Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

MIkrotik a USB vs. miniPCI modem LTE

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Re: MIkrotik a USB vs. miniPCI modem LTE

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

mel by nekdo radu napad co za to muze ?:)

mam tu nasledujici situaci:
MikroTik RouterBOARD RB912UAG-2HPnD, 802.11b/g/n, RouterOS L4, miniPCIe v nem kartu huawei me909u-521 a sim od o2

tady u nas v CR mi funguje bez problemu jako lte hotspot, ale kdyz jsem ho mel ted v chorvatsku, tak ani tuk, vubec se nanacte operator signal atd, apn nastaveno stejne jako u nas na "internet". pochopil bych ze musim zmenit apn v chorvatsku treba na jine, jenze jsem mel sebou jako zalohu usb lte modem zapojen do PC a nastaven uplne totozne taky apn na "internet" a bezelo to na tu samou simkartu v pohode.

je tam snad nekde ukryte nastaveni pro nejaky roaming ci co ?
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 6 years ago

jahpisin píše:mel by nekdo radu napad co za to muze ?:)

mam tu nasledujici situaci:
MikroTik RouterBOARD RB912UAG-2HPnD, 802.11b/g/n, RouterOS L4, miniPCIe v nem kartu huawei me909u-521 a sim od o2

tady u nas v CR mi funguje bez problemu jako lte hotspot, ale kdyz jsem ho mel ted v chorvatsku, tak ani tuk, vubec se nanacte operator signal atd, apn nastaveno stejne jako u nas na "internet". pochopil bych ze musim zmenit apn v chorvatsku treba na jine, jenze jsem mel sebou jako zalohu usb lte modem zapojen do PC a nastaven uplne totozne taky apn na "internet" a bezelo to na tu samou simkartu v pohode.

je tam snad nekde ukryte nastaveni pro nejaky roaming ci co ?


edit: ted jsem si nasel ze je zrejme prave opravdu povolit ten roaming

allow-roaming (yes | no; Default: no) Enable data roaming for connecting to other countries data-providers. Note all LTE modems support this feature

v mikrotiku moc nedelam spis vubec....poradi nekdo spravny kod pro funkcnost...nedari se mi to zadat spravne do terminalu :(
0 x