Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

rušení příjmu tv

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
rjery
Příspěvky: 1
Registrován: 17 years ago

rušení příjmu tv

Příspěvekod rjery » 17 years ago

Prosím vás, mohl by mi někdo poradit? Mám doma televizi, která ruší signál na anténě. Bylo mi řečeno že jde pravděpodobně o síové rušení. V opravně ale tuto závadu nedokázali odstranit a řekli mi, abych si odrušil zásuvku nebo koupil sí%tový odrušovač. Nevím ale kde se toto kupuje a jak to mám provést. Prý existuje nějaký průchozí... Prosím vás poraïtě mi. Jde o rušení TV NOva jiné programy jsou úplně v pohodě. Díky předem
0 x

Jarin
Příspěvky: 77
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jarin » 17 years ago

Tohle jsem teï taky řešil a pomohla výměna kabelu k anténě.
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 17 years ago

Zdravim vetsina ruseni TV pochazi od spinanych zdroju ne od VF casti wifi zarizeni :) Jeste jsem se setkal se u starych APcek ktery mely jen 10mbit LAN ze slusne rusilo pres LAN
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 17 years ago

Maxik píše:Zdravim vetsina ruseni TV pochazi od spinanych zdroju ne od VF casti wifi zarizeni :) Jeste jsem se setkal se u starych APcek ktery mely jen 10mbit LAN ze slusne rusilo pres LAN


A jaké zdroje teda používat? Nebyl by nějaký link? Tento problém řeším dost často
0 x

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 17 years ago

Vetsinou je to problem smejdskejch TV zesilovacu v panelakach apod. ktery vesele zesiluji i mimo TV pasma bo se to na to nejak moduluje.Ja osobne jsem mel problem jen se starsimi AP ktery mely 10m eternet a ten se tomu zesilovaci moc nelibil slusny prouhy v obraze :) Ted tam jsou 2xTrendnety a 1xRB33(napajeny ale klasickym zdrojem od APcka 12V500mA jeste pres POE) jako vykryvac a je klid.Spinany zdroje by mely byt ok jsou i u trendnetu napr. u nejakeho smejdu to samozrejme muze byt i zdrojem.
0 x

David Liška
Příspěvky: 228
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod David Liška » 17 years ago

1. Souprava STEA-D nebo TESA-S v paneláku je jedno z nejlepších zařízení co do odolnosti vůči okolním VF polím. Jediný nedostatek je teplotní stabilita a dimenzování součástek.

2. Aby mohl někdo poradit s odstraněním rušení, musel by znát: Oblast příjmu daného TV kanálu, použité zařízení na WiFi, použité ant. na TV, způsob následujícího zpracování TV signálu mezi ANT a TV a typ použitých komponent.

Žádný, by sebelepší znalec nedokáže problém odhalit, nestojí-li přímo na místě problému.

Z dotazu není jasné, je-li rušena televize nebo přenos dat.
0 x