cau,
po dlouhe dobe nam zase odeslo nekolik starsich rb450g a to tak ze se nafoukly dva kondiky na desce. Jsou to ty 6,3v 680uf.
Nekolik let zpet jsem to tu s nekym resil a ten mi doporucil kvalitnejsi kondiky. Ale ted nemuzu nikde najit co to bylo. Vim ze meli i vetsi kapacitu protoze v te "lepsi" serii se tenhle typ nevyrabel.
Ma s tim nekdo zkusenosti ?
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
RB450g - výměna kondíku
-
the.max
- Příspěvky: 1306
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: Sudetten land
- Kontaktovat uživatele:
-
dagus
- Příspěvky: 1288
- Registrován: 15 years ago
Nippon seženeš i v čechách. Jsem pro Nippon, nebo Panasonic. Měníme spíš u vyšších řad RB11xx 
0 x
-
mpcz
- Příspěvky: 2779
- Registrován: 20 years ago
Zdravím,
dlouhodobě odzkoušené v 411/AH/433/AH:
http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... cts_id=396
mpcz, 24.09.2015
dlouhodobě odzkoušené v 411/AH/433/AH:
http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... cts_id=396
mpcz, 24.09.2015
Naposledy upravil(a) mpcz dne 02 Oct 2015 13:45, celkem upraveno 1 x.
0 x
-
the.max
- Příspěvky: 1306
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: Sudetten land
- Kontaktovat uživatele:
dagus píše:Nippon seženeš i v čechách. Jsem pro Nippon, nebo Panasonic. Měníme spíš u vyšších řad RB11xx
Nippon v čechách seženu, ale za cenu jednoho koupeného u nás, jich mám 10 z číny a to nemluvím o nulové ceně za dopravu. Pravda, přijde to za 2-3 týdny, ale tak vidím že docházejí a objednám s předstihem.
0 x
-
DrWiza
- Příspěvky: 212
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
tak jsem to asi nasel, davali jsme tam NICHICON
http://cz.farnell.com/nichicon/rl80j561 ... 61MDNASQKX
myslite ze to ma opodstatneni? meni je nekdo preventivne? prijde mi totiz vyhodnejsi vymenit dva kondiky nez pak jet pres celou CR vymenit jeden router,,,
http://cz.farnell.com/nichicon/rl80j561 ... 61MDNASQKX
myslite ze to ma opodstatneni? meni je nekdo preventivne? prijde mi totiz vyhodnejsi vymenit dva kondiky nez pak jet pres celou CR vymenit jeden router,,,
0 x
-
mpcz
- Příspěvky: 2779
- Registrován: 20 years ago
DrWiza píše:tak jsem to asi nasel, davali jsme tam NICHICON
http://cz.farnell.com/nichicon/rl80j561 ... 61MDNASQKX
myslite ze to ma opodstatneni? meni je nekdo preventivne? prijde mi totiz vyhodnejsi vymenit dva kondiky nez pak jet pres celou CR vymenit jeden router,,,
Zdravím,
Přepravné: 680 Kč jednou za každou objednávku. Min. množství: 1.000 ks. Jednou jsem si toho nevšiml a to přepravné po mě chtěli u IO za 20 Kč.
Tyhle podmínky Farnellu nemusí pasovat každému.
mpcz, 25/09/2015
0 x
-
DrWiza
- Příspěvky: 212
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
minimalniho mnozstvi jsem si nevsiml ale kolega u Farnellu objednava casteji a nikdy jsme tolik za postovne neplatili,,,
Dokonce se mi neco mate ze jsme meli nekolikrat postovne zadara.
Dokonce se mi neco mate ze jsme meli nekolikrat postovne zadara.
0 x
-
mpcz
- Příspěvky: 2779
- Registrován: 20 years ago
DrWiza píše:minimalniho mnozstvi jsem si nevsiml ale kolega u Farnellu objednava casteji a nikdy jsme tolik za postovne neplatili,,,
Dokonce se mi neco mate ze jsme meli nekolikrat postovne zadara.
Zdravím,
tohle brutálmí poštovné je jen u některých položek, bohužel to bývá zrovna ta, kterou potřebuji. I její prezentace na stránce je uvedena nenápadně, dá se lehce přehlédnout, ale jisté je, že ji zaplatíš. Za těch mnoho let se mi nepodařilo "poštovné zdarma". Možná je od hodně vysoké částky.
mpcz, 25.09.2015
0 x
- Selič
- Příspěvky: 818
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
DrWiza píše:
minimalniho mnozstvi jsem si nevsiml ale kolega u Farnellu objednava casteji a nikdy jsme tolik za postovne neplatili,,,
Dokonce se mi neco mate ze jsme meli nekolikrat postovne zadara.
