Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-RM

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Mr. Knorr
Příspěvky: 10
Registrován: 11 years ago

Re: Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-RM

Příspěvekod Mr. Knorr » 9 years ago

Ahoj vsem, jen se chci zeptat nekoho kdo mel jiz CRS125 v ruce at mi rekne jestli se to da pouzit jako jednoduchy router, moc od toho necekam, je to zalozni pristup k managementu několika serveru. Chci tam jeden port pro pripojeni k internetu, nat a par presmerovanych portu, maškarádu, zbytek portu jako lan switch a na nich asi dvanact zarizeni, jsou to management karty serveru a nekolika diskovych poli + plus jeden dohledovy pocitac. Bude to pripojeno k zalozni konektivite cca 30mbit. Jo a ještě do toho chci vpnku z internetu, nejlepe ipsec... Puvodne jsem chtěl pouzit nejaky RBcko a za nej hodit switch, ale libi se mi ze je to v jedny krabici... Jak rikam, je to jen pro zalozni dohled nad par zarizeni na zalozni konektivite. Je to pouzitelny?


Dekuji za názor...
Knorr
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

V této konfiguraci to nasazené nemáme. Ale mělo by to tak fungovat. Je tam stejný CPU jako v rb2011
0 x

Kysa
Příspěvky: 415
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Kysa » 9 years ago

Mr. Knorr píše:Ahoj vsem, jen se chci zeptat nekoho kdo mel jiz CRS125 v ruce at mi rekne jestli se to da pouzit jako jednoduchy router, moc od toho necekam, je to zalozni pristup k managementu několika serveru. Chci tam jeden port pro pripojeni k internetu, nat a par presmerovanych portu, maškarádu, zbytek portu jako lan switch a na nich asi dvanact zarizeni, jsou to management karty serveru a nekolika diskovych poli + plus jeden dohledovy pocitac. Bude to pripojeno k zalozni konektivite cca 30mbit. Jo a ještě do toho chci vpnku z internetu, nejlepe ipsec... Puvodne jsem chtěl pouzit nejaky RBcko a za nej hodit switch, ale libi se mi ze je to v jedny krabici... Jak rikam, je to jen pro zalozni dohled nad par zarizeni na zalozni konektivite. Je to pouzitelny?


Dekuji za názor...
Knorr

Podle mě to bude naprosto v pohodě stíhat. Je to vlastně to samý co mám já, jenom je navíc vpnka. opravdu bych se toho nebál a v klidu nasadil
0 x
Petr Krist

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

čas od času se na tom ztratí packet ale je to úplně zanedbatelné ani 0,1 % PL to není nicméně nevím čím to může být...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

But
Příspěvky: 1
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod But » 9 years ago

Dobrý den

Kolik nezávislých switchů je možné tímto zařízením realizovat? Jsou všechny porty v jedné skupině (tedy slouží pouze jako jeden switch) nebo je jich více?

Díky za odpověď
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 9 years ago

Dá se jich nastavit více nezávislých, ale přesný počet nevím...
0 x
Bývalý ISP...

ssnakess
Příspěvky: 141
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ssnakess » 9 years ago

Zdravím,

jakou verzi ros byste doporučili? Jen nat, nějaká pravidla, SQ a 2-3 tunely IPSec. Max 50Mbit.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

to bych nedělal je tam slabé CPU, raději to přefiltrovat přes nějakou bránu a toto použít jako switch
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honza198
Příspěvky: 143
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honza198 » 9 years ago

Cus lidi, merili jste realnou spotrebu pri zatezi ve switchy např 10x 1Gbit + nejakej ten zbytek?
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 9 years ago

to jsem sice neměřil ale 2011 má na prázdno odběr cca 4W a tohle má na prázdno odběr 10W
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

k cemu spotrebu resiti ? pridavam veci dokud se UPS nevypina pretizenim :) a pak vymenim za vykonnejsi a zas pridavam...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
honza198
Příspěvky: 143
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honza198 » 9 years ago

pcwifi píše:k cemu spotrebu resiti ? pridavam veci dokud se UPS nevypina pretizenim :) a pak vymenim za vykonnejsi a zas pridavam...


No resim to z duvodu dostatecny kapacity, pujde na bod kam se v zime blbe dostane a ted tam mame zalohu na 5 dni, ale SWITCHe jsou tam 4 od MK (ty mrnavy potvory) + opt. router + 14x RB911 na patere a celej stozar ma spotrebu 230W + nabijeni baterii.

UPS na site nesmi, jsou tam trakcni baterky (4x 420Ah) + 2 nabijece a preklopnej obvod, kdyby jeden sel do haje.

Duvod cely tyhle taskarice je umisteni v arealu byvale vojenske zaklady.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 9 years ago

zjistil jsem že nejlepší verze je pro toto zařízení je asi 6.12 vyšší verze potom mají silný PL, řeším se suportem mikrotiku ale moc se zatím k ničemu nemají, a dělají mi to všechny switche, které mám na síti, takže chybu Hw či kabelů jsem zavrhl.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 9 years ago

Zdravím, uvažuju touhle mrchou nahradit kombinaci RB2011 a dvou "blbých" SOHO switchů. Vnímám to jako RB2011 s více porty. Domácí použití, tzn. dva domácí servříky, nějaké počítače na drátu + tiskárna a dvě domácí wifi APčka pro mobily a podobné bazmeky. K tomu jedna televize na příjem IPTV a jeden drátový VOIP telefon. Konektivita přes SFP 300 Mbit, se zálohou přes 3G modem v USB. Kromě toho modemu to nyní ta RB2011 zvládá, jen má málo portů a majitel ji chce dát jinam, tudíž chce něco jiného. Víceméně ideální stav je RB2011 s 20 porty, což tohle, pokud jsem dobře pochopil, víceméně je. Je tohle použitelné, nebo je lepší koupit něco jiného?
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 9 years ago

Honim pres to necelej Gbit a v pohode slape
0 x