Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Hardware pro GW (10 Gbit)

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Jenya
Příspěvky: 486
Registrován: 17 years ago

Re: Hardware pro GW (10 Gbit)

Příspěvekod Jenya » 6 years ago

Hezký, ted si mi to nandal. A co argumenty, máš?
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

Asi tak, 10gbit router, pres to teče sakra hodně peněz a vy tam chcete dát desktop...to je dotaz do jine sekce. Argumenty treba co to vydrží, supermicro se nám za 6let ani jednou neseklo, ani jednou neumřelo. Předtím core2duo občas tuhlo, občas se divně chovalo...co třeba protože přes to teče hodně peněz a každej chce kvalitu, aby se to nevysralo?
0 x

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 6 years ago

A kde jsem psal že tam chci dát desktop desku?😁 Supermicro x11 podporuje core i3,i5 a i7. Desktop procesor se asi v serveru nerozbije. Máme VMware se Supermicro deskou a core i3 už 4 roky.

Škoda že je to zase flame a nic konstruktivního...

Kdybych napsal že tam chci desku od asrocku a realtek síťovou, tak to chápu, ale já se tady seriózně ptám.
0 x

Tar
Příspěvky: 36
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Tar » 6 years ago

Provozujeme router/shaper/firewall se 6ti jádrovou E5 na 3,5GHz. Jsou tam 4000 pravidel ve firewallu, 7000 manglu a 5000 queues. Při gigabitu je zatížení cca 15%. Pokud tam nechceš shapovat tak věřím, že by to těch 10Gb dalo.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 6 years ago

forkman píše:A kde jsem psal že tam chci dát desktop desku?😁 Supermicro x11 podporuje core i3,i5 a i7. Desktop procesor se asi v serveru nerozbije. Máme VMware se Supermicro deskou a core i3 už 4 roky.

Škoda že je to zase flame a nic konstruktivního...

Kdybych napsal že tam chci desku od asrocku a realtek síťovou, tak to chápu, ale já se tady seriózně ptám.

Já to beru kvůli ECC pamětí. Tu má intel jen u xeonů (nebo aspoň nedávno měl - už nestíhám sledovat úplně vše).
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

forkman píše:A kde jsem psal že tam chci dát desktop desku?😁 Supermicro x11 podporuje core i3,i5 a i7. Desktop procesor se asi v serveru nerozbije. Máme VMware se Supermicro deskou a core i3 už 4 roky.

Škoda že je to zase flame a nic konstruktivního...

Kdybych napsal že tam chci desku od asrocku a realtek síťovou, tak to chápu, ale já se tady seriózně ptám.


odkdy X11 podporujou i5 a i7? já v popisu vidim jenom i3 a xeon-e3. i3 tam jede, i5 a vejš ne.

Když už se seriozně ptáš tak proč neseriozně vymejšlíš desktop věci?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 6 years ago

Tar píše:Provozujeme router/shaper/firewall se 6ti jádrovou E5 na 3,5GHz. Jsou tam 4000 pravidel ve firewallu, 7000 manglu a 5000 queues. Při gigabitu je zatížení cca 15%. Pokud tam nechceš shapovat tak věřím, že by to těch 10Gb dalo.


Super, konečně reálná zkušenost. Díky. Nutně od toho nechci 10Gbit, ale aby tam byla rezerva oproti nynějšímu stavu. Což podle uvedených údajů určitě bude. Jaký je to konkrétně CPU?

Co se týká ECC, podporují je i Core procesory, ale koukám že konkrétně ten co jsem psal ECC nepodporuje. Xeon je v tomhle asi rozumnější volba.
0 x

forkman
Příspěvky: 339
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: východní Čechy

Příspěvekod forkman » 6 years ago

hapi píše:odkdy X11 podporujou i5 a i7? já v popisu vidim jenom i3 a xeon-e3. i3 tam jede, i5 a vejš ne.

Když už se seriozně ptáš tak proč neseriozně vymejšlíš desktop věci?


UTFG
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

Nemate nekdo link na dokument z prednasky o 10G? Bylo to na jizerce pokud se nepletu, ale nikde to tu nemuzu najit.

Dik
0 x

tulo
Příspěvky: 109
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod tulo » 5 years ago

Dovolím si vstúpiť do tejto témy: 10gigabitovy sfp+ modul, ktorý ide - je odporúčaný do ericsson minilink 6352

https://edgeoptic.com/products/ericsson/rdh-102-65-3/

Chcem to napchať do karty AOC-STGN-I2S 10 Gigabit. (druhá strana pôjde do toho ericsson minilink 6352)

Neviete niekto náhodou či to pôjde to v tej karte?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

jede, máme ho tam v týhle kartě pod mikrotikem.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 5 years ago

tulo píše:Dovolím si vstúpiť do tejto témy: 10gigabitovy sfp+ modul, ktorý ide - je odporúčaný do ericsson minilink 6352

https://edgeoptic.com/products/ericsson/rdh-102-65-3/

Chcem to napchať do karty AOC-STGN-I2S 10 Gigabit. (druhá strana pôjde do toho ericsson minilink 6352)

Neviete niekto náhodou či to pôjde to v tej karte?

Ja pouzivam do Erika WDM ;) Mam radsi 1 vlakno, usetrim trasu, pokud to neni o zapojeni pouze erik karta naprimo.
0 x

zvukarmiso
Příspěvky: 211
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod zvukarmiso » 5 years ago

Ahojte

S prechodom na 10Gb sa trapime aj my. Hladame nejake riesenie ale okrem mk som narazil aj na toto

USG6560E
6 Gbps IPv4 Firewall Throughput
2,25 Mpps Firewall Throughput
4 mil. Concurrent Sessions
480 Mbps SSL VPN Throughput 100 Virtual Firewalls 2x 10GE (SFP+) + 8x GE Combo + 16x GE 2x GE + 1x USB2.0 + 1x USB3.0 1U + AC power (optional 2nd AC power)

Co na toto hovorite ? Malo by to unatovat do 6Gb. Cenovo to vyzera priatelne
0 x

tulo
Příspěvky: 109
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod tulo » 5 years ago

Potrebujem to na 10 metrov od radia do serveru takze mi je to v podstate jedno. Skor ma trapi kde kupim hotovy outdoorovy kabel LC/LC.
0 x

tulo
Příspěvky: 109
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod tulo » 5 years ago

Zatial bezim na stroji co som si poskladal podla tejto diskusie :). Serverova doska asus, ktora ma radic pameti pre kazde jadro cpu, xeon s taktom 3,7ghz sietovky na doske vypnute. Zalozene supermicro gigabitove z rozkladanim na 8 vlakien. Bezi mi to skoro dva roky a musim poklopat zatial ziadny problem. Tecie tadial pod gigabit pri firewalle a nat je cpu zatazene na 5-6 percent. Ked sa zapne mangle cca 3000 pravidiel tak cpu je zatazene na cca 35-38%.Bezi to na mikrotik, gueue tree je robeny pre kazdeho klienta a par z nich ma este svoju prevadzku delenu na telka/netelka.
Naposledy upravil(a) tulo dne 12 Feb 2019 11:51, celkem upraveno 1 x.
0 x