Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

USB 3G modem

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 189
Registrován: 11 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Re: USB 3G modem

Příspěvekod michnzee » 8 years ago

mac0112 píše:
michnzee píše:Tak jsem si říkal že otestuji nový LTE usb dongle huawei 3372 s mikrotikem, a opět jen PPP profil. Zkusil jsem klasicky přes AT commandy povypínat nepotřebné, což se povedlo, ale LTE interface to přesto nenašlo :(

Příkazy jsem moc nedráždil, funkčně jsem zůstal u:

Kód: Vybrat vše

AT^SETPORT="FF;10,12,16"


...nicméně LTE interface stále bez detekce. Nemá někdo zkušenosti nebo postup, jak se připojit s mikrotikem do LTE sítě? Přeci jen je to rozdíl, jestli to má frčet 20mbps s PPP, nebo 64mbps přes LTE ;) děkuji za případnou pomoc



Pátral jsem a jediné co jsem našel je pouze LTE modem ve verzi mPCI co podporuje Mikrotik. LTE USB modemy no-hi-link Mikrotik nějak nepodporuje. Mám LTE USB modem , který má pouze USB ethernet (NCD) a Windows ho vidí a komunikuje, to znamená, pouze u Mikrotiku vyžebrat, aby LTE rozhraní umožnili u konkrétního PID a VID . Vlastně mPCI modem má také vyvedeno do mPCI USB rozhraní, takže to jde udělat i s non HiLinkem.
Zkusím požádat support Mikrotiku.


Díky za zprávu. Prakticky podpora LTE USB modemů u mikrotiku je tím pádem nulová :(
0 x
::RouterLEGOboard::

Uživatelský avatar
mac0112
Příspěvky: 355
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Klecany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mac0112 » 8 years ago

michnzee píše:Díky za zprávu. Prakticky podpora LTE USB modemů u mikrotiku je tím pádem nulová :(


Mikrotik podporuje v drtivé většině NonHi-link LTE modemy, SierraWireless a Huawei v podobě mPCI. S redukcí USB to mPCI asi za 10$, pak můžete použít v routerboardu, který má pouze USB port.
Má to nevýhodu, že je to přerostlý USB dongle :D , musíte ještě připojit externí antény a cena modemu se pohybuje okolo 100$ :cry:
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

Zdravim, jak to vypada dnes s podporou USB LTE dongle v routerboardu s USB zasuvkou?

Mozna by mi uplne stacilo i 3G (rychlost do 10 Mbps), pokud jeste nejak rozume jede. 3G modemu mam plny suplik.

Prosim tedy o link na nejakou podporu, jak ten WAN nakonfigurovat v MKT pro 3G stick, diky.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

RTFM
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

To je odpověď na jakou část mého dotazu?
0 x

Uživatelský avatar
Kolombo
Příspěvky: 128
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Kolombo » 4 years ago

RTFM je zkratka z anglického Read The Fucking Manual (přečti si ten zasraný manuál)
1 x
Zatím toho vím o sítích méně, než bych rád někdy věděl... ale pracuji na tom :-)

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

jo, protože tam je seznam 3g donglů který fungujou a jsou ověřený.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

Myslis https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:P ... lar_modems ?

V suplikach jsem nasel akorat K3765 a K4505 USB.
V seznamu viz vyse neni ani jeden.

Tedy otazka stoji

1) jaky je nejdostupnejsi 4G LTE USB podporovany v MKT - doporuceny levny etc?
2) funguje nejaky z vyse uvedenych suplikovych 3G v MKT? Kdyz neni uveden v seznamu? Na jake rychlosti ve mestech dnes to 3G fici tusite?

3) ve fuck i n g manualu zminene verze ROS 7.xx na https://mikrotik.com/download nejsou, tak to znamena ze to JESTE nefunguje nebo co to znamena 7.xx ??? Asi budouci verzi ROS za nekolik let?


Diky...
0 x