Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Venkovní optický kabel k MW spojům

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Venkovní optický kabel k MW spojům

Příspěvekod Radek Úlehla » 6 years ago

Ahoj,
co používáte k připojování MW pojítek na střechách? Na ČR trhu toho zrovna moc není, něco si vozíme samy. Teď akorát řeším, jestli brát kablík s 3mm nebo 5mm pláštěm. Používáte převážně simplex nebo duplex? Používáte nějaký venkovní box na centralizaci optických kabelů?
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 6 years ago

My bereme z Vanca.

Bud samotne opticke venkovni kabely.

Nebo kombo kabely, napajeni a optika dohromady
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

Davali jsme ty zluty tlusty z vanca. Zkusenost spis blba, zerou to veverky, mechanicky je to taky rizikovy. Takze ted ebay, cernej kabel v gume, na konci pancirka. 10m je kolem 800. Minule jsme zaplatili raketu za clo a poplatek fedexu za vyrizeni. Tak to asi budeme brat po jednom :).

Jinak vse sm duplex a svedeny do bedny mimo stozar. Snazime se mit technologii vzdy vevnitr kvuli lepsi praci v zime. Pouzivame rackove bedny mantar z discompu.
0 x

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 6 years ago

Normální drop, případně pokud musím použít klasický žlutý patch , tak ho pečlivě omotám 3m černou páskou se zakončením v gumě průchodky aby se nerozmotala. Je to sice taková fušeřina ale zatím to drží.
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 6 years ago

0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod iTomB » 6 years ago

Drop a faston konektor SC Simplex a je to.

Premyslim si udelat venkovni box, kde treba provarim 4-8 vlaken, dam tam spojky a vedle bude napajeni. Z racku povedou 2 kabely ... DC 48 a optika .

iTomB
0 x

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 6 years ago

To řešení ofacom combo je sakra dobrý, to jsem měl vidět před měsícem....
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 6 years ago

milan.zelina píše:To řešení ofacom combo je sakra dobrý, to jsem měl vidět před měsícem....


Nejakej ten patek uz to pouzivame. Driv jsme varili drop do venkovni krabice od mikosu na stozar a pak normalni pigtaily v husakach do toho, napajeni zvlast. Ale kdyz jsme pak dostali tuhle moznost tak uz jinak ani nedelame.

Jedina nevyhoda je ten kratkej konec u radia jak jsou ty kalhoty, nekdy je to tak tak, nebo to nejde dobre vyvazat.

Ale spodek je jedno to se krasne rozrizne a optika jede do switche a napajeni do svorkovnice.


Jeste pak pouzivame venkovni kabely a konce ke konektorum jsou v pancerovanem minihusaku, ale ted to nemohu dohledat.
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 6 years ago

0 x

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 6 years ago

Já tam teda dávám obyčejný SPB-7703CIS LC WDM ty jsou jen do 0°C, ten spoj a SFP sám topí, takže mi to snad půjde i v mrazu.
Průser by byl, pokud by to bylo několik hodin v mrazu bez napájení (mám tym UPS a centrálu v záloze) pak by to asi nemuselo hned naběhnout.
0 x

Laibir
Příspěvky: 369
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Laibir » 6 years ago

hocimin1 píše:
Nejakej ten patek uz to pouzivame. Driv jsme varili drop do venkovni krabice od mikosu na stozar a pak normalni pigtaily v husakach do toho, napajeni zvlast. Ale kdyz jsme pak dostali tuhle moznost tak uz jinak ani nedelame.

Jedina nevyhoda je ten kratkej konec u radia jak jsou ty kalhoty, nekdy je to tak tak, nebo to nejde dobre vyvazat.

Ale spodek je jedno to se krasne rozrizne a optika jede do switche a napajeni do svorkovnice.


Jeste pak pouzivame venkovni kabely a konce ke konektorum jsou v pancerovanem minihusaku, ale ted to nemohu dohledat.


Ahoj,
jak to objednáváte? Normálně mailem s tím, že napíšeš kolik chceš metrů?
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

CDR.pl prodává za velmi zajímavé ceny patchcordy vyrobené ze závěsného DROP kabelu. Konektory SC, vlákno G.657.A2. WDM SFP s SC konektorem se dá koupit celkem v pohodě.
0 x

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 6 years ago

hol píše:Davali jsme ty zluty tlusty z vanca. Zkusenost spis blba, zerou to veverky, mechanicky je to taky rizikovy. Takze ted ebay, cernej kabel v gume, na konci pancirka. 10m je kolem 800. Minule jsme zaplatili raketu za clo a poplatek fedexu za vyrizeni. Tak to asi budeme brat po jednom :).

Jinak vse sm duplex a svedeny do bedny mimo stozar. Snazime se mit technologii vzdy vevnitr kvuli lepsi praci v zime. Pouzivame rackove bedny mantar z discompu.


Tak já si vozím SM simplex, armovaný s UV pláštěm a 10 metrů vyjde tak na 250, nechali jsme si vyrobit na zakázku asi 3km :D
Naposledy upravil(a) Radek Úlehla dne 24 Sep 2017 19:08, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 6 years ago

milan.zelina píše:Já tam teda dávám obyčejný SPB-7703CIS LC WDM ty jsou jen do 0°C, ten spoj a SFP sám topí, takže mi to snad půjde i v mrazu.
Průser by byl, pokud by to bylo několik hodin v mrazu bez napájení (mám tym UPS a centrálu v záloze) pak by to asi nemuselo hned naběhnout.


U těch průmyslových SPF se více cení ta vysoká teplota, dostat se přes 70°C totiž není zas takový problém.
0 x

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 6 years ago

Je to G657B3, ale zatím v 3mm plášti, přijde mi to tenké, tak si zřejmě nechám vyrobit 5mm verzi.
Přílohy
IMG_20170830_093925.jpg
IMG_20170830_093925.jpg (249.02 KiB) Zobrazeno 4492 x
0 x