Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ethernet - Problém

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Iwanp
Příspěvky: 39
Registrován: 13 years ago

Ethernet - Problém

Příspěvekod Iwanp » 8 years ago

Dobrý deň. Zapojil som Mikrotik RB44 a aj RB433AH a vôbec sa nespojí s ADSL Routrom. Dôvod je 20m dlhý ftp kábel cat5e s nosným lankom. Neviete mi niekto poradiť akú maximálnu dĺžku Miktrotik zvládne ? Teda podľa mňa blbá otázka, ale na kratšom napr. 5m to ide OK. Kábel je OK - skúšal som ho aj LAN testerom a meral som aj odpor vodičov + robí to na MK 433 a aj 433AH a skúsil som aj s dvoma ADSL Routrami a nič. Ani keď kábel z MK pripojím rovno do PC tak to nejde tak isto a na PoE LAN port blikajú obé LED naraz v rovnakom tempe ako napr. smerovka na aute a v Interfaces bliká "R" (To som videl, keď som bol prihlásený cez WinBox cez wifi ) ale PC - ADSL router cez ten istý kábel ide OK. Viete mi niekto ozrejmiť túto záhadu ? Ďakujem
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 8 years ago

A co říká "Cable test" v mikrotiku?
0 x
Petr Krist

Iwanp
Příspěvky: 39
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Iwanp » 8 years ago

To ani neviem kde v MK to je ? ale LAN tester + merani odporu by malo myslím postačovať
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Těžko říci, na jakou největší vzdálenost nějaký RB máme. Ale desítky metrů to budou. A fungují ...

Někde v té kabeláži budeš mít problém. Ono na pět metrů je fakt jedno, jak se to zapojí. Ale na desítky metrů to už jedno není.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Iwanp
Příspěvky: 39
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Iwanp » 8 years ago

Ako som písal, kabel som premeral maximálne ako to išlo, jedine ak by mal vpliv to, ako sú zatočene páry a ma to nejaký vpliv, fakt netušim... Kabel nema žiadne známky poškodenia a keby ho niekto ohol pri manipulacii v sklade, tak by to bolo vidno lebo ten nosný drôt sa len tak vystrieť nedá aby to nebolo vidno... A dĺžka je necelých 20m takže žiadne veľke diaľky
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 8 years ago

zrovna dneska jsem propojil 2 kusy RB2011 92m dlouhým kabelem a normálně to jede, máš tam botu v kabelu nebo konektorech
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 8 years ago

To je vážně problém vyzkoušet jiný, stejně dlouhý, kabel? Otázka 5-10 minut a je to.
0 x

Iwanp
Příspěvky: 39
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Iwanp » 8 years ago

Môže byť problém aj nízke napätie na vstupe do MK ? RB433 AH ma rozpätie 16-28V PoE a ja mu dávam 13,8 nakoľko to ide cez batériu.
Naposledy upravil(a) Iwanp dne 14 Oct 2015 21:22, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

Supported input voltage 10 V - 28 V
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Iwanp
Příspěvky: 39
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Iwanp » 8 years ago

V časti System/Routerboard/PoE Setting je možnosť zaškrtnúť použitie dlhého kabla vo vstupe do PoE ETH1 môže byť aj v tomto problém ? Nedá sa to zaškrtnúť, vraj mam starú nepodporovanú firmware Poe verziu 1.0 . Aktualizovať sa ale kliknutím na Upgrade nedá. Vie mi niekto prosím poradiť, ako na to a či to doska RB433 AH vôbec podporuje ? Ďakujem
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 8 years ago

Je to nastavení POE. RB433 nemá POE. Myšlen je výstup. Na vstupu nemáš vlastně co nastavovat.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

j4rek
Příspěvky: 51
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod j4rek » 8 years ago

Nemas na kablu nacvakle shit konektory nekde z aukra?
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 8 years ago

Mám SXT napájeno pomocí ubnt 24V poe. FTP kabel 102m, beží bez sebemenšího klopítnutí přes 2,5 roku.
0 x

Zbojnik
Příspěvky: 237
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zbojnik » 8 years ago

s outdoor kablom som mal problem aj ja, nepamatam znacku, ale naozaj to neslo, precvakal som konektory skusal zapojenie aj A aj B , nakoniec som tam natiahol obyc indor kabel a s tym to islo bez problemov, navliekol som ho do FXP trubky a nechal tam, uz to drzi cca 3-4 roky,

neviem, ako si meral kabel, ak obyc blikatkom tak to velmi nezmerias, ani utlm ani presluch a podobne veci co sa meraju na LAN kabloch...
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 8 years ago

Rozdilny potencial mezi tema RBckama.
Zapoj to bez stinenych konektoru a zem uzemnit jenom na jedne strane!
0 x