiB) Zobrazeno 4282 x
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 6 years ago

jsem na tom podobne, akorat o neco mene ks
0 x

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 6 years ago

Ono na tom bude víc z nás podobně, jen o tom nikdo neví. Je logické, že dokud zařízení funguje, tak se k zákazníkům nejezdí to kontrolovat...
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Aspon vidime kam sa dostal mikrotik kvalitou, SXT lite5 boli v pohode, toto je potom pekny odpad.
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 6 years ago

Nevidím důvod proč tnhle bazmek montovat. Jedině SXT nebo LHG 5. Tohle je sice o stovku levnější ale nemá to duální anténu.
0 x

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 6 years ago

Robotvor píše:Nevidím důvod proč tnhle bazmek montovat. Jedině SXT nebo LHG 5. Tohle je sice o stovku levnější ale nemá to duální anténu.

ale má duální anténu. Montujeme protože má menší úhel než sxt, bere míň rušení z boku a chodí uplně luxusně. lhg je super ale je o dost větší a za oknem se lidem moc nelíbí, tohle ještě zkousnou...
0 x