Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

mANT 15s a mANT 19s

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
fabinek1
Příspěvky: 96
Registrován: 15 years ago

Re: mANT 15s a mANT 19s

Příspěvekod fabinek1 » 6 years ago

Rušení od své další jednotky vylučuji. Jednotky jsou celkem 4, vzdálenosti od sebe 0,5m a na oddělených stožárech a kanály vždy min. ob jeden. Zarušeno je hodně
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Treba si uvedomit, ze horn neni a ani nema byt nahrada sektoru. Horn je uplne iny a parametre su uplne ine. Rf elements svojimi prezentaciami samozrejme prehana avsak na to sme si uz zvykli. V poslednom rade si treba uvedomit, ze vymenou anteny za rovnaku sa nic nezmeni, typicky....je tu moc zarusene a mam 120st. sektor, nepomoze proste nic len rozdelit sektor na viacere uzsie. Za jedine normalne sektory povazujem ubnt ac 60 a 45 stupnove, ostatne riesit hornom. Cpat niekam nieco ine na zmysel, jedine na nezarusene dediny.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

fabinek1 píše:Rušení od své další jednotky vylučuji. Jednotky jsou celkem 4, vzdálenosti od sebe 0,5m a na oddělených stožárech a kanály vždy min. ob jeden. Zarušeno je hodně

A v současné době vykrýváš 360stupnů 4-sektorama? Opravdu potřebuješ plných 360stupnů?
Pro začátek bych doporučil jeden sektor rozdělit za 2x RF horn 30-40 stupňů a uvidíš jestli to pojede...
Samozřejmě v kombinaci rb922 + stíněný twistport adaptér
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 6 years ago

Hapi, to ze horn ma horsi zisk vynahradi tim, ze na okrajich maji klienti lepsi signaly, pokud to mas v kopcovitem terenu, ci jedes z panelaku.

Dost casto je to hodne znat.

Tom
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

iTomB píše:to ze horn ma horsi zisk vynahradi tim, ze na okrajich maji klienti lepsi signaly, pokud to mas v kopcovitem terenu, ci jedes z panelaku.Tom

To že horn má horší signál nám vůbec nevadí. Většinou třeba klesne o 2dB ale CCQ se brutálně zvedne a tím pádem i propustnost. Je to úplně něco jinýho než klasický sektor. Ve městě už víc jak 40 stupnů horn nedáváme
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

tak tak hapi by to měl zkusit má přístup ke štourač anténám což jsou ještě lepší o fous jak horn RF prostě až zkusí bude příjemně překvapen jako já, já jsem to mu také vůbec nevěřil, zkoušel jsem co šlo protože byla situace už alarmující a toto mi hodně pomohlo.
klasické velké sektory jsou dobré ale fakt na hodně málo procent instalací musí to být fakt rovina a zákazníci ve stejné rovině a to dost přesně, jinak tou hornou se dá právě krásně zregulovat do jaké dálky to dosvítí
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

fabinek1
Příspěvky: 96
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod fabinek1 » 6 years ago

Dnes dorazil Horn. Bohužel mám doma jen RB912, ale je podobná 922 a měla by stačit. Zítra nasadím do provozu a budu informovat o změnách.
0 x

medvedkov
Příspěvky: 38
Registrován: 17 years ago
Bydliště: mpb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod medvedkov » 6 years ago

fabinek1 píše:Dnes dorazil Horn. Bohužel mám doma jen RB912, ale je podobná 922 a měla by stačit. Zítra nasadím do provozu a budu informovat o změnách.


minulý týden jsem rozdělil sektorku na 2x horn 30st. a tam kde mi zůstala RB912 běhá to o něco lépe, vypadá to jako kdyby ta RB912 pobrala lépe klienty s horším příjmem. Pokud není potřeba AC nebál bych se jí :-)
0 x
zadnej

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

fabinek1 píše:Dnes dorazil Horn. Bohužel mám doma jen RB912, ale je podobná 922 a měla by stačit. Zítra nasadím do provozu a budu informovat o změnách.


Škoda já bych si fakt počkal na stejné RB abych měl co nejlepší porovnání...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

srovnání s čím? s SXT SA5?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

fabinek1
Příspěvky: 96
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod fabinek1 » 6 years ago

Tak dnes nasazeno, ale změna v podstatě nulová. CCQ lítá jako s SXT SA, pingy jsou klidně přes 200ms, vyzkoušel jsem nespočet nastavení, 6 hodin jsem s tím hrál, ale žádný rozdíl jsem nenašel. klidně poskytnu demo do SZ.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

pokud tam má šklasické nko tam na chivlku zapni spektrák a dej sem potom obrázek....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

fabinek1
Příspěvky: 96
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod fabinek1 » 6 years ago

spectral.jpg
spectral.jpg (114.35 KiB) Zobrazeno 3011 x
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 6 years ago

Jakej horn tam přesně máš?
Hoď sem tento výpis:
/interface wireless spectral-history range=5500-5700 0
0 x

fabinek1
Příspěvky: 96
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod fabinek1 » 6 years ago

spectral2.jpg
spectral2.jpg (88.16 KiB) Zobrazeno 3004 x
0 x