Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

mANT 15s a mANT 19s

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Re: mANT 15s a mANT 19s

Příspěvekod iTomB » 6 years ago

hapi píše:sem to přece napsal


Tak pokud si myslis, ze dle toho co jsem napsal, bude utlum -3dB, tak to se hodne pletes ... Pokud jsem to ja z te tve splacaniny pochopil.

Proste ty mas treba nasazenou tuhle antenu:
https://www.discomp.cz/ubnt-sektorova-a ... 16639.html

Ale klient je od jejiho presneho stredu 40 stupnu doprava a 10 stupnu nahoru (ty klopis anteny k zemi).

Kolik podle tebe bude mit cca zisk antena pro tohohle klienta?

Tom
0 x

fabinek1
Příspěvky: 96
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod fabinek1 » 6 years ago

Tak jsem 60° Horn vyměnil za půjčený 40° a popravdě, žádná změna. zkusím na zapůjčení někde sehnat mantbox a nasadit.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 6 years ago

fabinek1 píše:Tak jsem 60° Horn vyměnil za půjčený 40° a popravdě, žádná změna. zkusím na zapůjčení někde sehnat mantbox a nasadit.


Pokud jen vymenis sektor z 90° za 40°, tak ti to nikdy nemuze fungovat dobre, protoze klienti jsou mimo hlavni lalok ...
Kdyz uz, tak to rozdelit a prenastavit klienty. Pripadne dohledat, ktery klient ma problem. Udelat si scan od klientu a podle toho volit vysilaci frekvenci.

Tom
0 x

fabinek1
Příspěvky: 96
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod fabinek1 » 6 years ago

To jsem samozřejmě udělal, nechal jsem klienty jen v úhlu.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 6 years ago

fabinek1 píše:To jsem samozřejmě udělal, nechal jsem klienty jen v úhlu.


A co jsi udelal s tema ostatnima?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 6 years ago

to je snad fuk ne? stále to jde úplně stejně což bylo jasný hned od začátku.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Takze, vsesmer SXT vymeneny za 40 stupnovy horn a ziadna zmena co ? Dobre sr*acky.....problem bude niekde inde nez v antene....
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

bohužel takto radit na dálku je na kočku, já jsem jen napsal jak to máme my a jak nás to vyvedlo ze sraček na vrchol. u nás je jasná věc že ve městě si na větším jak 30st nezavysíláme...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 6 years ago

hapi to napsal dobře. Jak může pomoct zarušeným klientům výměna antény na APčku? Nijak. Nejdřív je potřeba vyřešit klienty a až v návaznosti na to řešit APčko.
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Ked ma u klientov SXT tak co riesime...To chyta rusenie z velkeho uhla. Asi by bolo vhodne skusit vymenu za disc ci lhg..aj ked lhg lapac na muchy asi tiez chyta zo zadu. Alebo preladit niekam doprec...mimo. 5400 byva volnejsie, 5100 a pod :D Avsak u vas CTU dost riesi, takze je to na zvazenie :D
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

jo ale mě se nezdá ta informa že přelazení kamkoli nepomáhá, mělo by to nějak reagovat, neříkejte mi že všechny CPE jsou jako totálně zarušené?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 6 years ago

Ani nevie co tam ma, odpoved typu - vymenil som nepomohlo je cely vysledok, ziadne skumanie. Nakoniec este zistime, ze tam ma nejake RB711tky zo zlymi radiami :D
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 6 years ago

Tak tohle jsem nikdy nedaval na obyc antenach, na hornu to jde.
Testovano na jinou antenu co je na PoPu ... 20MHz sirka, sifrovani, na vysilaci 7 klientu, stredne zaruseno.
Horn.png
Horn.png (24.58 KiB) Zobrazeno 3013 x
Naposledy upravil(a) iTomB dne 08 Dec 2017 17:09, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 6 years ago

doufám že se jedná o překlep těch 200MHz :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 6 years ago

okoun píše:doufám že se jedná o překlep těch 200MHz :D


Jiste, to radio ani tolik neumi. Ja to psal v rychlosti ;)

Ale pekny ne? :D
0 x