Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

FCS error on link CCR1016/1036

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: FCS error on link CCR1016/1036

Příspěvekod okoun » 6 years ago

hehe tak dnes jsem poprvé viděl toto:
fcs.jpg
fcs.jpg (183.08 KiB) Zobrazeno 5150 x


pomohlo restartovat to eth3 rozhrani, to je ono?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

tomasegert
Příspěvky: 78
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tomasegert » 6 years ago

U mě to dělala verze 6.37.5 po downgrade na 6.32.3 se to už neopakovalo.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

tak dneska jsem viděl prvně za asi 100d to že se mi popláznily všeci porty a začalo to brutálně chybovat, pomalu jsem se tam ani nemohl dostat to restartovat. Zkusím tu 6.37.5 vyhodit a dát větší
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

D.Ryba
Příspěvky: 64
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod D.Ryba » 6 years ago

Včera večer jsem zjistil, že se ty porty zasekávají, když dosáhne rychlosti 100Mb s tím, že zařízení do něj připojené má jen 100Mb port. Nastavil jsem na tom CCR limit na 85Mb u portů s protistranou 100Mb/s a už to jede v pohodě.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Nevědomost blaženosti dává :-) To byla jedna z prvních věcí, co nás napadla ...
D.Ryba píše:Včera večer jsem zjistil, že se ty porty zasekávají, když dosáhne rychlosti 100Mb s tím, že zařízení do něj připojené má jen 100Mb port. Nastavil jsem na tom CCR limit na 85Mb u portů s protistranou 100Mb/s a už to jede v pohodě.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 6 years ago

dela to od doby co mikrotik pouziva na eternetu fast path, do ty doby byl klid, zabira na to zapnuti flowcontrol na eth na on.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 6 years ago

Což se nezakládá na pravdě.
V podstatě ani nemůže, FCS error je prostě poškozený paket.

Nám to přestalo dělat samo. Bez upgrade, bez výměny kabelů. Prostě tak nějak najednou.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 6 years ago

Přepínání on, off, auto také nepomáhá vydrží to klidně půl roku a pak to lehne :( LF
0 x

Uživatelský avatar
honza198
Příspěvky: 143
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honza198 » 6 years ago

Dobry den,

FCS errory jsou na 99% se jedna o kosmetickou chybu zpusobenou CRC errory propagovanymi pres cely fabric kvuli cut-through architekture.

EDIT:
Pokud to nekonci jen u par chybek ( cas od casu ) a nepomaha upgrade, je na snade vadny LINK a nemoznost se dohodnout s protistranou, v krajnich pripadech vada v chipu daneho ETH.
0 x

tomasegert
Příspěvky: 78
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tomasegert » 6 years ago

Před deseti dny jsem dával nový CCR 1036 a tak jsem si naivně říkal, že by to mohli mít za 2 roky již v nové verzi 6.39.3 opravené...
FCS.jpg
FCS.jpg (100.41 KiB) Zobrazeno 4299 x
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

A dělá to jen na 100mbit portu?
0 x

tomasegert
Příspěvky: 78
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tomasegert » 6 years ago

dagus píše:A dělá to jen na 100mbit portu?


Různě, celkem proti 4-řem zařízením. Něco 1Gb, něco 100Mb
Akorát je to pastička, protože ten nový router má z továrny 6.38.5 a níž mě to nechce pustit, asi bude třeba serial kabel...
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 6 years ago

ma toto nejake riesenie? robi nam to 1009tka proti racomu...

par krat do mesiaca 1-3 fcs....
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 6 years ago

midnight_man píše:ma toto nejake riesenie? robi nam to 1009tka proti racomu...

par krat do mesiaca 1-3 fcs....


jde na tom racomu eth port (predpokladam 1gbps - pokud ne tak je muj prispevek ireleantni) prepnout rezim Master/Slave?
Napr Alcoma versus MT ma obcas problem a musi se prepnout do Slave. Pokud se zarizeni sami nedohodnou, kdo bude master a kdo Slave, tak se pak muzou rozchazet vzorkovaci hodiny (normalne by Slave mel prizpusobovat sve hodiny tem, co slysi z Masteru) a to se pak projevuje FCS chybou.
Samozrejme to muze byt i kabelem ...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

FSC error by neměl být to že se nedohodně master slave, pokud se nedohodne tak se neslinkuje, FSC by měl být nějaký HW průs... tedy chip nebo kabel nebo poe, prostě nějaká HW srágora
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...