Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nové SXTsq ac, LHGG ac

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Onas
Příspěvky: 24
Registrován: 13 years ago

Nové SXTsq ac, LHGG ac

Příspěvekod Onas » 6 years ago

Zdravím všechny.

Testoval už někdo tyhle novinky. Zkouším to na stole a mám stále stejný problém.
Na radiu přes wireless to jede plný kotel cca 150 - 180 Mb ve 40Mhz v TCP, ale pokud to chci dostat do PC, tak na ethernetu naměřím řádově méně. cca 10-50 Mb.
Testováno na 802.11 na stole. 6.40.4 a 6.41
NV2 jelo nejlépe a Nstreame nejlepe , ale u nstreame zase dělá problémy, že po nastavení už nejde nic měnit , jinak se zařízení rebootuje okamžitě po jakékoliv změně.
Máte někdo nějako radu ?
0 x
Oňas

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

Zatím netestoval. A máš to linkováno na Gigu když to jede těch 10-50Mbit? Pokud ano tak to zkus cvičně shodit na 100Mbit
Naposledy upravil(a) honzam dne 02 Jan 2018 23:26, celkem upraveno 1 x.
0 x

Grul
Příspěvky: 56
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Grul » 6 years ago

Tak jsem chtěl připojit dnes klienta novým SXTsq proti staršímu SXT SA-ac a ač se po wifi chytlo, data nejely, v neighbors bylo AP vidět, nešel ani MAC-ping.
jestli to neni kompatibilní, nebo co za zradu..
Nakonec jsem nasadil SXT AC lite, to jelo hned bez problému.
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 6 years ago

Řeší se to na mikrotik foru - je tam nějaký bug, nefunguje SXTsq, pokud není nstreme. Prý to opraví ;)
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

Vypadá to že to dnes opravili. Pokud můžete vyzkoušejte RC verzi:

Version 6.42rc5 has been released.
*) wireless - fixed nv2 protocol on ARM platform SXTsq devices;
0 x

Grul
Příspěvky: 56
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Grul » 6 years ago

Ten problém očividně není jen nv2, data netečou na ničem, jen když se zvolí protokol nstreme, tak to jede.
pak během změny v nastavení wifi mi to dokonce spadlo a v logu kernel failure....
LHG ac to samé, tzn asi vše s tím novým chipsetem.
To je dost zásadní nedostatek, pustit na trh HW kterej je zatím k ničemu. .. jsou to dobrý střelci :-D ani základní funkčnost netestujou.
Snad to soudruzi opraví co nejdříve.
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 6 years ago

Na RB3011 zase neumí pracovat se switchem, přitom na MIPSBE platformě s tím shodným switchem problém není ...
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 6 years ago

soooc píše:Na RB3011 zase neumí pracovat se switchem, přitom na MIPSBE platformě s tím shodným switchem problém není ...


ano arm je novy a nemaju to vyladene...nie je to UBNT a musia drzat ako tak krok....v kazdom pripade arm v podani mk je velky zaciatok velkeho kroku...
0 x

Onas
Příspěvky: 24
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Onas » 6 years ago

Na Gigu to slinkovane mam.
Testoval jsem to jeste jednou a vypada to , že není problém na bezdrátu, ale je problem data dostat skrz zařízení
PC - sxt 2 - sxt 1 - RB3011
vsechny testy TCP
PC - sxt 2 250Mb ; sxt 2 - sxt 1 cca 130 Mb ; sxt1 - RB 3011 250 Mb

Problem nastaven
PC - sxt1 10Mb
sxt2 - RB3011 5Mb


už jsem jim to psal
0 x
Oňas

Onas
Příspěvky: 24
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Onas » 6 years ago

s verzi 6.42rc5, to jede lepsi, ale stále cca do 50Mb
0 x
Oňas

whatever
Příspěvky: 59
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod whatever » 6 years ago

Zdravim, uz se to nejak vyresilo nefunkcni spojeni?
0 x

whatever
Příspěvky: 59
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod whatever » 6 years ago

Jeste me napada - taky jste nastvani jak to nedomysleli? Nemyslim ted bug, ale jejich nekompatibilita s drzakem soucasnych SXT, kde prijdu, vypojim kabel, vysunu, nasunu novy SXT, zapojim kabel, nashle - servis na 2min... a ted? 5min jak blb montovat pasku, 3min smerovat, protoze dotahuju pasku a cely to uhyba a vymena? na 15min... proc tam neudelali stejny uchyt???
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

protože původní úchyt je zbytečnej mezikus? na menší průměry se páska dostatečně neutahne a anténa se může otočit. Je pouze na trubku takže je totálně na nic a SXTsq to má rovnou jako disk na sobě a navíc vyložený do boku. Zvládne to prakticky jakejkoliv průměr. Když si vemeš že máš quick mount držák kterej má sice i adaptér na sxt ale zase je to pak moc dlouhý od posledního kloubu a docela to vybruje. Tady u sq to bude lepší.

