Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

RB751U problém s ext.diskem

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
djstek
Příspěvky: 1
Registrován: 10 years ago

RB751U problém s ext.diskem

Příspěvekod djstek » 10 years ago

Zdravím,

mám nově koupený RB, k němu jsem připojil ext. disk Verbatim 500GB,USB3.0. Problém spočívá v tom, že RB jej vidí, ale neustále hlási status invalid. Zkoušel jsem dle vygooglovaných postupů, tak, jak se to má dělat, bez úspěchu. Po kliknutí na format problikne ve statusu formatting, na cca 5,6 sec. a dál nic, status stále invalid.
NA ntb i PC disk funguje bezproblémů, formaátoval jsem jej i ve WIN7, pak znovu připojil k RB a to je vše, kam se dostanu. Dělal jsem i reset do defaultu RB, obnovu config a stále stejné. Verze RB je 5.25, na netu snad nikdo tohle neřešil....proto zkouším zde.;)
Jen dodám, že po porvním připojení HDD k RB se mi RB rebootnul a ztratil konfiguraci.... :roll: :shock: ..po dalších připojeních už ne... šlape, jak má, jen neumí pracovat s ext. diskem....je to na reklamaci?.....Update Router OS jsem nezkoušel...nechtěl bych o celou vymazlenou config přijít, kdyby náhodou novější FW zálohu neuměl přečíst...;)
0 x