Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

hAP AC (RB962UiGS-5HacT2HnT)

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Re: hAP AC (RB962UiGS-5HacT2HnT)

Příspěvekod honzam » 8 years ago

Máte ho už někdo doma? Zajímaly by mě nějaké testy propustnosti... :)
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 8 years ago

Měli jsme předprodukční kus na měřácích a byla to katastrofa. Už někde okolo 100 Mbps neprocházel EtherSAM. Vypadalo to spíš na nějakej bug, ale i tak to žádná sláva nebude. SFP není na switch chipu a NAT běží na procesor.

P.S. Jo a prodávám mimo jiné taky konkurenční CPE. Říkám to pro jistotu, než tu začnou padat obvinění z trollingu a manipulací. :wink:
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 8 years ago

stepan.benes píše:Měli jsme předprodukční kus na měřácích a byla to katastrofa. Už někde okolo 100 Mbps neprocházel EtherSAM. Vypadalo to spíš na nějakej bug, ale i tak to žádná sláva nebude.

A s jakým ROS? Už ten kus nemáte aby jste to zkusili například s 6.34.2?

SFP není na switch chipu a NAT běží na procesor.

To by měla být výhoda ne? Že SFP má vlastní 1Gbit linku do procesoru kterou nesdílí s porty 1-5. Se zapnutým fasttrack se to chovalo jak?

P.S. Jo a prodávám mimo jiné taky konkurenční CPE. Říkám to pro jistotu, než tu začnou padat obvinění z trollingu a manipulací. :wink:

Nebudou :)
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 8 years ago

honzam píše:
stepan.benes píše:Měli jsme předprodukční kus na měřácích a byla to katastrofa. Už někde okolo 100 Mbps neprocházel EtherSAM. Vypadalo to spíš na nějakej bug, ale i tak to žádná sláva nebude.

A s jakým ROS? Už ten kus nemáte aby jste to zkusili například s 6.34.2?

to si nepamatuju, řešil to kolega, zkusím se zeptat. Ale reportovali jsme to na mikrotik.
Ve chvíli, kdy vypadla z Mikrotiku cena nás to prakticky přestalo zajímat.

honzam píše:
SFP není na switch chipu a NAT běží na procesor.

To by měla být výhoda ne? Že SFP má vlastní 1Gbit linku do procesoru kterou nesdílí s porty 1-5. Se zapnutým fasttrack se to chovalo jak?

To je otázka pohledu. U CPE chci "near" 1 Gbps propustnost ideálně na L3 a to tenhle procesor prostě nedá, musí to jít na HW ...
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 8 years ago

Tohle hAP AC je už hardwarově uzamčeno na frekvence nebo jde stále ladit přes půl pásma?
0 x

czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod czatlantis » 8 years ago

Operating frequency:
International :
5150 - 5875 MHz
2412 - 2484 MHz

USA:
5150 - 5250 MHz
5725 - 5850 MHz
2412 - 2462 MHz
0 x

rseb
Příspěvky: 101
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod rseb » 8 years ago

stepan.benes píše:Měli jsme předprodukční kus na měřácích a byla to katastrofa. Už někde okolo 100 Mbps neprocházel EtherSAM. Vypadalo to spíš na nějakej bug, ale i tak to žádná sláva nebude. SFP není na switch chipu a NAT běží na procesor.

P.S. Jo a prodávám mimo jiné taky konkurenční CPE. Říkám to pro jistotu, než tu začnou padat obvinění z trollingu a manipulací. :wink:


Co tedy používáte?
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

cena jak vino, 2874 aspa, premejslim na jake varene nudli utahat lidi aby chteli toto a ne TPlink za pulku :) inu Mtik neni pro kazdeho, jen pro gurmany...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 8 years ago

rseb píše:
stepan.benes píše:Měli jsme předprodukční kus na měřácích a byla to katastrofa. Už někde okolo 100 Mbps neprocházel EtherSAM. Vypadalo to spíš na nějakej bug, ale i tak to žádná sláva nebude. SFP není na switch chipu a NAT běží na procesor.

P.S. Jo a prodávám mimo jiné taky konkurenční CPE. Říkám to pro jistotu, než tu začnou padat obvinění z trollingu a manipulací. :wink:


Co tedy používáte?


jako CPE ?

Gaoke FG7000N
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

koudy_cz
Příspěvky: 1
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod koudy_cz » 8 years ago

pcwifi píše:cena jak vino, 2874 aspa, premejslim na jake varene nudli utahat lidi aby chteli toto a ne TPlink za pulku :) inu Mtik neni pro kazdeho, jen pro gurmany...

Tak oproti TP linku klidně za dvojnásobek, pokud to bude mít spolehlivost 951?!
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 8 years ago

stepan.benes píše:Gaoke FG7000N


Sice jsme trošku mimo téma, ale myslím že za ty prachy tam mohli dát aspon AC wifi. K čemu je mě gigový (sfp) uplink když to má jen 2,4Ghz wifi.
Jinak co se týče HW výbavy to vypadá dobře
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 8 years ago

honzam píše:
stepan.benes píše:Gaoke FG7000N


Sice jsme trošku mimo téma, ale myslím že za ty prachy tam mohli dát aspon AC wifi. K čemu je mě gigový (sfp) uplink když to má jen 2,4Ghz wifi.
Jinak co se týče HW výbavy to vypadá dobře


Wifi je doplněk, opravdu nechci degradovat Gbps přípojku wifinou ...
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 8 years ago

stepan.benes píše:Wifi je doplněk, opravdu nechci degradovat Gbps přípojku wifinou ...

Ano souhlas. Ale jak připojujete 99% dnešních zařízení? Tablety, notebooky a mobily? Málokdo má dnes stolní PC.
0 x

czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod czatlantis » 8 years ago

Pro takový zařízení naprosto stačí nějakých 20megabitů. Na co využiješ na tabletu vyšší rychlosti prosimtě?

Jinak hAP AC mi dneska přišly dva kusy. Na první pohled teda hrůza - jeden měl nedocvaklou západku v plastovém pouzdře (jo blbost, ale vypovídá to o výstupní kontrole) a druhej z nich po připojení na napájení byl ve smyčce restartů (to jako WTF?). Naštěstí pomohl netinstall, ale budu ho podrobněji sledovat, jestli nemá třeba něco s pamětí...

Jinak zatím co jsem to testoval, tak to jede celkem pěkně. Nemám teda momentálně normálního ACčkovýho klienta, ale mezi sebou to dalo 400Mb/s přes strop v baráku (na 5Ghz/ac/80MHz). Na ac/n při 40MHz to dá úplně stejně - kolem 250Mb/s. Kopíroval jsem ve windows velkej soubor. Ještě chci udělat srovnání s 951G co se týče síly a kvality signálu, ale tu momentálně nemám u sebe...
Kdyby se chtěl někdo na něco zeptat, tak není problém.
Další postřehy - software není moc odladěný a s něčím se prostě asi ještě nepočítalo v GUI - třeba při rozkliknutí "current Tx Power" u 5GHz wifiny není nic vidět.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

"current Tx Power" nevidim ani u NetMetalu :)
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))