Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ozařovač NN-12 Duplexní (5 GHz)

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
riddle
Příspěvky: 60
Registrován: 17 years ago

Ozařovač NN-12 Duplexní (5 GHz)

Příspěvekod riddle » 17 years ago

na newtu jsem nasel toto, co si o tom myslite?

Podrobnosti o produktu
Popis produktu:
Ozařovač nn-12 DUPLEX

* Ozařovač se dvěma konektory pro současné připojení dvou 5GHz zařízení
* Levná alternativa k 10GHz pojítkům
* Možnost rozdělení provozu podle směru - "pseudo FULL DUPLEX":
o Zdvojnásobení propustnosti 5GHz spoje
o Umožní skutečně funkční implementaci QOS při zachování plné rychlosti pro každý směr
o Omezí nárůst latence při vytížení spoje
* Zároveň lze nastavit failover při výpadku jednoho z dílčích spojů
* Možnost provozu jen s jedním připojeným zařízením - oba porty pracují nezávisle
* Vysoký odstup signálu (izolace) mezi konektory - omezuje potenciální problémy s rušením mezi zařízeními
* Použití s běžnými offsetovými (satelitními) parabolami
* Výborné vyzařovací charakteristiky shodné s osvědčeným skalárním ozařovačem nn-12
* Pro kratší a střední vzálenosti – k použití s dostatečně dimenzovanými reflektory pro maximální rychlost a odolnost vůči rušení od vlastních i cizích zařízení. Čtěte doporučenou konfiguraci.



Parametry:

Zisk s parabolou 40cm: 24 dBi
Zisk s parabolou 60cm: 28 dBi
Zisk s parabolou 80cm: 30 dBi
Zisk s parabolou 140cm: 35 dBi
Frekvenční rozsah: 5.47 až 5.875 GHz
Odstup signálu mezi oběma konektory: 35-37dB (>30)
Činitel přizpůsobení: PSV 1:1.35 (< 1.6)
Polarizace: lineární, vertikální a horizontální
Konektory: 2x N female
Rozměry: 9 x 9 x 12 cm
Hmotnost: 410 g
Podrobné informace:

* Doporučená konfigurace a výsledky testů
* Datasheet
* Tabulka doporučených parabol a instrukce k jejich montáži a zaměření
* Offsetové paraboly v otázkách a odpovědích
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 17 years ago

už sem se na to díval ale moc mě to nepřesvědčilo, rozumná rychlost na 1,6km s 80cm offset parabolama? něco bude blbě... Navíc tyto anténa jak se mi jeví jako nejlepší volba pro klienty tak proti sobě stojí uplně zahov.. :) (teï mám na mysli ty klasiky s 1 zářičem
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 17 years ago

mame 80offsety na 1km se starym 1 konektorovtym ozarovacem a mame signal kolem - 40 db SNR 60 avice DB proti PAR24 na stejne vzdalenosti je to skoro 10Db nahoru + jeste vic lepsi SNR ale chce si to pohrat se zamerenim. Ten 2jitej zaric je podle me na houby a bude se to hodne ovlivnovat - mate nekdo jinej nazor treba z praxe ?
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 17 years ago

Maxik píše:mame 80offsety na 1km se starym 1 konektorovtym ozarovacem a mame signal kolem - 40 db SNR 60 avice DB


tím bych se moc nechlubil, 90cm parabola má 33db na 1km podle toho signálu si asi moc hlavu s omezováním výkonu neděláš, co?


Maxik píše:proti PAR24 na stejne vzdalenosti je to skoro 10Db nahoru + jeste vic lepsi SNR


No když srovnáváš 24db paraboly s podle mě 31db (80cm offset) tak to by asi signál měl být logicky lepší, co? 8)


Maxik píše:Ten 2jitej zaric je podle me na houby a bude se to hodne ovlivnovat - mate nekdo jinej nazor treba z praxe ?


Podle výrobce je odstup 30db což je dost ale ovlivňovat se to určo bude
0 x

Uživatelský avatar
sub_zero
Příspěvky: 1741
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 17 years ago

Leeonek píše:
Maxik píše:mame 80offsety na 1km se starym 1 konektorovtym ozarovacem a mame signal kolem - 40 db SNR 60 avice DB


tím bych se moc nechlubil, 90cm parabola má 33db na 1km podle toho signálu si asi moc hlavu s omezováním výkonu neděláš, co?


jeeeee...uz zase :D
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

PS: Ta fotka je stará, už mám +15kilo..

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 17 years ago

S TX powerem si tady nikdo hlavu nelame, hlavne ISPcka pouzivaji ty 400mW na full takze my s CM9 musime topit. Ale dival jsem se a pri 54mbit to ma TX nejakych 12mW min asi ani CM9 neumi je to na default
0 x

Besito
Příspěvky: 595
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Besito » 16 years ago

Maxik píše:S TX powerem si tady nikdo hlavu nelame, hlavne ISPcka pouzivaji ty 400mW na full takze my s CM9 musime topit. Ale dival jsem se a pri 54mbit to ma TX nejakych 12mW min asi ani CM9 neumi je to na default


Ale ano, dělá si s tim hlavu... třeba já.. sice přesně normy nedodržuju, ale maximálně překračuju o 2 - 3 dBi
0 x

Besito
Příspěvky: 595
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Besito » 16 years ago

Dají se sehnat paraboly osově souběrné?? Me se ty offsetovky nelíbí...

Hledal jsem na netu poměrně dost, ale pořát nic...
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 16 years ago

Besito píše:Dají se sehnat paraboly osově souběrné?? Me se ty offsetovky nelíbí...

Hledal jsem na netu poměrně dost, ale pořát nic...


no nevím, středové paraboly bez zářiče jsem ještě neviděl
0 x

devil666
Příspěvky: 30
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod devil666 » 16 years ago

K tomuhle ozarovaci stejne nemuzes pouzit stredovou parabolu protoze jeho vyzarovani je prizpusobeno prave na ofsetku. Tam je dulezity uhel vyzarovani z toho hrnicku abys tu parabolu neprezaril, nebo nedozaril (je to dano pomerem f/d), taky by se ztratila ta vyhoda ofsetky ze hrnicek sviti na parabolu a co se neodrazi tak leti do nebe a nerusi tam kde nepotrebujes uzitecny signal. Proste je to optimalizovane na ofsetky tak moc nevymyslej abys to zbytecne nepokazil a pak si nestezoval ze nefunguji :).
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 16 years ago

Tenhle ozarovac je podle to same jako stara dobra plechovka od parku (tj sektorove vyzarovani asi 120st)jen v rozmerech pro 5Ghz a o 1/2 vlny delsi protoze tam je dalsi kolicek uvnitr. Offsetovky jsou skvely jsou velmi smerove a da se s nima dosahnout o dost lepsi SNR nez se stredovkou - nevyhody jsou jasne dost blbe se to zameruje hlavne 2 off proti sobe a jsou dost velky(pouzivame 80tky) Ozarovace tyhle z i4 ale jen 1 konektorove.Tem s 2 Nky neverim, protoze wifi stoji a pada s SNR a takhle vam to 2 radio musi brutalne rusit, tot muj nazor muzu se i mylit.
0 x

RAket
Příspěvky: 267
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod RAket » 16 years ago

prodává se nová verze ozařovače..má mít lepší parametry: "Odstup signálu mezi oběma konektory: 50 dB (>40)"
asi ho brzo vyzkouším
0 x