Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nový rb941-2HnD (hAP lite)

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
FRIDOLIN
Příspěvky: 98
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Re: Nový rb941-2HnD (hAP lite)

Příspěvekod FRIDOLIN » 8 years ago

P.S. respektive, mikrtoik vidím, ale nedá se do něj nalogovat heslem, který sem tam dal a to jsem zkoušel i se zaplým capslokem
0 x

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 8 years ago

Hele, ten reset funguje ale je dost těžký ho k tomu přimět. Mě to taky dlouho trvalo než jsem na to přišel. Musíš to držet ne moc krátce a ne moc dlouho :D Akorát si už nepamatuju, jak přesně jsem to resetoval, ale povedlo se mě to. Mám pocit že RB musíš zapnout, počkat na první pípnutí, pak zmáčknout reset a po chvíli ho pustit než to pípne dvakrát. Ale už si to moc nepamatuju...
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 8 years ago

Petr S. píše:Hele, ten reset funguje ale je dost těžký ho k tomu přimět. Mě to taky dlouho trvalo než jsem na to přišel. Musíš to držet ne moc krátce a ne moc dlouho :D Akorát si už nepamatuju, jak přesně jsem to resetoval, ale povedlo se mě to. Mám pocit že RB musíš zapnout, počkat na první pípnutí,


Na první pípnutí bys čekal dost dlouho když to nemá reprák :D
Zapnout napájení a držet reset. Nejdřív ledky budou blikat rychle. Reset pustit až ve chvíli kdy začnou blikat pomalu...
0 x

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 795
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr S. » 8 years ago

Nj, to je fakt :D
0 x
..:: DobraSit.cz ::..

Benik3
Příspěvky: 41
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Benik3 » 8 years ago

Při nejhorším zkusit netinstall :)
BTW zjistil jsem, že u MK je rozdíl mezi reset tlačítkem a reset "bodem" přímo na desce (nutno propojit třeba kouskem drátu).
Klasickým tlačítkem mi třeba RB nešlo nabootovat přes ethernet kvůli netinstallu...
0 x

FRIDOLIN
Příspěvky: 98
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod FRIDOLIN » 8 years ago

no prostě to resnout nejde... je to shit a vrátím to jako reklamaci
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 8 years ago

vemu párátko, máčknu, zapnu, počkám až začne blikat tušim ACT ledka, pustim, hotovo.

Kód: Vybrat vše

RouterBOOT reset button (RESET, front panel) has three functions:
- Hold  this  button  during  boot  time  until  LED  light  starts  flashing,  release  the  button  to  reset RouterOS configuration (total 5 seconds)
- Keep holding for 5 more seconds, LED turns solid, release now to turn on CAPs mode (total 10 seconds)
- Or Keep holding the button for 5 more seconds until until LED turns off, then release it to make the RouterBOARD look for Netinstall servers (total 15 seconds)
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

FRIDOLIN
Příspěvky: 98
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod FRIDOLIN » 8 years ago

hapi píše:vemu párátko, máčknu, zapnu, počkám až začne blikat tušim ACT ledka, pustim, hotovo.[/code]



muzes prijet a ukázat mě to, taky můžeš vzít tu tisícovku, co mě dlužíš za tvé služby
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 8 years ago

WTF?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

FRIDOLIN
Příspěvky: 98
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod FRIDOLIN » 8 years ago

Nepomohlo ani párátko ani nic jiného, jediná výhoda toho krámu je ta, že jde rozdělat jen přes plastové packy a nedrží to žádný šroubek, zkoušel jsem to resnout přímo spojením vývodu spínače, ale nic to nedělá, tak nevím, jaxe do toho krámu dostat. To bylo poprvé, co jsem jej nastavil v qik setu a to byla zřejmě chyba. Vložil jsem standartní heslo, které používám, ale toto nefunguje. Ani defaultní, ani s capslockem. Prostě : "Ja nepanimaju"

k BTW: to uz tu po 2 letech urgenci nebudu rozepisovat... prihoda, jak jsem uveril a neprozrel.
0 x

Uživatelský avatar
mac0112
Příspěvky: 355
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Klecany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mac0112 » 8 years ago

Benik3 píše:Takže počkám, co vyvedou s tou hlavní verzí, jestli bude použitelná (podle všeho by měla být levnější jak RB951 a podle zisku antén 2,5dB, odhaduji, že by mohl mít taky alespoň ty plechové anténky)...


Následníka RB951Ui-2nD mám v práci a na rozdíl od RB941 má už na anténách přepínací Hirose MS-156 konektory.Takže je možné zakoupit pigtail MS-156c-LP-068 Plug na SMA a použít tak externí antény.
Další v řadě bude hAP AC Lite, který má navíc 5Ghz a dvě ochrany na ethernet ETH1 a ETH5. Na 5Ghz jsou plechové dvě antény s těmito Hirose konektory.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 8 years ago

Tak jsem zkoušel HAP-Lite a taky zklamání, to USB napájení nevím kdo využije, aby to napájel z notebooku. Jinak nechápu proč je takový problém udělat trochu lepší anténu na těch mikrotikách :( a lepší case. Proč mikrotik kopíruje konkurenci, ale vždy v horším provedení :( Moc to nechápu, stejně tak jako střílí milion různých zařízení, ale nic odladěného a co by člověk potřeboval. Je to, ale stále jen výkřik do tmy.
Nebaví mne furt s něčím si hrát, něco testovat a moc ladit .... jinak to bude na jíné téma, ale říkám si co nové sektorové antény od Mikrotiku, bude to taky průser ?
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 8 years ago

chtelo by to vyvest SMA konektor na poradny pendreky ale az tak odvazny nejsem o pevne ruce s pajkou ni nemluve :lol:
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 8 years ago

Pendreky být nemusí, stačí kus plechu, a nebo nalepit antény do krytu, tak jak to mají i šitové vdsl modemy. Na tišťkách se taky dají dělat super antnény, viz třeba ruckus, ale ta cena je jinde. Stačil by trochu nějaký kompromis. http://www.computerworld.co.uk/it-and-i ... rity/wifi/



pcwifi píše:chtelo by to vyvest SMA konektor na poradny pendreky ale az tak odvazny nejsem o pevne ruce s pajkou ni nemluve :lol:
0 x

Uživatelský avatar
mac0112
Příspěvky: 355
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Klecany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mac0112 » 8 years ago

pcwifi píše:chtelo by to vyvest SMA konektor na poradny pendreky ale az tak odvazny nejsem o pevne ruce s pajkou ni nemluve :lol:



s RB951Ui-2nD za 806,- bez DPH už pájku nepotřebujete, pouze musíte koupit dva pigtaily a vyvrtat dva otvory pro SMA konektory.:D
0 x