Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

hAP AC lite (RB952UI-5ac2nD)

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Re: hAP AC lite (RB952UI-5ac2nD)

Příspěvekod Kaja » 6 years ago

Hirose neni moc presna specifikace konektoru.
Otazka na nekoho, kdo to mel rozdelane. Co tam je? U.FL, W.FL,H.FL, nebo jeste neco jineho?

K.

m4rkus píše:Zdravím, dnes mi došla tato krabička. Nevím, jak to pokryje větší větší prostor, ale jestli jsem dobře četl, stačilo by dobastlit 2 výstupy na pendreky.

Pigtail by je prosím tento? Hirose slyším prvně, stydím se. Díky za info.
https://www.i4wifi.cz/Bezdraty-5-GHz/Pi ... niPCI.html
0 x

Yakuzad
Příspěvky: 10
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Yakuzad » 6 years ago

Jaky tedy doporučíte MikroTik do bytu 2+1 kk cca 70 m2 cena do 1100kč ?
Chtěl jsem koupit zmiňovaný MikroTik RouterBOARD RB952Ui-5ac2nD ale pročítám tady že je to blbost ,tak si nevím rady.
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 6 years ago

Ale není pravidlem že se to neslibuje. Mě to na hodnotu 9 i 8 chodí ok. Testováno na rb433,751,952ac. Ntb taky ok.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Yakuzad: vykašli se na mikrotika. Kup si WF2780ku od Netisu a máš za stejné peníze velmi dobrý a výkonný router.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

Petr Bačina píše:Yakuzad: vykašli se na mikrotika. Kup si WF2780ku od Netisu a máš za stejné peníze velmi dobrý a výkonný router.
Se spoustou bugů a dalších fíčur :)
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Ale prd. Vyzkoušel jsi ho? Nevyzkoušel, tak nekecej. Možná má Netis blbou pověst, ale zrovna WF2780 funguje perfektně a bez problémů. Dokonce i poslední verze WF2419 jsou naprosto v pořádku, protože mají ve FW nové ovladače. Naopak celej Mikrotik se může jít vycpat. Wifiroutery k ničemu, ethernet-routery s mizerným výkonem a switche s "vestavěným packetlossem" které zabije jen kombinace 100M v 1Gb link. Jak jsem Mikrotiku fandil, tak proti jiným výrobcům jdou od od 10ti k 5ti. Možná od 5ti k 0.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

Petr Bačina píše:Ale prd. Vyzkoušel jsi ho? Nevyzkoušel, tak nekecej.

Máš pravdu nekoupil jsem si ho protože kupovat bych ho nechtěl. :) ale u pár zákazníků jsem se s ním setkal a můžu říct, našim klientům bych ho fakt nedoporučil
0 x

Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Kaja » 6 years ago

A jaky FW je pro WF2419 ten spravny?
A podporuje ten FW telnet a editovatelnou (textovou) verzi konfiguraku?
Nebo je to jiz bez telnetu, bez moznosti nastavit default hodnoty a s binarni verzi konfig souboru? Tzn, bez moznosti automatizovane konfigurace.

JK

Petr Bačina píše:Ale prd. Vyzkoušel jsi ho? Nevyzkoušel, tak nekecej. Možná má Netis blbou pověst, ale zrovna WF2780 funguje perfektně a bez problémů. Dokonce i poslední verze WF2419 jsou naprosto v pořádku, protože mají ve FW nové ovladače. Naopak celej Mikrotik se může jít vycpat. Wifiroutery k ničemu, ethernet-routery s mizerným výkonem a switche s "vestavěným packetlossem" které zabije jen kombinace 100M v 1Gb link. Jak jsem Mikrotiku fandil, tak proti jiným výrobcům jdou od od 10ti k 5ti. Možná od 5ti k 0.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

honzam: a to je právě ta chyba. Nemůžeš kritizovat router, který jsi nevyzkoušel. Po ethernetu dostaneš čistý Gb i přes NAT! . Na wifi stovky Mb, klidně zároveň na obou rádiích a bez zasekávání.

