Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Novinky u MK

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: Novinky u MK

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Gemb píše:Ze by lacna nahrada UBNT vajca?
https://www.discomp.cz/mikrotik-cloud-r ... 94033.html


ne není, ubnt switch je o několik levelů jinde než CRS blitka
1 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Mi přijde, že s tím GPER v Mikrotiku někdo prostě spadnul na palici.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

rsaf píše:Mi přijde, že s tím GPER v Mikrotiku někdo prostě spadnul na palici.

Asi sa snazia vsetkymi moznymi sposobmi vyhnut vyvoju PONky.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Tohle mi náhodou na panelák kde je třeba 10-12 bytu přijde fajn. Nemusíš dělat žádný rozvadec, žádná elektrina ze společných rozvodu nic. Proste to das po anténu, každému natahnes kabl do bytu a nazdar. Ještě nascriptujes ze pokud na portu není poe tak vyonout eth a vyřešené. Jediný problém vidím v těch jejich switchich jak to flapuje porty atd.
0 x

psichac
Příspěvky: 66
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod psichac » 4 years ago

keby tak pustili von mUPS PRO... Toto cudo je... pekne. Ale 15x 100Mbit poe in do 1x 100Mbit poe out... To mi nejak nevychadza :(
A este tam bol spomenuty jeden, ale cisto SwOS, 8x 1Gbit poe out a vstavana UPS.
Dlho im to trva, jaj...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

v dnesni sedesatkove dobe 100M zarizeni nedava myslim vubec smysl.
2 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Mikrotik je 10 rokov pozadu, takze 100M porty su v poriadku podla ich logiky. Aj prisraty litebeam ac od ubnt ma gbit port...
1 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

CrazyApe píše:Tohle mi náhodou na panelák kde je třeba 10-12 bytu přijde fajn. Nemusíš dělat žádný rozvadec, žádná elektrina ze společných rozvodu nic. Proste to das po anténu, každému natahnes kabl do bytu a nazdar. Ještě nascriptujes ze pokud na portu není poe tak vyonout eth a vyřešené. Jediný problém vidím v těch jejich switchich jak to flapuje porty atd.

Sorry, ale poskytovatel, který něco takového zamýšlí by měl dávno být z trhu pryč. Panelák málokdy stojí osamoceně, mezi paneláky patří optika, někde na začátek GPON a třeba přívod v 80GHz (když už tedy ne optika...).
1 x

puchnar
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod puchnar » 4 years ago

tak třebas vydají lepší (dražší) gb variantu, nicméně si myslím, že spousta providerů má na většině paneláků stejně stále M5 zařízení čili tam podle mě naprosto OK, nehledě na to že to má dva Gb vstupy takže můžete dát klientum klidně 100/100 stejně kdo by co dělal s větší linkou v paneláku? Taky nezapomeňte že mikrotik nevyrábí pouze pro CZ a jsou země kde tohle prostě stačí je to to nejlepší co tam někdo nabídne :)
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 4 years ago

No dva 1G vstupy, s tím jak Mikrotik umí 100M/1G tak ne díky.
1 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

no jo ale ty jsou po SFP což je ti s wifi konektem na pendrek. Ale co, za cenu lehce přes 3k je to lepší než někde dávat RB2011 s anténou na střechu, vymejšlet krabici a ještě nemít na všech vstupech poe in případně to bastlit. Jako náhrada za tohle je to super věc a zrovna v tejdnu jsem hledal kdy to budou prodávat. Připojení bytovky kde je příjem na wifi/60g je to dobrý řešení.

Navíc by měla přijít i gigová verze ale bez poe-in.
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

rsaf píše:
CrazyApe píše:Tohle mi náhodou na panelák kde je třeba 10-12 bytu přijde fajn. Nemusíš dělat žádný rozvadec, žádná elektrina ze společných rozvodu nic. Proste to das po anténu, každému natahnes kabl do bytu a nazdar. Ještě nascriptujes ze pokud na portu není poe tak vyonout eth a vyřešené. Jediný problém vidím v těch jejich switchich jak to flapuje porty atd.

Sorry, ale poskytovatel, který něco takového zamýšlí by měl dávno být z trhu pryč. Panelák málokdy stojí osamoceně, mezi paneláky patří optika, někde na začátek GPON a třeba přívod v 80GHz (když už tedy ne optika...).


Sorry ale garantuju ti ze ty s tvym siklu a rozvadecem a pripojeni 10 bytoveho baraku s naklady 100 tis.+ skoncis s podnikanim mnohem driv nez ja, ktery tam da todle a k tomu LHG60 s naklady 10k.
Zkus treba popremyslet nad tim, ze nekdo treba nepodnika v Brne, Olomouci, Praze ... A tady na obci, kde mám 2 baraky po 6 bytech bys urcite pro 10 bytů nedělal to o cem mluvis ... a nebo mozna delal ale mosel bys byt uplny blazen.
0 x

pedro4444
Příspěvky: 849
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod pedro4444 » 4 years ago

ten netmetal ac2
https://www.discomp.cz/mikrotik-rbd23ug ... 93834.html

pride mi to ze nula zlepsenie len procak lepsi ale inak pochybujem ze sa to ukaze nejako lepsie ako stary netmetal na 5 Ghz...
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

wifi chip dříve eth QCA9557 + wifi QCA9880 vs nově plně intergorvané SOC eth+wifi IPQ-4019. Nové AC2 běhá na CAP AC a hapAC2(SOC IPQ-4018)o dost lépe nežli staré AC chipy. Tohle bude předpokládám stejné.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 4 years ago

hapi píše:no jo ale ty jsou po SFP což je ti s wifi konektem na pendrek.

Do SFP šachty můžeš vrazit převodník na metaliku... Někde to tak občas dělám...
0 x