Je třeba si zvyknout že ne všechno bude po celej život stejný.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 6 years ago

Myslím, že původní držák na SXT byl celkem dobrej, to vyložení do strany má výhodu to jo, ale výměna nic moc. Taky nevyřešily nijak tu elevaci montovat k tomu ten dodatečný držák a dotahovat páskou je hnus a hybrid. Chápu, že jde o to, aby to bylo co nejlevnější. Mohli se, ale inspirovat taky u UBNT, nebo udělat něco, aby k tomu šel nacvaknout, nějaký natáčecí držák. Nevíte někdo, jestli to má úplně nahradit stávající SXT ? nebo pojedou obě řady současně ?
0 x

whatever
Příspěvky: 59
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod whatever » 6 years ago

Nemohu souhlasit hapi. Je to hloupost. Ten drzak co pouziva "stary" SXT tak pouzivaji vesmes napric celym svym sortimentem a maji, respektive asi meli to dokonale vymyslene - zmacknes plastik bouchnes zespod do SXT a muzes ho sundat, v bunde mas nove SXT, nasadis, bouchnes do nej zeshora, zacvakne se a je to... zadny naradi, nic... jen pracovni rukavice a novy sxt... vymena 10s, kdyz mas zmrzle ruce, 20s... strasne jednoduche a genialni a to co ted vymysleli? Nikdy jsem nepotreboval uhnout do boku, respektive odsazeni do boku. Delam, montuju tak abych si nic neztezoval a nepridaval si starosti... Takze to je pro me argument 0 a i kdybych potreboval, tak vzdy je spoustu moznosti jak antenu dostat do boku - pokud se budeme bavit i nove instalaci, tak si konzoli vzdy pridelam tak abych to mel perfektni preci ne? Pokud novy zakaznik uz ma vse namontovane a jedna se jen o vymenu anteny od konkurence a je potreba odsazeni, tak bud zvolim jinou konzoli se stejnym uchytem do zdi a nebo konzoli predelam o 20cm vedle a diry po sobe zadelam, jednoduche... :) Takze to co vymysleli u SXTsq je podle me totalni posun dozadu hodici se pro UBNT, tam bych to cekal, ale u Mikrotiku opravdu ne. Nejen ze k tomu davaji pasek 30-70mm, coz montujete na konzolu prumeru 28mm snad 5min a ta atena je takova neforemni s tim maskem, dotahujete, antena se otaci sama, nehlede na to, ze musite ustrihnout asi 7cm zbyvajici pasku protoze neni kam dat, prekazi a vypada to hnusne, pri starych uchytech to slo zacvaknout do uchytu... a to nemluvim o vymene... Prijit, nejlepe s nuzkama na plech protoze to odmontovavat, kdyz uz bude zarezlej sroubek je vcelku nic moc, takze nuzky na plech + novy pasek + novy sxt + klic na dotazeni, takze uz nemam jen SXT, ale mam dalsich 3 veci k tomu... a samotna vymena je na 10min... Odstrihnout, 10s, natocit novej pasek 5min, doladit antenu, 3min takze ve vysledku jsme opravdu na 10min kvuli vymene, kterou u staryho SXT lze zvladnout za 10s a to i dokonce nemusim ani ladit antenu... no neni to super? Totalni hovadina u SXTsq a doufam, ze to neni nahrada za SXT AC, ale jen vyrobek vedle boku SXT AC... Nechci to pouzivat, koupil jsem 10ks, a lezi mi tu protoze to nefunguje, a jak debil jsem to daval u jednoho zakaznika, na strese, vcelku slozita montaz, dam to tam, jdu dolu, ztracim 1hod hledam kde je problem, a ve vysledku zase znovu na strechu, vymena za stare dobre SXT a vse ok, takze kvuli tomu dalsi 2 hod na montazi uplne zbytecne.... Proste sorry, ale prijde mi to sakra hodne neprakticky!
0 x