Poslední WF2419 nám chodí s verzí V2.12.41694 a pro WF2780 s V2.1.40144. Bohužel FW pro WF2419 není dostupný na webu. Mám zažádáno u výrobce o zaslání, ale zatím na mě se*ou. Telnet podporuje pořád stejně jako v předchozích verzích. Ale nepoužíváme ho, tak nevím všechny detaily.
0 x

Uživatelský avatar
mac0112
Příspěvky: 355
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Klecany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mac0112 » 6 years ago

m4rkus píše:Zdravím, dnes mi došla tato krabička. Nevím, jak to pokryje větší větší prostor, ale jestli jsem dobře četl, stačilo by dobastlit 2 výstupy na pendreky.

Pigtail by je prosím tento? Hirose slyším prvně, stydím se. Díky za info.
https://www.i4wifi.cz/Bezdraty-5-GHz/Pi ... niPCI.html


Ne, to není ten konektor !
Je to konektor MS-156 DIY IPX koupíš zde https://www.aliexpress.com/store/produc ... ca453uQR8d
0 x

Uživatelský avatar
mac0112
Příspěvky: 355
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Klecany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mac0112 » 6 years ago

honzam píše:
Petr Bačina píše:Yakuzad: vykašli se na mikrotika. Kup si WF2780ku od Netisu a máš za stejné peníze velmi dobrý a výkonný router.
Se spoustou bugů a dalších fíčur :)


zapomněl si, že tyhle SOHO routery pro BFU, mají backdoory :grinning:
0 x

Kaja
Příspěvky: 371
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Kaja » 6 years ago

A V2.12.41694 ma opravdu textovy konfigurak? Nebo to je binarni soubor, ktery nelze strojove vygenerovat a poslat do zarizeni?

R

Petr Bačina píše:honzam: a to je právě ta chyba. Nemůžeš kritizovat router, který jsi nevyzkoušel. Po ethernetu dostaneš čistý Gb i přes NAT! . Na wifi stovky Mb, klidně zároveň na obou rádiích a bez zasekávání.

Poslední WF2419 nám chodí s verzí V2.12.41694 a pro WF2780 s V2.1.40144. Bohužel FW pro WF2419 není dostupný na webu. Mám zažádáno u výrobce o zaslání, ale zatím na mě se*ou. Telnet podporuje pořád stejně jako v předchozích verzích. Ale nepoužíváme ho, tak nevím všechny detaily.
0 x

menicks
Příspěvky: 233
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod menicks » 6 years ago

honzam píše:
Petr Bačina píše:Ale prd. Vyzkoušel jsi ho? Nevyzkoušel, tak nekecej.

Máš pravdu nekoupil jsem si ho protože kupovat bych ho nechtěl. :) ale u pár zákazníků jsem se s ním setkal a můžu říct, našim klientům bych ho fakt nedoporučil


No on se ve finále nedá doporučit skoro žádný wifi router. Ale člověk musí něco těm zákazníkům dávat :D
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

Kaja píše:A V2.12.41694 ma opravdu textovy konfigurak? Nebo to je binarni soubor, ktery nelze strojove vygenerovat a poslat do zarizeni?

Nevím, ale pokud si pamatuji, tak se dá z routeru stáhnout backup, který má sice koncovku archívu, ale je to texťák, který jde upravit zase nahrát zpět. To je ve všech verzích stejné. Ale nezkoušel jsem to, nepoužíváme.
http://aspa.cz/doc/d/o/c/netis_tipy.pdf
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

netisi fungujou a fungujou a jednoho dne prostě fungovat přestanou. Do tý doby fungujou překvapivě dobře. Jenomže za posledních 14 dní jsem u zákazníků našel dva netisi a že jim upgradnu firmware.. oba se odporoučeli a už nebyly dostupný ani resetovatelný. Asi bych spíš kupoval tplinky než netise ale je fakt že s mikrotikem jsou daleko větší problémy takže pokud to člověk má jenom na wifi tak tplinka nebo netise bych dal.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků