Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Omnitik UPA-5HnD, Eth1 nejsou videt toky dat

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Omnitik UPA-5HnD, Eth1 nejsou videt toky dat

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

AP bod, routuje Omnitik UPA-5HnD, dnes jsem si vsimnul, ze na ETH1 neni videt tok, ktery pres nej tece (resp je videt nahodile)... ETH2 je WAN z uplinku. Tusim ze podobne se chovali i nejake RB 450/750 ? Ze ETH1 je napojen nejak primo na CPU a neni proto videt tok dat...ze by inovace v novem Omnitiku ? Tusim ze starsi verze bez POE out na ETH 1-4 toto nedela...

PW
Přílohy
omnitik.jpg
omnitik.jpg (150.92 KiB) Zobrazeno 3157 x
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 10 years ago

Co zkusit upgrade na novejsi MK a nebo aspon reboot kdyz vidim ten procak na 100%
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

tak te zateze sem si nevsimnul to je pravda, nyni je ale vse jiz ok, otazka je procpak to vyletelo na 100%...

6.7 ? cece obava, se ze bych si ten RB spise umrtvil :lol: jak dycky ctu prvotni zkusenosti s novymi verzemi RoS, tak se tomu branim byt mezi prvnimi testery aby mi neco neskapalo...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 10 years ago

Ahojte teď mi došel první omnitik co jsem po dlouhé době neodolal, a chtěl ho zkusit. přeci jen na prdele by to bylo ucházející řešení mimo je to verze s POE. Mám problém, že na eth1 mi to nekomunikuje s winboxem ani žádnou nastavenou IP přez jiný port. Někdo mi povídal, že je nějak defautně bloklá komunikace nevíte o tom někdo něco nic jsem nenašel i fw jsem dal poslední 6.12 problém přetrvává. Nebo víte někdo o nějakém lepším řešení na dědiny ? s všesměrem ?
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 10 years ago

me nekomunikoval na ETH1 se starsim FW, po nahrati 6.10 uz ok. Resni ho do tovarka, napoj napajeni na ETh 1, do pc treba z eth2 a nastav dle potreby , ja todle zarizeni nemam rad ani na vesnice, divne to vysila, jeden klient na 300m ma treba o 5-10dbi horsi signal jak ten na 350m a radejc davam sektorky, jake to uz zalezi spise na financich...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 10 years ago

Hm tak to mi nepomohlo :( tak to asi budu muset reklamovat. No dlouho jsem tomu zařízení odolával zkrz to co jsem slyšel, ale tady to teď používá dost firem spolu s klienty ubnt. a nebo i sxt. Bohužel i u nás ve městě už je to díky jedné firmě na každém druhém baráku, ale já bych to tu nenasadil. Jinak je možný a podle toho jak tam jsou antény z těch tišťáků, že to hold nemá stejný zisk v celé 360 jako kus koaxu ve všesměru. Jinak proč jsem to hlavně chtěl nasadit je útlum na koaxech, někde musím kvůli vysoké tyči to mít i na 7m koaxu což není sláva a pak dvě polarizace. Nějak roubovat 9xx na všesměr od ubnt se mi nechce. Sektory pro pár lidí jsou zbytečný a nebo na to není ani stožár. K tomu to je dědina se samými stromy tak těch vysílačů je tam více nejen našich.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

připoj si pc do ether2 a dlooouho počkej s winboxem při hledání. Jakmile se tam dostaneš tak ihned reset to default bez loadování default konfigurace. Je jasný že se ti nepovede ani tohle takže vyresetovat tlačítkem, nechat si na ether2 přidělit ipčko do počítače a připojit se na 192.168.88.1 (tedy na IP adresu, ne na MAC adresu) a pak okamžitě upgrade verze a hlavně biosu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 10 years ago

Díky hapi, na všechny eth kromě 1 se připojím bez problémů, fw i bios jsem updatoval na poslední bez výsledku. ETH1 stále nefunguje.

hapi píše:připoj si pc do ether2 a dlooouho počkej s winboxem při hledání. Jakmile se tam dostaneš tak ihned reset to default bez loadování default konfigurace. Je jasný že se ti nepovede ani tohle takže vyresetovat tlačítkem, nechat si na ether2 přidělit ipčko do počítače a připojit se na 192.168.88.1 (tedy na IP adresu, ne na MAC adresu) a pak okamžitě upgrade verze a hlavně biosu.
0 x

telleke
Příspěvky: 259
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod telleke » 10 years ago

Firewall a jeho idiotsky přednastavený drop jsi vykopnul pryč?
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 10 years ago

Jo všechno jsem zrušil, ale hrát si s tím budu až zas zítra. No už zas mám na dlouho pokoj od new věcí u mikrotiku :( snad se jim jednou něco povede dodělat klidně i za větší prachy, o cenu vždy nejde, ale fungovat by to mělo. To jsou body pro UBNT ty nechrlej alespoň tolik zbytečných modelů, ale faká to ..
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

stačí provést reset přes nabídku a zatrhnou "no default configuration". Tim se ti po rebootu nenatahne nic z tý jejich debilní konfigurace a je to totálně čistý.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 10 years ago

Díky za radu, tento postup pomohl, teď jdu ještě koumat proč nefunguje POE na dalších portech, ale to už vím, že jste to tu nějak řešily. A taky nefunguje indikace eth. aktivity. - nesvítí led.
0 x

whef
Příspěvky: 997
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod whef » 10 years ago

To na to s těmi ledkami jsem přišel, dalo se to všechno do defautu na jeden eth port :( nějak to nastavení nechápu .. ale v tom to je rozume uhni
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Tak nevím, jestli je to přetažením nebo blbě vidím, ale když zadám Omnitik UPA v. 6.44:
inte ethernet poe set ether2 poe-out=forced-on
tak se rozsvítí červeně LEDka u ETH5. Když strčím kabel do ETH2, tak svítí zelená u ETH2, což je asi OK. Nemá prosím někdo po ruce Omnitik UPA, že by to třeba ověřil? Děkuji, mpcz, 15mar2019
0 x

psichac
Příspěvky: 66
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod psichac » 5 years ago

Prever si, či ti sedia mená interface s tým, čo je v interface :) Teda ako píšeš, pripojím do ether2, rozsviet sa ether2 ledka - vidíš aj R u ether2 ? takto si pozri všetky porty.
Ak bude všetko sedieť, prever nastavenie lediek, možno je tam len zle prekliknutá poe ledka. (/system led myslím)
0 x