Ahoj, používáme Cisco ASA 5505 kde jsou 6 a 7 port jako poe. Problém nastává po zapojení do těchto portů mikrotik, ten toto napájení vůbec nebere. A dokonce nebere ani napájení z cisko switchů SG300.
Pokud mikrotik zapojím přes klasické poe tak normálně naběhne. Nevíte kde by mohl prosím Vás být problém ?
děkuji
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Napajení mikrotiku pomocí Cisco POE(Nejede)
-
Wakodaf
- Příspěvky: 58
- Registrován: 15 years ago
-
davecv
- Příspěvky: 103
- Registrován: 11 years ago
Není POE jako POE
je potřeba rozlišovat mezi pasivním a aktivním POE 
0 x
-
cerva
- Příspěvky: 254
- Registrován: 11 years ago
Je zásadní rozdíl mezi pasivním PoE (ať už 100M nebo 1G) a aktivním dle IEEE 802.3af/at. Cisco bude umet to aktivni a Mikrotik nejspis jen to pasivni (dle modelu). Jednoduse receno aktivni PoE nepusti do kabelu stavu, dokud si to s protistranou nevyjedna - a se zarizenim bez podpory 802.3af/at si to nevyjedna.
0 x
-
whef
- Příspěvky: 997
- Registrován: 18 years ago
Většinou se dá použím co vím UBNT redukce z aktivního na pasivních 24V, stejně switch by tam pustil 48V a to skoro žádnej MK nedá.
0 x
-
Wakodaf
- Příspěvky: 58
- Registrován: 15 years ago
Takže rada zní, Mikrotik(několik kusů) --- POE panel ---- Cisco.
0 x
- Fang
- Příspěvky: 109
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Ano přesně tak, jelikož tu nepadla informace jaké mikrotiky tam máš tak hádám že to budou nějaké starší modely.
Některé novější RB mají už 802.1af/at PoE jako třeba wAP-AC které funguje s většinou PoE switchů bez obtíží.
Některé novější RB mají už 802.1af/at PoE jako třeba wAP-AC které funguje s většinou PoE switchů bez obtíží.
0 x
-
Wakodaf
- Příspěvky: 58
- Registrován: 15 years ago
Potřebuju asi 5 mikrotiku s touto podporou, aby slušně fungovali, na ceně moc nesejde.
0 x