Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

životnost CCR 1036

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
tomasegert
Příspěvky: 78
Registrován: 13 years ago

životnost CCR 1036

Příspěvekod tomasegert » 7 years ago

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti ohledně poruchovosti tohoto rb, hlavně jak vydrží ventilátory a na co nejdříve umírá.
Běží mi v pokojové teplotě 2 roky, tak jestli už není čas na výměnu.
Díky Tomáš
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

ventilátor jsem u našich dvou 1036 raději vyměnil za serverové od supermicra, abych měl klid na duši, protože si myslím že to bude první závada, která na ccr nastane tak jako u každého rb s větráčkem :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

zlobr
Příspěvky: 2
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod zlobr » 6 years ago

Ahoj tak za sebe mohu potvrdit.
Dneska jsem se kouknul na naše páteřní CCR 1009 původně na stav zdrojů, jestli jsou oba OK a zjistil jsem že ventilátor netočí a teplota 30°C a na CPU 54°C. Kouknu na druhé pro srovnání a to samé a navíc ještě jeden PSU:failed :-( - 2 roky a kus -kurvítka fungují skvěle. Mikrotik bere Supermicro ventilátor? Když jsem zkoušel dát jinej ventilátor do L2 switche 3Com, sice točilo, ale neustále házelo chybovou hlášku. Máš typ jaký jsi tam dal? Díky
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

mám tam klasiku https://www.suntech.cz/produkt/192767-s ... n-pb-free/ a normálně to jede
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

jirka_ade
Příspěvky: 37
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jirka_ade » 6 years ago

Díky za info.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

zlobr píše:Ahoj tak za sebe mohu potvrdit.
Dneska jsem se kouknul na naše páteřní CCR 1009 původně na stav zdrojů, jestli jsou oba OK a zjistil jsem že ventilátor netočí a teplota 30°C a na CPU 54°C. Kouknu na druhé pro srovnání a to samé a navíc ještě jeden PSU:failed :-( - 2 roky a kus -kurvítka fungují skvěle. Mikrotik bere Supermicro ventilátor? Když jsem zkoušel dát jinej ventilátor do L2 switche 3Com, sice točilo, ale neustále házelo chybovou hlášku. Máš typ jaký jsi tam dal? Díky

Tak ty zdroje ani nevypadají nějak super. Výhoda ze se dá koupit novej za pár koček. Lepší jak kdyby to zemřelo s jedním zdrojem. To že je fail zdroj prozradí i mikrotik, nebo jen nějaká ledka? Jde mi o to zda se to dá nějak monitorovat.
0 x

medvedkov
Příspěvky: 38
Registrován: 17 years ago
Bydliště: mpb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod medvedkov » 6 years ago

Máte někdo vyřešené napájení CCR 1036 přes redundantní zdroj 24V? Přemýšlím, že bych CCR trochu překopal - přecejenom kůli zdroji bych nechtěl mít problém.
0 x
zadnej

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 6 years ago

jednoduche, treba AD155B, pres dve dirky v zadu protahnout dve zily, sehnat si ten spravny konektor a tradaaa .
Pokud by se v tom neco vysralo, zapojit puvodni zdroj a odeslat to na reklamaci.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 6 years ago

Dneska kolega na firmě řešil redundantní napájení CCR1036. Člověk nechápe, že to u takhle drahýho stroje nemaj vyřešený. Kdyby aspoň nějakej externí konektor vyvedenej na nějaký svorkovnici na zadní straně case. Každopádně kolega vykuchal nefunkční AD155 zdroj a vzal z něj dvojitou usměrňovací diodu ze sekundární strany zdroje a na každou z diod je přivedenej jeden ze zdrojů. Podobně to má řešený hodně zařízení. Funguje do dobře a spolehlivě.
Přílohy
IMG_20180212_161404.jpg
IMG_20180212_161404.jpg (209.83 KiB) Zobrazeno 4261 x
IMG_20180212_161411.jpg
IMG_20180212_161411.jpg (244.54 KiB) Zobrazeno 4261 x
0 x

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 6 years ago

Neviem co tam dávate tie AD155. JA som ich rýchlo zavrhol. Všade používame mean-well hlg sériu. Sú to prúdové zdroje ale pokiaľ je tam dostatočna rezerva je ten zdroj napatovy a tak isto ich používame na nabíjanie batérií na sajtoch. Výhoda je ze sa nastaví prúd a napatie. Do ccr sme dali hlg-150 a je pokoj. 7 ročná záruka svedčí o tom ze je to kvalitne.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

proudovej zdroj na napájení rbčka jo? tady asi někdo upadnul ne?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 6 years ago

Sám jsi upadnul. Je to zdroj s omezením proudu. Tzn. třeba 150W 12V zdroj dodává 12V dokud se z něj bere méně než cca 12A, potom mu začne postupně klesat napětí (narozdíl od běžného spínaného zdroje, který dodává pořád stejně, je přetížený a v jistou chvíli mu "zahraje" ochrana).
Pokud se tenhle zdroj provozuje s rezervou (třeba na 50%), to omezení proudu se prakticky neprojevuje.

Zdroje jsou celé uzavřené v hliníkové krabičce, mají krytí snad IP67, nemají svorkovnice ale kabelové vývody (takže na AC kabel se dá koncovka a je to - žádné mizerně kryté zdroje v děrovaném krytu, které ve finále asi nesplní ani IP20 (super někde na střeše).
Zdroje jsou spolehlivé, tím že jsou navržené pro LEDky tak bych si celkem myslel, že nebudou produkovat napěťové špičky (což se u levných spínaných zdrojů často objevuje).
0 x

pavelsiman
Příspěvky: 213
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pavelsiman » 6 years ago

Nejaký čas som pracoval pre meanwell takže viem co je v tých zdrojoch. Hlg ma viac ako 12 aktívnych ochran a je stavaný na prevádzku 24/7. Filtračné Kondenzátory sú stavané na vysokú teplotu keďže je to vecsinou inštalované priamo do svietidla kde aj okolitá teplota je vysoká. Ako už bolo spomenuté pokiaľ je zdroj prevádzkovaný z rezervou tak nieje Prúdový ale napatovy. Jednou z hlavných výhod je ze ma aj ochranu pred Prúdovými spickami.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Aku zivitnost ma ccr napajane cez poe in? Teoreticky by malo vydrzat viac kedze origo zdroj bude offline. Skoda, ze ccr1036 nema poe in ani dva zdroje.
0 x

mrazek609
Příspěvky: 182
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod mrazek609 » 5 years ago

Zdravím,
přežije mi CCR1036, když vykuchám originál 24V zdroj a připojím to na společný BKE zdroj 48V (resp. 54,5V)?
Díky
0 x