Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Novinky u MK

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Re: Novinky u MK

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

CrazyApe píše:
rsaf píše:Sorry, ale poskytovatel, který něco takového zamýšlí by měl dávno být z trhu pryč. Panelák málokdy stojí osamoceně, mezi paneláky patří optika, někde na začátek GPON a třeba přívod v 80GHz (když už tedy ne optika...).


Sorry ale garantuju ti ze ty s tvym siklu a rozvadecem a pripojeni 10 bytoveho baraku s naklady 100 tis.+ skoncis s podnikanim mnohem driv nez ja, ktery tam da todle a k tomu LHG60 s naklady 10k.
Zkus treba popremyslet nad tim, ze nekdo treba nepodnika v Brne, Olomouci, Praze ... A tady na obci, kde mám 2 baraky po 6 bytech bys urcite pro 10 bytů nedělal to o cem mluvis ... a nebo mozna delal ale mosel bys byt uplny blazen.


neboj, dočkáš se, na trhu už pár takových bláznů je :-)
1 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

pedro4444 píše:ten netmetal ac2
https://www.discomp.cz/mikrotik-rbd23ug ... 93834.html

pride mi to ze nula zlepsenie len procak lepsi ale inak pochybujem ze sa to ukaze nejako lepsie ako stary netmetal na 5 Ghz...

Tak hlavně pro mě plusje, že to umí 48V. Už aby to měla 922ac
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

Pintero píše:
hapi píše:no jo ale ty jsou po SFP což je ti s wifi konektem na pendrek.

Do SFP šachty můžeš vrazit převodník na metaliku... Někde to tak občas dělám...


tak jasně ale už tam neni poe takže leda vyrobit z injektoru redukci a tahat poe z toho portu co má poe-out.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

Lepší jak 100mbit port, ale zas jestli nebude chybovat 100/1g.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 4 years ago

hapi píše:
Pintero píše:
hapi píše:no jo ale ty jsou po SFP což je ti s wifi konektem na pendrek.

Do SFP šachty můžeš vrazit převodník na metaliku... Někde to tak občas dělám...

tak jasně ale už tam neni poe takže leda vyrobit z injektoru redukci a tahat poe z toho portu co má poe-out.

Nojo, to jsem si neuvědomil, takže zase bastl....
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

No a nebo použije ignite a pak eth na poe a optikou přívod.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

CrazyApe píše:Sorry ale garantuju ti ze ty s tvym siklu a rozvadecem a pripojeni 10 bytoveho baraku s naklady 100 tis.+ skoncis s podnikanim mnohem driv nez ja, ktery tam da todle a k tomu LHG60 s naklady 10k.
Zkus treba popremyslet nad tim, ze nekdo treba nepodnika v Brne, Olomouci, Praze ... A tady na obci, kde mám 2 baraky po 6 bytech bys urcite pro 10 bytů nedělal to o cem mluvis ... a nebo mozna delal ale mosel bys byt uplny blazen.

Pokud jsem na vesnici, je to osamocená bytovka, nebo jsou dvě vedle sebe, tak tam velmi pravděpodobně budu mít na střeše i nejedno APko pro okolní domky. A to podle mě opravdu není místo pro 100mbit reversePOE switch.
Já prostě téměř jistě vím, že všechny bytovky, které nyní obsluhuji rádiem budu mít jednou na optice. Neumím říct, jestli to bude trvat 5 nebo 10 let, ale jednou na to dojde. Pro 10 bytů bych asi PON nestavěl, pro 50 bych třeba uvažoval o nějakém lowcostovém EPONu (Pšonci mají nejlevnější OLT za 6500 a k tomu nejlevnější brige ONU za 3 stovky).
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

rsaf píše:
CrazyApe píše:Sorry ale garantuju ti ze ty s tvym siklu a rozvadecem a pripojeni 10 bytoveho baraku s naklady 100 tis.+ skoncis s podnikanim mnohem driv nez ja, ktery tam da todle a k tomu LHG60 s naklady 10k.
Zkus treba popremyslet nad tim, ze nekdo treba nepodnika v Brne, Olomouci, Praze ... A tady na obci, kde mám 2 baraky po 6 bytech bys urcite pro 10 bytů nedělal to o cem mluvis ... a nebo mozna delal ale mosel bys byt uplny blazen.

Pokud jsem na vesnici, je to osamocená bytovka, nebo jsou dvě vedle sebe, tak tam velmi pravděpodobně budu mít na střeše i nejedno APko pro okolní domky. A to podle mě opravdu není místo pro 100mbit reversePOE switch.
Já prostě téměř jistě vím, že všechny bytovky, které nyní obsluhuji rádiem budu mít jednou na optice. Neumím říct, jestli to bude trvat 5 nebo 10 let, ale jednou na to dojde. Pro 10 bytů bych asi PON nestavěl, pro 50 bych třeba uvažoval o nějakém lowcostovém EPONu (Pšonci mají nejlevnější OLT za 6500 a k tomu nejlevnější brige ONU za 3 stovky).


Muzu poprosit o odkaz na Pšonky?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Já taky.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

cdr.pl
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

ajo EPON... to se mi 2x nechce pak predelavat klienty. Ja bych to chtel idealne jako levne GPON reseni, kde bych daval hua ont, ktere mame i na ostrym GPONu a pak prepojeni je celkem snadne. Skoda, gponu za 6k bych bral hned :)
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

GPON za 6 by chtěli všichni ;-)
Jasně že vyměňovat krabičky u pár desítek klientů je pruda, ale pokud rozumně postavíš ODN, můžeš to přepojovat třeba po vchodu, někdy v zimě když je na to více času. A ten EPON třeba zase posuneš dále...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Ano chápu, ale spíš to dělat nechci.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

pgb píše:wifi chip dříve eth QCA9557 + wifi QCA9880 vs nově plně intergorvané SOC eth+wifi IPQ-4019. Nové AC2 běhá na CAP AC a hapAC2(SOC IPQ-4018)o dost lépe nežli staré AC chipy. Tohle bude předpokládám stejné.


mas niekde presnejsi dost kolko Mb to vazne robi ked mas AP ac2 na klientoch ac1
alebo musis mat aj klienta aj ap ac2?
0 x

RAket
Příspěvky: 267
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod RAket » 4 years ago

rsaf píše:GPON za 6 by chtěli všichni ;-)
Jasně že vyměňovat krabičky u pár desítek klientů je pruda, ale pokud rozumně postavíš ODN, můžeš to přepojovat třeba po vchodu, někdy v zimě když je na to více času. A ten EPON třeba zase posuneš dále...

To je super nápad totok!
Protože ty ONT/ONU není potřeba ani měnit! Hua má ONT, který jsou jak EPON tak GPON a stačí přepnout v sw.
Např. klasický HG8010H a pšonci je mají za 350 ;)
THX.
0 x