Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nové SXTsq ac, LHGG ac

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
marsha
Příspěvky: 12
Registrován: 10 years ago

Re: Nové SXTsq ac, LHGG ac

Příspěvekod marsha » 6 years ago

nasadili jsme LHG 5 ac a mame stejne problemy co tu popisujete, nejde upgrade na jinou verzi nez 6.40.3 (to tu nekdo psal ze jde upgrade jen na vyresetovane jednotce) a pri jakekoli zmene na wlane se jednotka rebootne nebo zasekne a rychlost max 40Mbit/s
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

zkuste radu jednoho uživatele:

DO NOT TRY TO UPGRADE WHEN WIFI IS LINKED, IS IMPOSSIBLE.
Kernel Fail when try to install upgrade (any, also branding or downgrade...).
Kernel Fail also when AP disconnect for some reason....

1) Disable AP: NOT the wlan inside SXTsq 5 ac!!! (no version/hardware matter)
2) Reboot SXTsq 5 ac
3) Use winbox to put full (upgrade package, not ALL single package...) routeros package 6.42rc27 ARM or higher
4) Reboot (and now upgrade)
5) Enable AP
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

nu a jak to je bude i nv2-plus? nebo s nv2 to chodí dobře a problém má jen nstreme?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 6 years ago

Ja to nechápu jak se někteří useři MK furt snaží hnát za AC produktama a co od toho čekají jak jim to navýší propustnost na jinou úroveň.... Každý rozumný používá šířku pásma 20MHz... a jaký je zde rozdíl Mezi klasickým LHG a LHG ac nebo řady SXT a SXT ac... v reálu žádný stojí to o pár stovek výš a neumí to nic jiného než modulaci 256QAM, která opravdu přenese poznatelně více... Ale kde takové jednotky poběží na 256QAM v prostředí jaké je všude kolem nás? Tak akorát někde přes pole nebo dědince, kde je nulové rušení... Opět jenom vaření z vody a žádný rozumný důvod to nasazovat...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

ale hloupost kdybych takto uvažoval tak bych zůstal u 802.11a
2 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

whatever
Příspěvky: 59
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod whatever » 6 years ago

Totalni blbost... V zarusenym prostredi v N dostanu ke klientu napriklad 10mb a jsem rad a kdyz mu dat AC sxt a pripojim do AC tak v pohode 30mb... ;)
0 x

sp4wn90
Příspěvky: 65
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod sp4wn90 » 6 years ago

ne asi totalni nesmysl AC je proti Nku uplně někde jinde co se týče propustnosti v zarušeným prostředí (použivame jenom 20Mhz kanal) je ot všechno o signalu a antenach. V zarušenym městě ptp rb911 + extremky na 20Mhz to dava 70-90Mbit stabilne:) signal cca -35/-35 a neni to jeden připad takhle nam to jede vice mene všude
1 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 6 years ago

whatever píše:Totalni blbost... V zarusenym prostredi v N dostanu ke klientu napriklad 10mb a jsem rad a kdyz mu dat AC sxt a pripojim do AC tak v pohode 30mb... ;)


a na ap si dal co?
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 6 years ago

My třeba RB922 a k tomu nějaký úzký sektory 10, 20, 30°.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 6 years ago

Stejný sektor (10° horn) a stejná anténa u uživatele (JRC-24EX MIMO a GentleBox JR-200). Když byla na obou stranách RB912UAG-5HPnD, přenos byl do 20 Mb/s (TCP, obousměrně). S RB922UAGS-5HPacD na AP to vzrostlo na 25 Mb/s, po instalaci RB922 i k uživateli 40 Mb/s. Měřeno v jednom dni, ve všech RB bylo vždy naprosto identické nastavení (až na nastavení band a/n u RB912 a a/n/ac u RB922) i verze RouterOS (6.41).

JRC-24EX ke každému uživateli dávat nemůžu, ale mě tohle jako argument k nasazení ac přinejmenším na AP docela stačí a SXT lite5 ac není zase o tolik dražší, než SXT lite5, tím spíše, že upgrady probíhají postupně. Totéž v případě LHG-5nD vs. LHGG-5acD.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

Myghael píše:Stejný sektor (10° horn)

Cože? Kdo něco takového vyrábí?
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

Anet a horn? To né, já snad spadnu a ještě 10° to by musel bejt ten ultrahorn. Snad nikdy jsem to tady od nikoho v Liberci neviděl :innocent: a to ani u anetu, ani 30° nikde snad nevisí. Každej jede sxthg jako spásu na vše. Teď když jsem testoval proti radiantu, tak chápu proč. Poměr cena výkon jasně vede, ale vždy to tak nejde. Silně pochybuju že to někde máte, jako většina. Lepší je udělat malej sajt blíž, než z paneláku ultrahorn.
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 6 years ago

Ale já o hornu nic nepsal :-D Né jen horn má 10°...
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

:relaxed: tak mě teď překvap a ukaž mi 10° sektor. Co si myslím, tak 10° SEKTOR se dá nazvat snad jen ultrahorn.
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 6 years ago

0 x