Zdravím,
tohle brutálmí poštovné je jen u některých položek, bohužel to bývá zrovna ta, kterou potřebuji. I její prezentace na stránce je uvedena nenápadně, dá se lehce přehlédnout, ale jisté je, že ji zaplatíš. Za těch mnoho let se mi nepodařilo "poštovné zdarma". Možná je od hodně vysoké částky.
mpcz, 25.09.2015
To brutální poštovné je u položek (většinou specialit), které jsou skladem pouze v Newarku v USA. Označené je to dost jasně.
Ceny v Čechách se dají najít i příznivější:
http://www.tme.eu/cz/details/upw0j561mp ... /nichicon/
http://www.tme.eu/cz/details/upw0j681mp ... /nichicon/
http://www.tme.eu/cz/details/uvz1a102mp ... /nichicon/
0 x
-
mpcz
- Příspěvky: 2779
- Registrován: 20 years ago
Zdravím,
jsou krásné, ale ani jeden není konstrukčně do spínaných zdrojů z důvodu vysoké vnitřní impedance nebo teploty určen. (Sleduj hodnotu LESR). Vzhledem k tomu, že výjezd technika je nezanedbatelný náklad, raději bych nahradil ty původní nafouklé kondenzátory něčím lepším, ne horším.
mpcz, 25.09.2015
jsou krásné, ale ani jeden není konstrukčně do spínaných zdrojů z důvodu vysoké vnitřní impedance nebo teploty určen. (Sleduj hodnotu LESR). Vzhledem k tomu, že výjezd technika je nezanedbatelný náklad, raději bych nahradil ty původní nafouklé kondenzátory něčím lepším, ne horším.
mpcz, 25.09.2015
0 x
-
DrWiza
- Příspěvky: 212
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
Uvazujeme s kolegou ze objedname tyhle
http://cz.farnell.com/nichicon/rl80j561 ... 61MDNASQKX
jeden kus vychazi na 6,2 Kč bez DPH a cla
sel by do toho nekdo s nama ? 1000 jich doopravdy nevyuzijeme. Nechame si jich 200 - o ostatnich 800 bych se tedy potreboval s nekym podelit.
Co jsem porovnaval parametry tak myslim ze tyhle jsou ty nejlepsi z dostupnych
http://cz.farnell.com/nichicon/rl80j561 ... 61MDNASQKX
jeden kus vychazi na 6,2 Kč bez DPH a cla
sel by do toho nekdo s nama ? 1000 jich doopravdy nevyuzijeme. Nechame si jich 200 - o ostatnich 800 bych se tedy potreboval s nekym podelit.
Co jsem porovnaval parametry tak myslim ze tyhle jsou ty nejlepsi z dostupnych
0 x
-
kure05
- Příspěvky: 886
- Registrován: 14 years ago
Proboha, kupujte to v Ecomu, maj tam vetsinu elytu od Nipponu a to vcetne SMD LOW ESR verzi ktery pouzivame my.
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
řekl bych, že se s tím moc serete. Vemu někde kondíky třeba z boardu kde umřel eth port, dám je tam a oni léta jedou. Děláte jako by byly v těhle boardech nějak extrémně namáhaný což nejsou. U základní desky do PC to pochopím, u RBčka ne. Beztak je 450G už zastaralá a prodlužovat jí tak dlouho smrt hyper kondíkama fakt moc smyslu nemá.
0 x
-
mpcz
- Příspěvky: 2779
- Registrován: 20 years ago
hapi píše:řekl bych, že se s tím moc serete. Vemu někde kondíky třeba z boardu kde umřel eth port, dám je tam a oni léta jedou. Děláte jako by byly v těhle boardech nějak extrémně namáhaný což nejsou. U základní desky do PC to pochopím, u RBčka ne. Beztak je 450G už zastaralá a prodlužovat jí tak dlouho smrt hyper kondíkama fakt moc smyslu nemá.
Zdravím,
no to teda nevím, nevím, ale tenhle problém se týká samozřejmě i jiných RB, např. 433, ale především masově nasazených 411-ek. Jsem drobný provider a sám mám spotřebu těch kondenzátorů dost velikou. Rozhodně větší, než jsou možnosti vysloužilých MB a dalších vraků. A to pomíjím problém s parametry. Typů kondenzátorů jsem v 411-kách vyzkoušel hodně, než jsem našel ty pravé, s některými se RB nerozběhne vůbec, s některými jen někdy. Zvláště vybíravé se ukázaly modely 411-ek s USB. V každém spínaném zdroji je namáhání kondenzátorů extrémní, jinak by asi jejich cena nebyla několikanásobná. Špatná volba typu se projevuje právě u 411-ek, kde je téměř každý po pár letech nafouklý k prasknutí.
Tento "kondenzátorový" problém je dost nepříjemný v tom, že než dojde k rozhodnutí k výjezdu, je klient rozladěn několika výpadky, které třeba ani na kondenzátory přímo neukazují.
mpcz, 26.09.2015
0 x