Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-RM

Problematika MikroTik RouterBoard hardware
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Re: Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-RM

Příspěvekod honzam » 7 years ago

Na to jsi přišel jak že všechny ostatní switche jsou na 230V? Z hlavy vím že EdgeCore má spoustu switchů na 48V. Určitě bude mít i něco HP a ostatní...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

3com píše:No jo ale čím to nahradit pokud to bude jak říkáš, že ani změna na hw switch z bridge nepomůže... 2x RB2011 aby byl dostatek portů tam určitě nechci.... Všechny jiné ''profi'' switche jsou na 230V..... Potřebuju takový co má napájení 24V nebo 48V.... Ideálně 24V.


Řeknu to asi tak, že nikdo si nestěžuje od zákazníků, takže to není zase takový problém, nejvíce mě to ale vadí v dohledu jinak zatím vůbec nijak. Nevadí to ani hráčům online akčních her, takže dobré....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 7 years ago

Já bych to ani neřešil.. nikdo si nestěžuje a vše běží jak má... Ale máme všechny aktivní prvky na AP hlídany podle netwatch z hlavního routeru do sms... A od výměny toho switche mi chodí cca 100 sms denně... Předtím se tohle nedělo... Ani posunutí času Timeout na 10000ms nepomohlo... Ikdyž to přijde, hned pingám danou IP a bez výpadku, uptime 150dní a více, wifi bez rozpojení... EdgeCore to jo, ale UBNT od doby co vydali UBNT 10GHz rušičku mám na blacklistu a nic od nich zatím nehrozí....
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

A co takto tie switche na 220V skusit rozobrat? Nehovorim, ze TP link je nejaka spicka ale tiez sme to niekde pouzili ako managed switch na sektorky a kedze sme mali k dispozicii len zalohu z DC tak sa rozobral, vyhodil original zdroj a primontoval meanwell menic z 12V na 12V. Priamo na zalohovanych 12V by to neslo asi stabilne, kedze ten switch potrebuje presnych 12V, takze ked je v normalnom stave 13,8V alebo vo vybitom stave 11V tak to neni problem a menic to poriesi. Urcite to bude podobne u ostatnych switchov, rovnako som mal rozobraty UBNT POE switch 8 port ktory bol tiez len na 230V ale vnutri bol 48V zdroj takze.... :)
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 7 years ago

taky sem onehda kuchl naky tplink, prcl tam DC/DC 36-72> 12V a jedeeem. Zalohovani mam 48V, takze to bylo asi jedine mozne reseni, ktere funguje.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Hromady switchů mají vnitřní zdroj 12 nebo 24V. HP, Cisco atd. Používáme od Cisca řadu SG300, která má zdroje na 12V a malou spotřebu (20p verze bere necelých 16W). Malou úpravou překopeš switch na napájení 12VDC, k tomu dáš převodník od Meanwellu 24/12V nebo 48/12V a funguješ naprosto bezproblémů. A nemusíš řešit switch od Mikrotiku. Ostatně switche od mikrotiku jsou snad to nejhorší, co mikrotik vyrábí.
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

všechno tohle je krásné, ale potom nastane problém něco odejde a budu chtít ihned vyměnit a už to tak jednoduché není, musí se to nejdříve připravit, nemám takové řešení moc rád :(
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

honzam píše:Na to jsi přišel jak že všechny ostatní switche jsou na 230V? Z hlavy vím že EdgeCore má spoustu switchů na 48V. Určitě bude mít i něco HP a ostatní...

HP toho zas tak moc nemá, poptával jsem a je to až řada 5130. Pokud to chce někdo levně tak max jetej a to ne každá firma chce. Na malej pop, kde je ale hodně levnejch pojítek dávat drahej switch se taky každému nechce. Osobně s tím CRS problém nemám, používáme to jen jako HW switch a nikdo problémy nehlásí a to přes to teče při vytížení i 500Mbit (není to ale žádnej hlavní switch, koncentruje to lidi s většíma rychlostma). Pokud to někdo používá v bridge modu, tak bych skoro řekl, že to používá jak nemá. Ten CPU je tam spíš jen pro konfig,LCD a výsměch.
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 7 years ago

Předělat napájení u switche je otázka pár minut. Hledáš problémy tam kde nejsou a zbytečně si to komplikuješ. Prostě koupím lepší switch, např. to Cisco, upravím napájení (otázka 10ti minut), dám tam převodník na 12V a hotovo. Pokazí se jedno z toho? Tak tam dám rychle něco jiného, byť s napájením na 230V a jakmile mi dorazí nový switch, tak ho upravím, nahraju konfig, vyměním, funguji. Nějaký manag. switch musíš mít na skladě tak jako tak, převodník/zdroj bys měl mít taky náhradní. A nemusíš řešit problém s blbým CRSkem kde jenom blbá konfigurace VLAN je šílenost.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 7 years ago

dagus píše:Osobně s tím CRS problém nemám, používáme to jen jako HW switch a nikdo problémy nehlásí a to přes to teče při vytížení i 500Mbit (není to ale žádnej hlavní switch, koncentruje to lidi s většíma rychlostma). Pokud to někdo používá v bridge modu, tak bych skoro řekl, že to používá jak nemá. Ten CPU je tam spíš jen pro konfig,LCD a výsměch.


Používat to jako BRIDGE je totální blbost. Ten cpu integrovanej z rb2011 na to není stavěnej. Všude kde ho máme tak jede ve funkci switch all ports. Nikdo si na nic nestěžuje. Ve špičkách nám tam teče něco přes 100mbit. Koncentruje to dvě vesnice dohromady. Možná to bude tím že nemáme monitoring tak přísně nastavenej a výpadek jednoho pingu opravdu nepozorujeme a rozhodně nám nechodí sms když vypadne jeden ping :) Mám ho i doma jako hlavní prvek a také žádný problém nepozoruji.
Naposledy upravil(a) honzam dne 30 Oct 2016 18:13, celkem upraveno 1 x.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 7 years ago

Mam to ciste jako switch na bode , tece tam ve spickach tak 300 mb zadny ztraty nepozoruju delat na tom neco jineho nez switch je silenost , vytizeni procaku tak 25 - 30 procent
0 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

A pokud vypnete lcd tak to spadne o 12% dolů. Pokud zkouším ping 100ms skrz tento prvek s mtu 1500, tak to žádné packety nezakazuje. Já tam ten pl nevidím. Většinou to postujou lidi že jim to tak grafuje. Jde o to jestli to grafuje na ten prvek s pl, nebo i na všechny prvky za ním.
0 x

Star_Gate
Příspěvky: 256
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Star_Gate » 4 years ago

Ahoj všem,

řeším velikost bufferu na CRS 125. Zdá se mi že při zapnutým flowcontroll na více portech (mam tam 3x 10G spoje a z toho je jeden uplink) switch nedovolí ject uplinku úplně naplno. Kolik mají tyhle switche buffer, popřípadě, dá se někde nějak zvednout? Omlouvám se za pravděpodobnou duplicitu, vim že se to tu už řešilo ale nemůžu to najít :thinking:
0 x