Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

LHG 5 - zkušenosti

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Re: LHG 5 - zkušenosti

Příspěvekod dagus » 7 years ago

Debilní nedebilní, vadilo mi jak není pevně uchycen ten šroubek k pásku, ale v nové várce už jsou pevné. Jediné co mi vadí je že na tom člověk nechá ruce, ale když dávám všude quickmount, tak tam je jen jeden a to se dá. S aku by to šlo fajn, ale když se nevrtá konzole, tak šroubovák vyhrává. K gmailu nevím že by mi cokoliv nedorazilo, jediné co mu vadí jsou exače i v raru, ale stačí přejmenovatat na spust.txt a pokud si příjemce zase přejmenuje zpět tak to šlape. Faktury mi chodí odevšad bezproblému, max to padá do spamu a to beru jako plus. Od toho jsou ty spamlisty ne?
0 x

Magic
Příspěvky: 66
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Magic » 7 years ago

U LHG i SXT jsme byli nuceni nakoupit pásky 32-50 a hlavní výhoda je v tom, že nemusí šroubovat jak ko**t aby se dostal až na konec pásku. Utažení ani ne za 20s obě. Nechápu proč začli přidávat 50-70. To podle nich asi každý montuje na mega stožáry. Když už chtěli univerzálnost, tak nějaký atyp 32-70.
Přitom takový pásek výjde na 9Kč s DPH.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 7 years ago

Ani nejde o to jak jsou ty pasky dlouhe ale spis o to ze proste nejdou sroubovat, zasekavaji se. Nechapu proc tam nenechali ty puvodni, ktery sly utahnout i na stozar o prumeru ukazovaku. Fakt demence...
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 7 years ago

quickmount nam praskli viacere...blbost
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 7 years ago

Dotaz, které polarizace je na CHAIN0? Díky :)
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

Vertikal podle sektoru kam to mám, místní borci tvrdí že je to u mimo fuk. Já s tím až tak nesouhlasím, ačkoliv třeba blbě, ale pokud polarizace sedí, chodí mi to líp.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

dagus píše:Vertikal podle sektoru kam to mám, místní borci tvrdí že je to u mimo fuk. Já s tím až tak nesouhlasím, ačkoliv třeba blbě, ale pokud polarizace sedí, chodí mi to líp.


to je velmi zvláštní
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 7 years ago

okoun píše:
dagus píše:Vertikal podle sektoru kam to mám, místní borci tvrdí že je to u mimo fuk. Já s tím až tak nesouhlasím, ačkoliv třeba blbě, ale pokud polarizace sedí, chodí mi to líp.


to je velmi zvláštní


Tak on je úlet to, že Omnitik má chain 0 vertikál a SXT to má horizontal ...
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

A sxtg sa5 ma taky chain 0 vertikal.
0 x

Machca
Příspěvky: 79
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Machca » 7 years ago

mě se líbí, jak to jede
0 x
Machča
Všechno jde, jen dřevěná koza a malý děti něchtěj jít.

bew
Příspěvky: 2
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod bew » 7 years ago

No já do tohohle vlákna lezl, protože jsem si chtěl potvdit mé zjištění a sedí - LHG chain 0 - vertikální polarizace, to samé jsem zjistil u DynaDishe ...
Proboha proč, když ty SXT jsou chain0 horizontal .. když to chce jeden zkombinovat na jednopolarizačním sektoru (nebo se schválně vypnutým MIMO kvůli přílišnému rušení) má smůlu .. chjo. :shock:
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 7 years ago

Tak ono to je takové celé schizofrenní - OmniTik je taky Chain 0 Vpol.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 7 years ago

Protoze pri 2x2 to nevadi, to je zrejme ta odpoved a uvazovani vyrobce. Podobne reagoval kdysi discomp, kdyz jsme po nich chteli, aby delal polarizace v maxlink antenach furt stejne.

Proste vyrobce to neprovozuje a tak nechape, ze ne vzdy jsou podminky optimalni. A nam nezbyva, nez si evidovat polarizaci u klientu :( a sem tam nadavat.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

Ohledně sněhu a LHG. Nasadili jsme to do jedné výše položené vesnice. Měl jsem z toho trochu strach. Teď když je venku půl metru sněhu, fouká a sněží, koukám na grafy z monitoringu.
Signál se stále drží na stejných hodnotách. Dokonce chvílemi se zlepšil o 2dB. Možná se z toho na chvíli stala parabola :)
1 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 7 years ago

honzam píše:Ohledně sněhu a LHG. Nasadili jsme to do jedné výše položené vesnice. Měl jsem z toho trochu strach. Teď když je venku půl metru sněhu, fouká a sněží, koukám na grafy z monitoringu.
Signál se stále drží na stejných hodnotách. Dokonce chvílemi se zlepšil o 2dB. Možná se z toho na chvíli stala parabola :)


tiez sme sa tho bali a veru tento tyzden boli aj mrazy aj snehy a signal stale drzi rovnaky takze sme pozitivne prekvapeni :)
0 x