Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

mANTBox 19s problem jedna polarizace

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

mANTBox 19s problem jedna polarizace

Příspěvekod george.tu » 7 years ago

zdravim,

používáte někdo tyhle sektorové antény mANTBox 19s RB921GS-5HPacD-19S? zkusil jsem ji nasadit a mám proti téhle sektorce 1x QRT5 a LHG5 a na jedné polarizaci je to hrůza viz obrázek. Zkoušel jsem hejbat s elevací sektorka má malej V úhel cca 5° a nezlepšilo se to. podle vzdálenosti +- signál na chain 0 sedí. antény jsou stejně vzdálené od vysílače, je zde vidět rozdíl signálu mezi QRT5 a LHG5, QRT5 má ten lepší signál. Nicméně by mě zajímalo, jestli se s tim někdo z Vás nesetkal a jestli teda mám sektorku poslat na reklamaci. Na všech 3 zařízeních mám zakliknuté chain 0 i 1 to jsem kontroloval několikrát.

Předem díky za názory.

AP.png
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Videl by som to asi na vadne radio v sektorke, na druhom chaine ti chyba cca 20dB.
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 7 years ago

Taky to vidím na problém na ch1. Buď na radiu, nebo v anténě. Ale vzhledem že se to prodává jako celek, tak reklamace. Můžeš ještě vyzkoušet jak se to chová na stole . . .
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

Zkus to otevřít a kouknout jestli se nějak nerozpojil konektor na CH1. Pokud vše ok, tak poslat na reklamaci
0 x

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 7 years ago

taknějak jsem si po otevření vzpomněl na hlášku "Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu" :)))
P1090495_resize.jpg
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

A teď by mě zajímalo co na to rádio. Jestli když to zacvakneš, tak to pojede bez mrknutí a nebo ten chain ohluchnul. Dle nálepky nezapínej bez antény by to mělo být k.o. , ale moc tomu nevěřím.
0 x

kure05
Příspěvky: 886
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod kure05 » 7 years ago

Normálně to pojede dál . . .
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

Tazko povedat ale pri MK by som si nebol taky isty, podobna zalezitost sa mi casto stavala na sextantoch s povodnou RB711, tiez odpojeny chvostík :lol:
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

Nepsal jsem to? :) otevřít a kouknout
0 x