Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Omnitik UPA-5HnD, Eth1 nejsou videt toky dat

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Re: Omnitik UPA-5HnD, Eth1 nejsou videt toky dat

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Kabel je v ETH2, svítí zeleně LED2, winbox ukazuje data na ETH2. To bude asi OK.
Prekliknutá LEDka nevím co je, ale RB byl NetIstalovaný a ještě do no default config daný. I tak by to mohlo přežít? Nezdá se mi to jako maličkost. Když někdo přijde neobeznámený k takovému stroji, vidí červené světýlko POE-out-on na dvojce, strčí kábl do čtyřky, která červeně nesvítí a má 24V v ethernetu. A to může být pro některé zařízení smrtelné. Dík, mpcz, 15mar2019
0 x

ssnakess
Příspěvky: 141
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ssnakess » 5 years ago

Jestli je to ta stará verze omnitik 5 UPA, tak je to normální. Červené led5 při poe out na eth2 až eth5. Na novějších UPA, myslím že r2, už to tak není.

mpcz píše:Tak nevím, jestli je to přetažením nebo blbě vidím, ale když zadám Omnitik UPA v. 6.44:
inte ethernet poe set ether2 poe-out=forced-on
tak se rozsvítí červeně LEDka u ETH5. Když strčím kabel do ETH2, tak svítí zelená u ETH2, což je asi OK. Nemá prosím někdo po ruce Omnitik UPA, že by to třeba ověřil? Děkuji, mpcz, 15mar2019
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Dík, nevím přesně, co je to stará verze, ale nová rozhodně není. Nikdy jsem si toho nevšiml, protože jsem se na to nesoustředil a indikace LAN je správně. Jen indikace zaplého POE je obráceně. mpcz, 16mar2019
0 x

ssnakess
Příspěvky: 141
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ssnakess » 5 years ago

Měl jsem namysli starý model: OmniTIK UPA-5HnD a nový model: OmniTIK UPA-5HnD r2
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Ok, tak to je jasné, je to starý model. Jen mi zůstává rozum stát nad tím, že Sergej pustil zařízení z fabriky s takovou školáckou a lehce odhalitelnou chybou. No co už, že ... mpcz, 18mar2019
0 x

ssnakess
Příspěvky: 141
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ssnakess » 5 years ago

"It's not a bug, it's a feature"
0 x