Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

mANT 15s a mANT 19s

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Re: mANT 15s a mANT 19s

Příspěvekod shooter » 5 years ago

Nějaka zkušnost jak si poradej ty mantboxy s rušením ? nebo radši koupit něco jinyho
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

shooter píše:Nějaka zkušnost jak si poradej ty mantboxy s rušením ? nebo radši koupit něco jinyho

Co cakas od 120st sektorky, ze ako si poradi z rusenim? Nijak, tak isto ako kazda ina sektorka....
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

na vesnice jsou perfektní, ale do města kde je rušení 120st určitě ne :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

me na tom vadi ze to nejde uchytit 3x vedle sebe na 42 trubku. Prime srovnani jak to jede proti sxt bych tak rad videl, ale sam jsem neudelal.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

3x vedle sebe na trubku? To je jedině dobře že to nejde.
2 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 5 years ago

to že to sežere vše z 120 stupnu chapu ale co zbylejch do 360 . co zadní laloky a celkově utlum aby to nezničilo zbytek vysílaču co je na trubce
a jelikož neumí AC věci zatlumit vstupy (noise treshold) tak aby to bylo vubec použitelný

takže všechno v plastu a ruší to samo sebo ? radši externí antenu a mikrotika zavřít do krabice z oceli :D
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

Mantbox dělá výborné výsledky v málo zarušeném prostředí. Používám tu 15s verzi a dobrý. Rozhodně to ale není ideální z pohledu odstínění a vyzařovacích úhlů. Na 50m je to taková skoro všesměra. Horší mi přijde ale od ubnt ac lite sektorka, její záda slyším i na 300m na -70. Solidní funkčnost za mě poskytuje ubnt isostation, to má celokovové tělo. Sice plastový horn, ale není problém tam dát rfe.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 5 years ago

pgb píše:Mantbox dělá výborné výsledky v málo zarušeném prostředí. Používám tu 15s verzi a dobrý. Rozhodně to ale není ideální z pohledu odstínění a vyzařovacích úhlů. Na 50m je to taková skoro všesměra. Horší mi přijde ale od ubnt ac lite sektorka, její záda slyším i na 300m na -70. Solidní funkčnost za mě poskytuje ubnt isostation, to má celokovové tělo. Sice plastový horn, ale není problém tam dát rfe.


300m od hociakej 5GHz mas -70...
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

asi jsem z těch hornů nějaký zhýčkaný :) (ale na 300m k zádům mít -70 nepřijde ok. mantbox takhle silně ze zad rozhodně neslyším)
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 5 years ago

oblepit to hlinikovou folii nebo plech dozad
Takže dodělat doma
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Prosím o radu... jak vysílá mANT 15s svých 10 stupňů v elevaci? Od osy dolů, nebo symetricky nahoru a dolu v ose? Podle diagramu, který jsem našel na netu to vypadá, že svítí symetricky v ose. Například z UBNT jsem zvyklý že vysílá od osy dolů.
0 x