Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AKCELERUJ TVŮJ ROUTER BOARD!

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
teo
Příspěvky: 401
Registrován: 18 years ago

AKCELERUJ TVŮJ ROUTER BOARD!

Příspěvekod teo » 17 years ago

Chci navést téma jak lze očesat obyčejný routerboard (532/112/150/133 apod) aby z něj šlo vyždímat více výkonu.
Vyložím několik úryvků z fór zavadějících na toto téma.

BOBIK píše:Chce to smazat vsechny balicky co nepouzivas a pak to jede solidne ale na velky vyskakovani to neni. a uz vubec ne RB112 s dveam MINIPCI.


Maxik píše:Mame na asi pulce patere PC s Ros a i nejaka P2 400mhz je 20x rychlejsi nez RB snad :)


JAK TO ŘEŠÍTE VY?
(Diskutujme prosím objektivně, obecných či mlhavých informací se prosím zdržme) Děkuji.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 17 years ago

teo píše:Chci navést téma jak lze očesat obyčejný routerboard (532/112/150/133 apod) aby z něj šlo vyždímat více výkonu.


Nepoužívej Mikrotik ale normální linux
0 x

LT.CLOUD
Příspěvky: 94
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod LT.CLOUD » 17 years ago

Leeonek píše:
teo píše:Chci navést téma jak lze očesat obyčejný routerboard (532/112/150/133 apod) aby z něj šlo vyždímat více výkonu.


Nepoužívej Mikrotik ale normální linux


Například ?
0 x

Petr Vlašic
Příspěvky: 588
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Vlašic » 17 years ago

LT.CLOUD píše:Například ?

RouterBOARD 500 GNU/Linux support files
RouterBOARD 500 Debian GNU/Linux reference image for CompactFlash/MicroDrive devices [128MB, in ZIP archive] [1GB, in ZIP archive]
Image writing instructions [Windows utility to write the image]
Patch for Linux 2.4.30 kernel, includes support for new generation RB500 boards with 128Mb NAND. Sample config may be found in the reference images' root directory
Patch for Linux 2.4.31 kernel, includes support for new generation RB500 boards with 128Mb NAND and 64MB RAM
Linux installation guide and RouterBOARD 500 SDK

RouterBOARD 200 GNU/Linux images

Download LEAF:

-LEAF Bering version (modified)
-Windows utility to write the image on a disk
-Source files
-Readme

Download DEBIAN/GNU:

-Debian GNU/Linux reference distribution for RouterBOARD
-Windows utility to write the image on a disk
-Source files and the help concerning them
-Readme

Jinak na fóru se probíralo už snad vše možné i nemožné. Dále bych upozornil ,že GNU/Linux pro RB500 by měl fungovat i na RB 153 ,RB 133 atd. ,zkrátka na všem s procesorem MIPS 4Kc. A také na to že každá trošku větší distribuce (samozřejmě bez těch klikacích ala Ubuntu.Mandriva...) má svuj port pro MIPS architekturu. A to jsem ještě zapoměl na spousty distribucí určených k routování.

Docela by mě toto téma zajímalo ,protože se mi to nezdá ,že by byl čistý Linux rychlejší než MikroTik ,protože po zevrubném probádání jsem zjistil ,že je to obyčejné Linuxové jádro (a některé i docela nové verze) a já si myslim ,že jestli ho ovládáte přez ifconfig,route,brctl,atd. a nebo přez /ip address ,/ip route je jedno ,poněvadž všechno stejně nedělá nic jiného než zapisuje do /proc/net. Možná ,tak po -O3 a ručním nastavení jádra by se malinko mohl zvednout výkon ,ale to je zase jiné povídání.
0 x